NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Mincioguri cu cozi din cotoare de lansete.
Capul de minciog este FL EXCELLENT.
Coada din cotor de lanseta este mai rigida in comparatie cu cozile FL. ( pretul reflecta in mare parte rigiditatea cozii raportata la greutatea acesteia )
Stocul se actualizeaza permanent, iar comenzile se fac telefonic.

https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... nseta.html

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cea mai mare saltea de receptie:

155cm x 80cm

https://danmitranescu.ro/saltele-crap/1 ... large.html

Manea Alexandru
Mesaje: 62
Membru din: Vin Feb 21, 2020 16:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Manea Alexandru »

Va salut domnul Dan am inteles ca va veni un set nou de avertizori ?
Imi puteti da puține detalii.
Multumesc frumos

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Manea Alexandru scrie:
Mar Iul 14, 2020 12:43
Va salut domnul Dan am inteles ca va veni un set nou de avertizori ?
Imi puteti da puține detalii.
Multumesc frumos
Salut!
Asa este, avem in lucru un model nou de avertizori. Vor aparea la inceputul anului viitor.
In mare parte functiile se vor pastra ca pe ultimile modele ( adica tot ce se poate ).
Reglajele vor fi facute cu potentiometre, iar butoanele acestora vor fi ascunse in carcasa ( gen Delkim ).
Toate functiile vor fi asistate de o banda ( cerc ) de leduri dispusa in jurul difuzorului.
Culoarea avertizorului se poate schimba din potentiometru. Vor fi 6 culori disponibile pe fiecare avertizor.
Functiile Auto Mute si ANTIFURT incercam sa le punem pe un mini senzor de proximitate. ( ca cel de la telefoane care ia lumina cand le apropii de ureche pentru a diminua consumul )
Carcasa cu totul noua. Aduce o idee cu varianta 2014 .
Statie cu 6 culori.

Sunt si alte functii pe care le-am recomandat, dar nu le mai tin minte. :)
Am insistat pentru cele mai bune piese posibile.
Astept prototipul si voi da mai multe detalii.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de danbd »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Iul 14, 2020 22:06
Manea Alexandru scrie:
Mar Iul 14, 2020 12:43
Va salut domnul Dan am inteles ca va veni un set nou de avertizori ?
Imi puteti da puține detalii.
Multumesc frumos
Salut!
Asa este, avem in lucru un model nou de avertizori. Vor aparea la inceputul anului viitor.
In mare parte functiile se vor pastra ca pe ultimile modele ( adica tot ce se poate ).
Reglajele vor fi facute cu potentiometre, iar butoanele acestora vor fi ascunse in carcasa ( gen Delkim ).
Toate functiile vor fi asistate de o banda ( cerc ) de leduri dispusa in jurul difuzorului.
Culoarea avertizorului se poate schimba din potentiometru. Vor fi 6 culori disponibile pe fiecare avertizor.
Functiile Auto Mute si ANTIFURT incercam sa le punem pe un mini senzor de proximitate. ( ca cel de la telefoane care ia lumina cand le apropii de ureche pentru a diminua consumul )
Carcasa cu totul noua. Aduce o idee cu varianta 2014 .
Statie cu 6 culori.

Sunt si alte functii pe care le-am recomandat, dar nu le mai tin minte. :)
Am insistat pentru cele mai bune piese posibile.
Astept prototipul si voi da mai multe detalii.
Salutare,

Nu stiu cat conteza dar pentru functia de automute schimbati solutia. Daca nu iese cu senzor proximitate apelati la varianta sigura si anume cu buton "click" cu 30 sec mute. E mult mai usor cu buton decat cu prosopu pe senzor. Varianta acuala functioneaza bine doar noaptea.
Si inca o sugestie (subiectiva) pastrati modul de aprindere swinger similar cu cel de pe setul 2014 si anume swingerul clipeste cat rola senzorului se invarte. Dupa ce rola se opreste, swingerul ramane luminat cateva secunde (pe modelul 2018 swingerul clipeste in continuare dupa ce se opreste rola, nu mai schimba starea in luminat continuu)

Si da inca un lucru, crescuta "amplitudinea vibratiei" pe statie sau efectuarea unei prize mai buna intre excentric si carcasa deoarece la modelul 2018 am senzatia ca carcasa nu preia vibratul si nu simti foarte bine daca o ai in buzunar sau la gat. (iar o parere subiectiva)

Multumesc,

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:
Mie Iul 15, 2020 10:31
Dan Mitranescu scrie:
Mar Iul 14, 2020 22:06
Manea Alexandru scrie:
Mar Iul 14, 2020 12:43
Va salut domnul Dan am inteles ca va veni un set nou de avertizori ?
Imi puteti da puține detalii.
Multumesc frumos
Salut!
Asa este, avem in lucru un model nou de avertizori. Vor aparea la inceputul anului viitor.
In mare parte functiile se vor pastra ca pe ultimile modele ( adica tot ce se poate ).
Reglajele vor fi facute cu potentiometre, iar butoanele acestora vor fi ascunse in carcasa ( gen Delkim ).
Toate functiile vor fi asistate de o banda ( cerc ) de leduri dispusa in jurul difuzorului.
Culoarea avertizorului se poate schimba din potentiometru. Vor fi 6 culori disponibile pe fiecare avertizor.
Functiile Auto Mute si ANTIFURT incercam sa le punem pe un mini senzor de proximitate. ( ca cel de la telefoane care ia lumina cand le apropii de ureche pentru a diminua consumul )
Carcasa cu totul noua. Aduce o idee cu varianta 2014 .
Statie cu 6 culori.

Sunt si alte functii pe care le-am recomandat, dar nu le mai tin minte. :)
Am insistat pentru cele mai bune piese posibile.
Astept prototipul si voi da mai multe detalii.
Salutare,

Nu stiu cat conteza dar pentru functia de automute schimbati solutia. Daca nu iese cu senzor proximitate apelati la varianta sigura si anume cu buton "click" cu 30 sec mute. E mult mai usor cu buton decat cu prosopu pe senzor. Varianta acuala functioneaza bine doar noaptea.
Si inca o sugestie (subiectiva) pastrati modul de aprindere swinger similar cu cel de pe setul 2014 si anume swingerul clipeste cat rola senzorului se invarte. Dupa ce rola se opreste, swingerul ramane luminat cateva secunde (pe modelul 2018 swingerul clipeste in continuare dupa ce se opreste rola, nu mai schimba starea in luminat continuu)

Si da inca un lucru, crescuta "amplitudinea vibratiei" pe statie sau efectuarea unei prize mai buna intre excentric si carcasa deoarece la modelul 2018 am senzatia ca carcasa nu preia vibratul si nu simti foarte bine daca o ai in buzunar sau la gat. (iar o parere subiectiva)

Multumesc,
Multumesc pentru sugestii. Sunt foarte bune.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cel mai compact conector pentru avertizori.
Lipsa totala a jocurilor.
Posibilitate de reglare precisa a unghiului de fixare.

https://danmitranescu.ro/accesorii-supo ... izori.html


Imagine

Imagine

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de clabuc »

Legat de mulinetele tazura. se asteapta si alte modele? Ma intereseaza un raport de recuperare mai mic.

shopy
Mesaje: 810
Membru din: Dum Mai 16, 2010 17:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de shopy »

Apropo de Tazura, nici acestea nu vin cu tambur de rezerva?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

clabuc scrie:
Mie Iul 15, 2020 17:09
Legat de mulinetele tazura. se asteapta si alte modele? Ma intereseaza un raport de recuperare mai mic.
Momentan am reusit numai 6 : 1. Mai mic nu am sa fac niciodata. Poate mai mare daca reusesc, dar nu am gasit varianta momentan.
Intre o recuperare de 5,4:1 si 6:1 e o diferenta de 6cm pe tura de manivela. Nu e nici cea mai mica diferenta la purtat naluca. Viteza e insesizabila in prezentarea nalucii si poti sa o reglezi din mulinat.
Viteza de recuperare te ajuta indirect prin rapiditatea de a aduce montura dupa un atac ratat, sau cand pescuiesti pe ape adanci. Te ajuta cand faci jocul din bat si ai nevoie de o recuperare rapida cand il lasi in jos. Te ajuta din toate punctele de vedere, iar diferentele de cativa cm pe tura de manivela este fix pix in prezentarea nalucii.

Pescuiesc din 95 la spinning. Ai incredere ca asta cu raportul de recuperare este ultima problema pentru o mulineta de spinning, indiferent care este acesta. Foloseste o mulineta silentioasa care sa-si pastreze calitatile in timp si care sa nu te lase cand nu te astepti. Foloseste o mulineta usoara si cat mai rapida. Asta este tot ce conteaza.

Foloseste fire pe care sa le vezi si lasa vrajeala cu "finetea". 50% din atacurile salaului se vad numai in fir, iar lumea se umfla ca pescuieste cu 0,06 ( verde ) :D . Adica: "eu pescuiesc extraordinar de fin, dar nu am noroc .... " :D

Pot sa-ti mai spun si ce sa faci cu 95% din nalucile de pe piata, dar nu public. :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”