BALTA DE CRAP - MOARA VLASIEI 2

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

BALTA DE CRAP - MOARA VLASIEI 2

Mesaj de petre iulian »

in toamna asta am ajuns pe balta asta si am ramas placut impresionat de ce cantitate de crap are! primele partide s-au soldat cu cu 50-60kg de crap intre 2 si 9 kg dar recordul nostru {eu si GEORGE ALEXANDRU} a fost de 101 kg in 8 ore! atunci 2 echipe am prins 226 kg ! am fost si pe 9 decembrie si am luat cam 25-30 kg in 6 ore! tot pestele a fost eliberat si cred ca si acum daca ne ducem prindem crap! pacat ca nu te lasa si noaptea ca merita mers 48 ore si facut un record de prins crap! :lol: :lol:

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

E interesant ce spui tu,dar nu cred ca multi se incumeta sa mearga doar ziua.Eu prefer sa prind in 48h 50 kg (5 pesti).Cea mai mare placere este (dupa placerea unui drill) sa stai noaptea pe balta,sa prinzi peste si sa stai cu un prieten la taclale.Poate ca anul asta va da drumul la pescuitul pe timpul noptii si sunt sigur ca va avea mai mult de castigat.(si patronul si pescarii)
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

da, asta e partea ce/a mai dureroasa ca nu te lasa si noaptea datorita unor pescari foarte multi ca numar, care nestiind ca nu au scos nici un peste fara ca paznici sa nu stie au incercat prin diferite moduri sa doseasca peste.cat despre pescuitul pe timp de noapte nici o sansa,poate dupa ce se va schimba politica baltii.balta este suprapopulata cu crap iar regula actuala este 80 ron -6 kg,ai voie 2 bonuri iar dupa ce ai in sac 12 kg pleci,sau 800 c&r toata ziua.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”