Cteno pe Dunare (amurul alb)

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
Scrie răspuns
winchester
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 17, 2013 22:28

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de winchester »

Desi nu sunt inscris de prea mult timp pe acest forum constat cu regret ca si aici se intampla ca pe mai toate forumurile romanesti:balacareala ieftina.

Potoliti-va fratilor,ce aveti de impartit?De ce trebuie ca mai toate topicurile de pe forumurile romanesti(chiar ma intreb cum este pe forumuri straine) sa fie pline de certuri si conflicte.

Iar incepem sa ne laudam care are salteau mai mare,care da drumu la mai multi pesti?Eu zic ca ori o dati parte in parte ori lasati luptele din spatele tastaturii :)

Hai sa avem fir intins!

Frumoase capturi Vladutz,mai ales ca 70 kg in 12 h....putini se pot lauda cu asa ceva pe o apa salbatica!!Are Nistrul peste vad! :)Felicitari!

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de Vladutzz »

mirel petcu scrie:bravo frate ,esti tare ! :lol:
Soare te'a spart cu pozele ! si doar cu porumb fiert ! :lol:

asta nu a fost un fapt de lauda, ce de comparatie, deci, sa dat numai porumb fiert luam maxim 2-3... mai ales ca sunt o sumedenie de plase cu 150 m mai sus si 200 mai jos, stau aproape din mal in mal doar 15m de apa sunt libere(la malul vecin) despre plase am vazut singuri cind am mai venit inca odata fix peste o saptamana si am aflat ca plasele stau acolo cu ani intregi

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de Vladutzz »

winchester scrie:
Frumoase capturi Vladutz,mai ales ca 70 kg in 12 h....putini se pot lauda cu asa ceva pe o apa salbatica!!Are Nistrul peste vad! :)Felicitari!

aia e :D caci in anii 2005 si 2009 au fost erupte din cauza enundatiilor, in fiecare an cel putin a cate 30 lacuri pline de peste si majoritate a ajuns la Nistru, nu e nimic in 3 ani se face stadion, plasele sunt legalizate + normele nimeni nu le respecta, chiar am impresia ca nici nu este norma, oamenii aia ce tin partea aia de Nistru, se laudau cum 3-5 ani in urma cu navodul scoteau pina la 3 tone de peste... si acuma scot un nimic aproape...aia nu cunosc ca tenul si novacul nu se imluteste la noi + ca 80-90% din peste sunt bombardati si electrocutati :D

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de Vladutzz »

mirel petcu scrie:bravo frate ,esti tare ! :lol:
Soare te'a spart cu pozele ! si doar cu porumb fiert ! :lol:

P.S. nu sunt "Carp Fisher" sunt un amator pescar care practica acest sport/pescuit.

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
Mesaje: 311
Membru din: Mar Sep 12, 2006 20:06

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de Sorin Ionescu »

@ Eugen
Toti vorbim de pescuit...tu ai alte probleme.!!!
Cauta pe altcineva sa certi....pe mine ma plictisesti..!!!
Multumesc pt intelegere.
Campion National 2011

GheorgheH
Mesaje: 13
Membru din: Mar Feb 12, 2013 21:30

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de GheorgheH »

Sorin Ionescu scrie:
GheorgheH scrie:
Sorin Ionescu scrie:@rdr
In curand voi scoate pe piata o gama de nada special conceputa pentru peste mare pe ape salbatice asa ca e mai greu sa-ti dau reteta, insa daca esiti interesat iti voi da gratis sa testezi acest produs in mai multe partide si sa spui public ce parere ai despre el.

Multumesc
dupa 2 teni prinsi pe dunare te si apuci sa scoti pe piata "o gama de nada special conceputa pentru peste mare pe ape salbatice"???? mai pune macar 10 poze cu pesti mari prinsi de tine pe dunare ca sa cumparam cu incredere nada ta speciala de peste mare pe ape salbatice.
Clona carui frustrat mai esti si tu???
Te deranjaza serios ideea daca ti-ai facut repede o clona sa-mi ti mie predici in public despre game de nada..si pescuit pe Dunare..!!! Ma Bucur..!!! :D
Tu poti folosi in continuare gama ta de clone in pescuitul pe internet pe care-l practici..!!! Pe mine nu ma deranjaza. :wink:
Multumesc pentru trafic pe acest subiect.

ai lansat pe piata gama de nada speciala conceputa pentru peste mare ape salbatice ?
ai pus pozele cu baboii ?

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de eugen dragnea »

@Nasuk
Intradevar ma transform intr-o "diva ecologista" cand sunt "infometat" de pescuit :lol: Multam fain de sfat dar anul asta sunt "retinut la sol" pe caz de perpetuare a speciei :D

@Soare
M-am "documentat" mai in amanunt despre tine si este posibil sa ma fi inselat in privinta ta deci imi fac "mea culpa" la care adaug si scuzele necesare :? Totusi am speranta ca a fost o critica constructiva si ca pe viitor pescarii de elita vor elibera mai mult decat vor retine !
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
Mesaje: 311
Membru din: Mar Sep 12, 2006 20:06

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de Sorin Ionescu »

@ Eugen Dragnea
E bine sa "te documentezi" inainte de a arunca cu noroi in cineva.!! dar "omul din greseli invata" asa ca nu e nici o problema, sa ne vedem sanatosi pe balta mai dezbatem problema asta la o bere. :wink:
Ce ne facem deocamdata cu frigul asta....Vine iarna..!!!
Campion National 2011

bogdan crap
Mesaje: 46
Membru din: Joi Oct 21, 2010 19:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de bogdan crap »

Citeva detalii despre ce fel de monturi se folosesc pe dunare pentru cteno?
-lungimea rigului!
-marimea acului1
-modelul plumbului greutatea?
Multumesc anticipat.

Blade_lorand
Mesaje: 34
Membru din: Dum Feb 10, 2013 0:42
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Cteno pe Dunare (amurul alb)

Mesaj de Blade_lorand »

Salutare, ati putea pune o poza ceva cu o montura de cteno?as vrea sa incerc si eu anul afesta sa pescuiesc la cteno deoarece nu am prins niciodata.multumesc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”