Secretul lanseurilor la distanta?

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Secretul lanseurilor la distanta?

Mesaj de pescarusull »

mihai turiac scrie:
pescarusull scrie:Se tin pe undeva cursuri de casting, sau se ocupa cineva de asa ceva ?
Eu sunt cam incepator si as fi interesat sa iau ceva lectii de executare corecta a lansarii.
Toata iarna pe unde ai fost ? Noi am iesit la antrenamente pe fiecare duminica fara exceptii, chiar si la -12°c :))
Toata iarna am lucrat in fiecare weekend.
Nu intotdeauna putem face ceea ce dorim.
Oricum o sa vad dupa un sezon de dat cu batu-n balta ce progrese o sa fac si mai vedem la iarna.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Secretul lanseurilor la distanta?

Mesaj de freespirit »

DeacAlex scrie:In opinia mea, conteaza cel mai mult tehnica si experienta, masa musculara=/= forta.
Sunt exemple destule de lipoveni care nu ii concureaza la capitolul masa musculara pe cei care au ca hobby culturismul, dar zboara cu barca pe Dunare, am mai vazut si la centrele de colectare a fierului vechi oameni pe care parea ca ii sufla vantul, dar ridicau un calorifer din fonta de te cruceai, deci, forta e una, masa musculara, alta...la capitolul aruncari, mai am multe de invatat, dar tot pe tehnica/experienta/antrenament si viteza pun ramasag pentru a-mi imbunatati distanta, pe langa alonja/inaltime si echipament.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Radu Vasilescu
Mesaje: 122
Membru din: Mie Mai 25, 2016 15:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Secretul lanseurilor la distanta?

Mesaj de Radu Vasilescu »

E foarte buna paralela casting-tenis. Cineva cu multa experienta in ambele "activitati" ar putea furniza informatii foarte interesante.
EU practic ambele, dar nu suficient incat sa dau sfaturi. :) Ce pot spune sigur e ca atunci cand am slabit am fost nevoit sa-mi schimb total tehnica de lovire a mingii de tenis. Practic s-o iau de la zero. Era ok tehnica pe care o aveam ca "gras", e ok si tehnica ca "slab", numai ca sunt total diferite si necesita alte calitati. Dar niciuna nu necesita "muschi".

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”