Sanpaul 2016

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alin pitters
Mesaje: 223
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 16:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Sanpaul 2016

Mesaj de alin pitters »

Prima partida pe Sanpaul din 2016, nu au iesit pesti foarte mari, multi ciortani, daca se pot numi asa pestii de 7-9 kg, dar pentru aia am reusit sa prindem si cateva bucati mai frumusele de 10-13 kg.
O iesire extraordinara, vreme frumoasa...cu alte cuvinte: Perfect!
Tarife si conditii la fel ca si anul trecut, 150 lei abonamentul, 100 lei/24 ore, 150 lei 2 pescari pe stand/24 ore.
Alte informatii pe site-ul baltii: agropisc.ro

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

frosty
Mesaje: 11
Membru din: Mar Iul 21, 2015 0:00

Mesaj de frosty »

Salutare Alin. Ceva mai multe detalii se poate? Stand, nada? Și eu am programat prima ieșire pe 2016 peste 2 săptămâni.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Avatar utilizator
alin pitters
Mesaje: 223
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 16:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Sanpaul 2016

Mesaj de alin pitters »

frosty scrie:Salutare Alin. Ceva mai multe detalii se poate? Stand, nada? Și eu am programat prima ieșire pe 2016 peste 2 săptămâni.
Salut, am stat pe capatul baltii, standurile 14-16. Cel mai bine parca au mers snowman-urile mici cu un saculet cu spartura langa el. Parca preferatul meu a fost pop-up de belachan de la CPK cu un xxl de 10.
Am avut impresia ca pestele era mai mult prin zonele de langa stuf pe timpul zilei, prezentari putine, aproape de loc pe timp de noapte.
Peste 2 saptamani cred ca o sa fie mai activ pestele, dar parca tot zonele cu acces la stuf le-as recomanda pentru aceasta perioada.
O sa fie reconfigurata putin balta in privinta standurilor, se vor face si 2 standuri cu pontoane si foisor in partea izolata a lacului, visavis de standurile 14-27, o sa fie interesant de pescuit pe ele.

frosty
Mesaje: 11
Membru din: Mar Iul 21, 2015 0:00

Mesaj de frosty »

Mulțumesc de info. Tot spre capăt cred ca merg și eu. Nadirea ai făcut-o grupat, masiva sau mai ușurel pentru vremea asta?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

random
Mesaje: 209
Membru din: Mie Sep 08, 2010 22:38
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Sanpaul 2016

Mesaj de random »

Salut

Am fost in weekend-ul trecut cu niște prieteni pe standurile 4,5,6.
A mers bine ca număr dar nu ca si mărime - cel mai mare 13,5 kg.
Sâmbăta dimineața ne-a omorât plătica si carasul.
Am pescuit cu Fishmeale - vineri si sâmbăta bila de 16 dipuita cu pasta iar de sâmbăta am trecut pe doua bile de 16 tari si am mărit carligul - am prins la fel de bine.

Avatar utilizator
alin pitters
Mesaje: 223
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 16:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re:

Mesaj de alin pitters »

frosty scrie:Mulțumesc de info. Tot spre capăt cred ca merg și eu. Nadirea ai făcut-o grupat, masiva sau mai ușurel pentru vremea asta?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Am folosit un minispomb si am nadit grupat pe fiecare bat in parte, la nadit am folosit un amestec de la CPK de bile taiate, pelete, spartura iar la carlig snowmann dintr-o bila de 10 si un pop-up de belachan, cu un saculet solubil atasat.

Imagine

Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”