XTD 14000 si TX2 - Pareri

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

XTD 14000 si TX2 - Pareri

Mesaj de draghia.andrei »

Salutare,

Cine ma poate ajuta cu cateva sfaturi in legatura cu lanseta si mulineta de mai sus?As vrea sa-mi schimb setul actual cu asa ceva. Gen 3/4 xtd-uri cu 3/4 tx2. Foloseste cineva? Cum se prezinta dupa un timp?

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: XTD 14000 si TX2 - Pareri

Mesaj de DumiD »

Salut. Tu deja te-ai hotarat, nu vad ce sfat iti mai poate da cineva. In plus, ceri pareri cum se comporta in timp niste lansete care acum 2 ani nici nu aparusera. Ce vrei sa stii, cum se comporta dupa 3 partide?

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: XTD 14000 si TX2 - Pareri

Mesaj de draghia.andrei »

Haide sa nu fim rai, vreau doar sa stiu daca merita pretul pe care il au. Cine le are poate ma ajuta cu niste sfaturi, atat.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: XTD 14000 si TX2 - Pareri

Mesaj de Szilveszter »

Până la urmă ține de tine cum la simți.fiecare cu gusturile lui,cu stilul lui,cu așteptările lui.e mult de discutat....trebuie să știi ce stil de pescuit vrei să adopți,nu e sigur că acel stil se va potrivi cu tine.atunci vei vrea altceva și-ți vei da seama că bețele nu se potrivesc și tot așa.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2780
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: XTD 14000 si TX2 - Pareri

Mesaj de Alin Galbenu »

Pune mana si comanda-le, nu mai sta :))) Ai timp sa le si vinzi, pana la primul pescuit.
Imagine

Avatar utilizator
spinnhawk
Mesaje: 63
Membru din: Lun Sep 12, 2016 20:31
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: XTD 14000 si TX2 - Pareri

Mesaj de spinnhawk »

draghia.andrei scrie:Haide sa nu fim rai, vreau doar sa stiu daca merita pretul pe care il au. Cine le are poate ma ajuta cu niste sfaturi, atat.
Am eu exact acest combo de sezonul trecut!
Il recomand..desi vreau sa schimb mulinetele!insa de inceput eu il vad ca si in combo ffd placut, elegant, si usor!
Tx2 e o lanseta minunata din pct meu de vedere..strxit personal pt ca mi se potriveste mie..pt ca sunt extrem de placute in drill si totusi avand o doza suficienta de putere incat sa atingi distante oki cu ea!
Xtd-ul e o mulineta buna de la shimano..insa pe tx2 cred ca merge bine o xtc ci4+ sau noile power aero..
Eu tind spre power aero pt ca sunt super finisate, performante, fiabile si foarte usoare!
Dc ai nevoie de mai multe detalii scrie-mi in privat si iti raspund cu placere!zi buna

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”