Balta Bitina 2 și 3

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Încuiat
radu florin
Mesaje: 278
Membru din: Dum Noi 21, 2010 11:39
Puncte: 0
Localitate: București

Balta Bitina 2 și 3

Mesaj de radu florin »

Salut băieți. Intr-o zi frumoasa de octombrie, respectiv 20.10.2018, îmi iau copilul în vârstă de 11 ani, o undiță și plec la Bitina. Toate bune si frumoase. La baraca administrației, unde prinzi nu prinzi, la plecare primești 5kg crap(Balta costa 100 lei 11 ore), administratorii și angajații la un șpriț regulamentar, iar foarte frumos, am coborât și i-am rugat sa il lase pe cel mic o ora cu undita la dig în fata dansilor, lucru acceptat fără probleme, încă o dată foarte frumos. S-a distrat copilul 2 ore maxim cu caras și ciortanica până intr-un kilogram, eliberat tot și explucandu-i copilului ca așa este pescuitul sportiv, până aici toate super. La plecare am platit 100 lei si am primit 5 kg crap, premiu pentru copil ca am eliberat ciortanica(asa am vrut eu), toate bune si frumoase. Ajunși acasă am sesizat cu dezamagire ca îmi lipseau ochelarii de soare carr i-am avut pe bord si un parfum din portiera stanga, atunci mi-am dat seama de ce tot venea un puști de 17-18 ani să mă întrebe dacă prinde ăla mic, rușine, rușine, rușine. Cât am făcut undita copilului m-au operat, bine ca apoi am încuiat mașina ca îmi gol sau mașina domnii paznici și administratori plus vreo doi copii pe la cântat pe acolo. Aveti mare grijă, am rămas cu un gust amar...., mai mult v-ați facut de râs decât să îmi faceți mie rău, o să vă fac publicitate pe la toate bălțile și concursurile care merg, rușine încă o dată....

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Balti de Crap”