Din concursuri adunate !

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de DumiD »

romanraul scrie:
DumiD scrie:
petre iulian scrie:
---------

sunt niste chestii care nu se pot scrie :wink: . Un subiect ar fi cum sa "furi" daca arbitrii/vecinii sunt slabi pregatiti . Prin furt sa nu intelegi ca furi pur si simplu ....doar pacalesti arbitrii/vecinii prin diferite trucuri :lol:

Sunt subiecte care nu se pot scrie aici si numai membrii clubului au aceste informatii ....

dau dar un simplu exemplu ca sa se inteleaga mai bine notiunea de "furt" .

-Eram cap de stand la CN si noaptea ma tot controlau arbitrii sa nu arunc inafara standului delimitat .Din prima am invatat membrii clubului ca la orice concurs trebuie sa se impuna din prima si sa incerce la primele lansari sa le "fure" vecinilor din stand :wink: Daca te impui din prima si-ti delimitezi standul mai mare asa ramane tot concursul . Unde merge ,merge unde nu , nu :wink: dar functioneaza acest "furt" .
...si io care ma miram si partial indignam ca un pescar castiga un concurs pozandu-se cu pestele altuia....NO COMMENT
de cinste si corectitudine a auzit cineva din tagma asa zisilor pescari de competitie? sau toata lumea e pe furt?
Te bagi ca musca-n branza....
Mai abtine-te si tu sa nu comentezi cam la fiecare topic....
Serios? Sunt 50 de subiecte pe prima pagina, am comentat la 3, unde am avut ceva de comentat. Adica 6% din subiecte, care in opinia ta sunt "cam la fiecare topic". Tu cu ce ai contribuit la subiect, in afara sa indemni userii unui forum public sa nu isi exprime opiniile, fie ele si neavizate?

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de petre iulian »

pharaoh scrie:Iulica, plusez la ce ai scris tu spunand ca, pe langa ai vostri, ati avut bunavointa si disponibilitatea sa impartasiti si cu altii, chiar fiind din alte cluburi, cate ceva din experienta voastra, fie pe balta, ca parteneri de pescuit, fie cu sfaturi cand v-a fost solicitat ajutorul. Stii la ce ma refer si va multumim si pe aceasta cale.
---------

Va astept sa ne invitati la un seminar unde sa vorbim mai multe la Constanta . Venim cu ce-a mai mare placere :wink: :wink: Anul asta o sa facem petrecerea anulala a clubului Green Lake si am vorbit deja s-o facem impreuna :wink: ... Data undeva prin Martie dar discutam noi .....

ps. @ DumiD te rog sa lasi de la tine ... sa nu stricam topicul asta ca-i pacat ca cineva zice lucrurilor pe fata Te rog eu frumos ca nu vreau pe acest tiopic sa-l facem de can-can ... Te rog eu frumos :wink:
Ultima oară modificat Dum Ian 17, 2016 21:14 de către petre iulian, modificat 1 dată în total.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Cristian Mitroi
Mesaje: 173
Membru din: Mar Dec 10, 2013 23:13
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Din concursuri adunate !

Mesaj de Cristian Mitroi »

Va rog sa nu începeți cancan ul si pe topicul asta.
Unii dintre noi chiar vor sa bage ceva la cap .
Mulțumesc pentru înțelegere ,


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Mihai_1981gr
Mesaje: 250
Membru din: Mie Ian 08, 2014 8:10
Puncte: 0
Localitate: Giurgiu

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de Mihai_1981gr »

[quote="Zarel"]Va rog sa nu începeți cancan ul si pe topicul asta.
Unii dintre noi chiar vor sa bage ceva la cap .
Mulțumesc pentru înțelegere ,


Sunt de acord cu tine !!!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de petre iulian »

Zarel scrie:Va rog sa nu începeți cancan ul si pe topicul asta.
Unii dintre noi chiar vor sa bage ceva la cap .
Mulțumesc pentru înțelegere ,


Sent from my iPhone using Tapatalk
-------

multumesc ... asta am cerut si eu :wink: , Vorbim ,povestim fara acuze ....Am atras deja antipati multor pscari de "top " care ma indeamna sa nu mai zic nimic ca nu merita ... :wink: . Chiar daca sunt pescar ,in primul rand sunt om :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de Andrei91 »

petre iulian scrie:e cam ciudat ca numai eu povestesc .... ca doar nu sunt singurul care merge la concursuri .... dar asta-i realitatea :wink:
Fiecare este numai pentru el .... nimeni nu da din casa ,nimeni nu zice nimic ....ma uit uimit si parca sunt in anul 2006 .... Eu singur i-mi fac rau ca multi ma condamna pentru ce zic eu acum pe fata ..

vedem maine seara ce mai povestim .... :D Eu a-s zice multe dar ma "ingrop" singur cu "judecata" asta ca le zic pe bune :wink: .
respectele mele Iulian

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de Madalin Dirla »

Iulica asta este ceva de genul:
"Arunci in standul vecinului si il auzi tipand ca ai dat la el in stand.......iti ceri scuze,scoti lanseta si o arunci din nou tot acolo :lol:"

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de petre iulian »

Chiar daca sunt pescar sunt om si trebuie sa ma comport ca atare ... ATI auzit de la mine vreodata ca nada produsa de noi (4Carp) este ce-a mai buna si prinzatoare ? Vorbeam intamplator cu un pescar pe balta si din mai multe discutii am afirmat ca Bogdan Dragan face nada buna si de calitate ....a ramas surprins sa afirm asa ceva :oops: :oops: . Eu daca cred ceva ,o zic pe bune si chiar daca ne consideram "rivali" pe un segment , asta nu inseamna ca nu trebuie sa zic ce gandesc ... A ramas uimit ca vorbesc asa frumos de un "rival". Eu consider ,ca trebuie ca si producatori sa ne respectam .... in timp clientii nostrii au ceva de zis :wink: . Nu exista nada minune , exista doar o nada buna si de calitate in care sa ai incredere . Restul este can-can si povesti de adormit copii :wink: . Ma afecteaza poate ce zic eu acum dar ..asta-i crudul adevar . In loc sa ne spargem in figuri , am bagat toti baniii in promovare si ingrediente de calitate . In primul rand trebuie sa am curajul sa privesc clientul in ochi ... pare ciudat dar pentru mine este important . Daca eram `chitit pe facut bani acum eram in alta situatie sa nu am bani sa "trec strada " ....Tinem la calitate si prefer sa renunt daca nu mai facem fata .... Sa schimbam subiectul ca poate ma judeca lumea ca vreau "reclama "....
Ultima oară modificat Dum Ian 17, 2016 21:50 de către petre iulian, modificat 1 dată în total.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de petre iulian »

Madalin Dirla scrie:Iulica asta este ceva de genul:
"Arunci in standul vecinului si il auzi tipand ca ai dat la el in stand.......iti ceri scuze,scoti lanseta si o arunci din nou tot acolo :lol:"
----------

korect ... :lol: Cred ca multi zic ca-s nebun ... Zi tu Madaline daca zic "bine " ca poate zice lumea ca-s nebun :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Mihai_1981gr
Mesaje: 250
Membru din: Mie Ian 08, 2014 8:10
Puncte: 0
Localitate: Giurgiu

Re: Din concursuri adunate !

Mesaj de Mihai_1981gr »

Eu, cred ca as sta cu orele sa il ascult pe Dl. Iulian, ai ce invata din experienta dumnealui :), mai ales pentru un incepator ca mine, ce doresc sa acumulez cat mai multe informatii, mai ales tehnici de nadire pe diverse balti, cum sa executi corect o montura si de ce nu si ,, smecherii " ca cele prezentate in postarile anterioare :)
Respect !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”