Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

cbogdan scrie:
Mie Mar 13, 2019 20:26

Am inteles.Acum stiu ce am de facut. Mulineta are doar o saiba sub tambur, asa ca o scot pe asta. Eu am incarcat tamburul, mulinand. Dar mai apelez la bunavointa dumneavoastra cu o intrebare: daca scot saiba firul nu cumva se aseaza drept, paralel cu tamburul, nu conic asa cum ar trebui? Multumesc inca o data pentru sfaturi.
Mulineta aseaza firul conic, asa cum este pus pe lungimea tamburului.
Saiba inalta putin tamburul, motiv pentru care apare daca galma la baza tamburului si acel sant la buza lui.
Daca se scoate saiba, firul o sa fie asezat tot conic, dar fara acele denivelari de la capete.

Aveti aici cateva idei despre asezarea firelor :
https://www.facebook.com/danmitranescu. ... =1&theater
Va incadrati la punctul 5. :)

cbogdan
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mar 05, 2019 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de cbogdan »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Mar 14, 2019 11:29
cbogdan scrie:
Mie Mar 13, 2019 20:26

Am inteles.Acum stiu ce am de facut. Mulineta are doar o saiba sub tambur, asa ca o scot pe asta. Eu am incarcat tamburul, mulinand. Dar mai apelez la bunavointa dumneavoastra cu o intrebare: daca scot saiba firul nu cumva se aseaza drept, paralel cu tamburul, nu conic asa cum ar trebui? Multumesc inca o data pentru sfaturi.
Mulineta aseaza firul conic, asa cum este pus pe lungimea tamburului.
Saiba inalta putin tamburul, motiv pentru care apare daca galma la baza tamburului si acel sant la buza lui.
Daca se scoate saiba, firul o sa fie asezat tot conic, dar fara acele denivelari de la capete.

Aveti aici cateva idei despre asezarea firelor :
https://www.facebook.com/danmitranescu. ... =1&theater
Va incadrati la punctul 5. :)
Acum sunt pe deplin lamurit despre asezarea corecta a firului pe tambur.Va multumesc mult domnule Mitranescu pentru amabilitate si rabdare. Sper ca MTX-urile 14 black sa ajunga cat mai repede si sa fie si destule :D

HENRICH
Mesaje: 136
Membru din: Lun Noi 09, 2015 22:55
Puncte: 0
Localitate: Carei

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de HENRICH »

Domnu Mitrānescu la lansetele mtx top 2019 a-ti modificat ceva?-inele tip K,s-au alte configuratii,ori rāmān asa dupā modelul anterior.Cānd o sā aveti disponibil?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

HENRICH scrie:
Vin Mar 15, 2019 7:22
Domnu Mitrānescu la lansetele mtx top 2019 a-ti modificat ceva?-inele tip K,s-au alte configuratii,ori rāmān asa dupā modelul anterior.Cānd o sā aveti disponibil?
Modelul MTX TOP nu se mai produce.
Panza 3K ridica pretul foarte mult in comparatie cu performantele lansetei. MTX TOP costa in mod normal aprox. 600 lei, dar la acest pret nu se vindea, performantele fiind identice cu ale lansetei MTX 14, cele doua modele avand acelasi blank.
MTX TOP a fost vandut cu pret de achizitie pentru lichidarea stocului. Greu si asa. In sezonul trecut MTX 14 fiind vanduta de 10 ori mai bine, desi raportul calitate pret era clar in favoarea MTX TOP.
Chiar daca MTX TOP a fost o investitie gresita din punct de vedere comercial, totusi am o mare multumire datorata faptului ca pescarii care apreciaza lansetele MTX, intre doua lansete cu aceiasi parametrii functionali o prefera pe cea mai ieftina.
MTX TOP avea un super strat te finisare, care este foarte greu de gasit pe lansete sub 200 euro, dar cu toate acestea putini pescari preferau sa dea 60 lei mai mult pentru acest lucru ( in varianta pretului redus, raportat la pretul lui MTX 14 ) , iar la pret intreg , nu se uita nimeni la ele, atat timp cat MTX 14 facea acelasi lucru.
Cine a achizitionat lansetele la pret redus a facut o investitie buna, dar nu mai pot sa aduc lansetele la acest pret.
MTX 14 Black Edition ramane pe departe cea mai apreciata lanseta din gama MTX.

MTX TOP este apropiat ca pret intreg de MTX CLASS BLACK EDITION, iar TOP-ul este "ingropat" si din aceasta directie, blank-ul Class-ului fiind superior.

manolo75
Mesaje: 294
Membru din: Lun Ian 10, 2011 22:48
Puncte: 0
Localitate: Vaslui

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de manolo75 »

Buna Dl. Dan, cand primiti in stoc mtx 14 black?

HENRICH
Mesaje: 136
Membru din: Lun Noi 09, 2015 22:55
Puncte: 0
Localitate: Carei

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de HENRICH »

Multumesc pentru rāspuns!,astept cu nerābdare sā aveti pe stoc mtx 14,sā-mi cumpār un set de 4.Sper cā a-ti comandat sā ne ajungā la toti.Cu stimā!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

manolo75 scrie:
Vin Mar 15, 2019 23:43
Buna Dl. Dan, cand primiti in stoc mtx 14 black?
Lansetele MTX 14 BLACK EDITION trebuie sa ajunga spre sfarsitul lunii aprilie.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

HENRICH scrie:
Sâm Mar 16, 2019 5:00
Multumesc pentru rāspuns!,astept cu nerābdare sā aveti pe stoc mtx 14,sā-mi cumpār un set de 4.Sper cā a-ti comandat sā ne ajungā la toti.Cu stimā!

:) Sunt suficiente. De obicei se termina dupa luna august -septembrie.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Cucu Ionel »

Husele individuale de lansete, de 2,10, s-au terminat? Cand se mai aduc?
Fir intins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cucu Ionel scrie:
Lun Mar 18, 2019 14:33
Husele individuale de lansete, de 2,10, s-au terminat? Cand se mai aduc?
Husele trebuie sa ajunga . Nu stiu o data exacta.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”