pelete extrudate

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

Oare cu cat timp inainte de partida ar trebuii umectate cu un lichid nutritiv de ex?

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

sunt contactat de oameni interesati de adresa lasata de mine si "cenzurata" de conducere forumului...nu inteleg de ce a fost sters linkul lasat de mine.inteleg ca reclama se plateste dar nu e magazinul meu ca sa imbogatesc.care e de fapt scopul unui forum?sa invatam si sa impartasim cunostintele acumulate sau sa tragem care cum putem la propriul buzunar?de asta cand intrii pe alte forumuri de crap toti incep cu discutii gen"pai daaa ca acolo pe forum se discuta numai despre produsele X" hai sa o lasam dracu cu mascarea informatiilor!nu cred ca X sau Y vor da faliment ca cineva incearca sa ajute cu o informatie pescarii care nu-si permit sa arunce o caruta de bani pe o nada scumpa...daca cineva vrea sa inteleaga sfatul meu,ok.daca nu,va rog sa nu ma asaltati cu teorii despre drepturi de autor etc.numai bine

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: pelete extrudate

Mesaj de silviu_ms »

Poti sa le folosesti exact asa cum sunt, nu necesita preparare prealabila le dai cu spombul, ca si timp de dizolvare au undeva in jur de 40 min, eventual daca le dipuiesti cu ulei de peste se poate sa crească la o ora, de asemenea se poate face si pasta pt plumb
spor :wink:

MODERIUS
Moderator
Mesaje: 31
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:56
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: pelete extrudate

Mesaj de MODERIUS »

ingerasdefoc scrie:sunt contactat de oameni interesati de adresa lasata de mine si "cenzurata" de conducere forumului...nu inteleg de ce a fost sters linkul lasat de mine.inteleg ca reclama se plateste dar nu e magazinul meu ca sa imbogatesc.care e de fapt scopul unui forum?sa invatam si sa impartasim cunostintele acumulate sau sa tragem care cum putem la propriul buzunar?de asta cand intrii pe alte forumuri de crap toti incep cu discutii gen"pai daaa ca acolo pe forum se discuta numai despre produsele X" hai sa o lasam dracu cu mascarea informatiilor!nu cred ca X sau Y vor da faliment ca cineva incearca sa ajute cu o informatie pescarii care nu-si permit sa arunce o caruta de bani pe o nada scumpa...daca cineva vrea sa inteleaga sfatul meu,ok.daca nu,va rog sa nu ma asaltati cu teorii despre drepturi de autor etc.numai bine
NU CONTEAZA DACA ESTE FIRMA TA SAU NU, TOATE FIRMELE CARE VOR SA-SI POSTEZE LINKURI PE CRAPMANIA.RO TREBUIE SA PLATEASCA TAXA DE PUBLICITATE, CONFORM REGULILOR SITE-ULUI !
ASA CA POTI CONTACTA FIRMA RESPECTIVA, IAR DACA CHIAR VOR SA VANDA SA CONTACTEZE ADMINUL SITEULUI !
MADALIN VOICU
MODERATOR http://WWW.CRAPMANIA.RO

Avatar utilizator
radu73
Mesaje: 50
Membru din: Joi Aug 27, 2009 9:42
Puncte: 0
Localitate: Turda

Re: pelete extrudate

Mesaj de radu73 »

@ingerasuldefoc
Folosestele cu incredere si eu le folosesc(25-30 %)e kg de mix.
Si am prins foarte bine.
Numai bine

Avatar utilizator
adisefu
Mesaje: 288
Membru din: Joi Dec 08, 2011 12:30
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: pelete extrudate

Mesaj de adisefu »

Pelete bune ptr furajare bune la nadit si carlig sunt si cele de la COPPENS :wink: . Ii gasiti cu google. :)

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: pelete extrudate

Mesaj de mircione »

poti sa-mi lasi si mie mesaj privat ......:)))
cu linkul celebru

Horia Cotler
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iun 26, 2014 10:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pelete extrudate

Mesaj de Horia Cotler »

Foloseste pelete cu incredere si mai ales acolo unde ai cunostinte ca pestele este adus din crescatori unde este hranit permanent cu pelete si cereale

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

fratilor nu e nici un secret :) e o firma din Bv,nu i dau numele pt ca unii ar spune ca fac reclama...
................
.................

ca o recomandare(pt sezonul cald incercati peletele pt pastrav) n o sa va para rau! ;)
cele pt sturioni fac minuni si ele ;)
REPET! nu vreau sa ofensez pe nimeni.PERSONAL nu sunt de acord cu nadirea cu zeci de kg de bile scumpe pt ca in primul rand nu mi permit.cine isi permite nu are decat!ce face un meat&fish de calitate va asigur ca o sa faca si peletele din faina de peste. Sturgeon Metabolica sunt preferatele mele!
Am postat aici pt ca am primit multe mesaje in privat si chiar nu e nimic de ascuns.

mesaj modificat de Dan M.
nu aveti voie sa faceti publice numere de telefon fara acordul proprietarului nr respectiv, mai ales ca ceea ce scrieti este FALS.

J&mAx
Mesaje: 227
Membru din: Mie Sep 10, 2014 11:50
Puncte: 0
Localitate: Turda

Re: pelete extrudate

Mesaj de J&mAx »

Ingerasul de foc are perfecta dreptate.Eu am macinat pelete dar de la o alta firma.Mixul s-a rulat perfect si am pescuit cu bilele facute pe Varlam.Aceelasi peste trecut de 20 kg. s-a prins pe aceelasi loc de 2 ori in decurs de cateva zile.Eu cred ca asa zisele LT-URI vandute de renumitii producatori de nada sunt multe fasuri.Peletele pentru pastrav pe care le folosesc contin doar faina de peste si ulei de peste + alte componente rezulta 3-4 feluri de mix in functie de preferintele fiecaruia.
Poti scoate un mix la 15;20;25;30;35 lei dar atunci stii ca ce ai pus este sigur.Pentru detalii despre peletele folosite de mine ,va rog ma puteti suna la 0730023201.O zi buna tuturor!
P.S:piper ,boia ,si alte bunatati le gasiti in supermarket-uri,biscuiti "Petit Beurre",lapte praf pentru vitei,gris unguresc si aveti renumitul club mix & Chilly.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”