Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Salutare , pana la urma am reusit sa plecam , am pierdut o zi , dar am mai avut inca 7 asa ca a meritat. Am trecut pe la Carei , totul ok nici o problema.
Legat de pescuit am fost pe standul 14 ,am prins 2tone si 300kg ,cei mai mari, 9 pesti intre 20 si 24.875, 10 pesti intre 19 si 20kg. A fost de vis..noaptea intre 2 si 8 dimineata le am scos din apa sa dormim.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de robyvan »

Felicitari....poi na, standul 14 e aur....no comment.
Apropos, standurile 0 si 13 cum au mers?
slowly we rot- by Obituary

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Standul 0 a prins ,dar mult mai putin ,standul 13 a avut 3 zile fara trasatura...deh barca, alune, porumb...

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de serbanionut »

Exo_luci scrie:
Mie Iul 01, 2020 14:17
Standul 0 a prins ,dar mult mai putin ,standul 13 a avut 3 zile fara trasatura...deh barca, alune, porumb...
pe 14 cu seminte si barca am prins si eu aproximativ la fel peste 1tona in 5 zile cu 5 pesti peste 20kg. Standul poate sa iti faca o partida de vis, dar am avut si o partida ratata pe acest stand.
Felicitari pentru partida!

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Daca il prinzi cand se hraneste bine mananca aproape orice si cam oriunde, de 7 ani de zile de cand merg aici am vazut clar avantajele aduse de boiles si pescuit din mana.
Felicitari si tie pentru partida!

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de serbanionut »

Exo_luci scrie:
Mar Iul 07, 2020 17:38
Daca il prinzi cand se hraneste bine mananca aproape orice si cam oriunde, de 7 ani de zile de cand merg aici am vazut clar avantajele aduse de boiles si pescuit din mana.
Felicitari si tie pentru partida!
Cum e treaba cu somnul pitic anul asta?

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Cand am fost eu era foarte activ, trebuia la fiecare ora schimbata bila, din cauza lui am si ratat niste pesti ca facea bila prea mica si ramanea distanta prea mare pana la carlig..ma tot gandesc de ceva timp cum ar fii fost daca nu era somn pitic si puteai sa faci paturi de nada, asa cred ca se echilibra balta mult mai bine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”