pescuit pe olt

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

pescuit pe olt

Mesaj de nit_matias »

salutari,

Sambata o sa ma duc la Olt pentru o zi de dimineata pana seara, cum credeti ca ar trebui sa abordez partida?

Locum unde ma duc este lanaga Draganesti olt, este un lac de acumulare si un baraj de unde se varsa apa in oltul salbatic, in lacul de acumulare apa este in mare parte statica cu exceptia momentului cand dau drumul la turbine cand se simte putina miscare, credeti ca ar merge la o partida asa de scurta sa dau cu boilies sau sa ma restrictionez la vesnicul porum. pot de asemenea sa dau intr-una din baltile de langa olt, dar consider ca este cam acelasi lucru acolo.

daca are cineva idei cum as putea sa iau un peste p'acolo astept idei
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pescuit pe olt

Mesaj de Alin Galbenu »

Asteptam vesti despre partida ta.
Imagine

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pescuit pe olt

Mesaj de nit_matias »

Salut

Am ajuns pe la 7, am dat la varsare in Oltul salbatic, am gasit un fel de golf unde apa era cat de cat linistita, am nadit cu solubile facute de mine si cu pelete de squid si csl, am nadit la 30 - 40 m, am aruncat in acelasi loc unde am nadit, la carlig am pus porumb si pe una am pus boilies de 20 s&o de la magic baits si m'am pus pe asteptat, intre timp am nadit si aproape de mal si am dat dupa caras la viermisori, ce sa zic trageau in prostie la undita, cat de cat a fost distractie, la lansete am avut o singura trasatura, dar foarte slaba, a luat-o si a scuipat dupa cred si nu a fost intepat, am stat pana la 6 seara si cam asta a fost partida. O sa ma mai duc la Olt pe la mijlocul lunii Octombrie pentru ca am promisiuni ca stie cineva un loc marfa rau, oricum din cate am inteles se prinde peste mai mult in baraj si nu la varsare unde am dat eu. Peisajul este unul superb in schimb in oltul salbatic. Din cate am discutat cu lumea p'acolo se cam baga setci peste tot deci cam cum e la Romania noastra.

Cam asta ar fi.

Salutari,
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”