Pentru organizatorii de concursuri

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Vizitator

Pentru organizatorii de concursuri

Mesaj de Vizitator »

Am concurat la pelicanul in sectorul C. Numele meu nu conteaza, prefer sa raman anonim.Dar vreau sa ii rog pe cei care organizeaza concursuri sa faca ceva (ca la stationar) si sa limitez cantitatea de nada cu care poate intra un pescar pe stand.
Sunt multi pescari care considera ca cu cat nadesti mai mult cu atat prinzi mai mult, asa ca dau zeci de kg de nada in cateva ore( de multe ori nada care contine si porumb uscat...)
Asta s-a intamplat pe sectorul meu, cateva echipe cu asemenea gandire scotand din lupta aproape tot sectorul...iar ei au prins 3-4 pesti tot concursul.
Asa ca va rog sa faceti ceva pentru limitarea nadiri, astfel asemenea pescari cu asa gandire vor strica tot de la inceput si se va alege praful de concursuri.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Regulamentele concursurilor din ziua de azi prevad clar interzicerea folosirii porumbului nepreparat (uscat). Limitarea cantitatii de nada mi se pare absurda, deoarece atat boilisurile cat si mare parte din combinatiile folosite la nadire, au in componenta stimulatori de apetit, digestivi si purgative, astfel incat pestele sa digere si sa elimine repede tot ce mananca. Ideea e sa-l faci sa-i placa nada ta si nu a vecinilor, sa-l reti in zona nadita de tine. Altfel, totul ar deveni o intamplare si s-ar baza doar pe noroc. Ca e bine sa nadesti mult sau putin, asta tine de priceperea in apreciere a fiecaruia, la momentul si locul respectiv.
P.S. Nu cred ca e bine sa ramai anonim. Anonimii nu sunt recunoscuti printre pescari si par ca au ceva de ascuns.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Pentru organizatorii de concursuri

Mesaj de petre iulian »

ulise scrie:Am concurat la pelicanul in sectorul C. Numele meu nu conteaza, prefer sa raman anonim.Dar vreau sa ii rog pe cei care organizeaza concursuri sa faca ceva (ca la stationar) si sa limitez cantitatea de nada cu care poate intra un pescar pe stand.
Sunt multi pescari care considera ca cu cat nadesti mai mult cu atat prinzi mai mult, asa ca dau zeci de kg de nada in cateva ore( de multe ori nada care contine si porumb uscat...)
Asta s-a intamplat pe sectorul meu, cateva echipe cu asemenea gandire scotand din lupta aproape tot sectorul...iar ei au prins 3-4 pesti tot concursul.
Asa ca va rog sa faceti ceva pentru limitarea nadiri, astfel asemenea pescari cu asa gandire vor strica tot de la inceput si se va alege praful de concursuri.


DA INTERESANTA IDEE.... :roll: dar ce numar de kg propui unui pescar care se duce chitit dupa cteno??? :?: :?: ( pe 24 ore) si pt 5 zile de concurs??? :?: :?:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”