Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26.02.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26.02.

Mesaj de oliviu orhei »

Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26.02.2018, ora 11.00 la sediul AGVPS.


Ordinea de zi:

1. Discutarea și aprobarea bugetului de cheltuieli pentru organizarea și desfășurarea Campionatul AGVPS 2018:

A. Cheltuielile pentru arbitraj;

B. Cheltuielile pentru realizarea grilelor de desfășurare a competitiei;

C. Cheltuielile ocazionate de organizarea și desfășurarea competiției a presedintelui Subcomisiei de pescuit la crap atât intern cât și extern. Conform cu art 22 din Regulamentul de Organizare si Funcționare a Comisiei de Pescuit si Competiții.
2. Înființarea Comisiei de control(cenzori) a Subcomisiei de pescuit la crap formată din trei persoane.

3. Discutarea modului de organizare pentru tragerea la sorți a grupelor din prima etapă.Tragerea la sorti prin care vor fi alcatuite cele doua grupe in prima mansa eliminatorie va fi facuta in cadrul Targului Fishing&Hunting Expo.
Activitatea se va desfășura pe data de 24.03.2018 la ora 12.00.

4. Discuți generale


La ședință participăcate un reprezentant al cluburilor afiliate si cele in curs de afilere la AGVPS și al AVPS sau AJVPS înscrise la Campionat.

La ședință pot participă și vota numai persoane care vor avea împuternicire facuta de asociația/ clubul pe care îl reprezintă.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de oliviu orhei »

Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26.02.2018, ora 11.00 la sediul AGVPS. 


Ordinea de zi:

1. Modificarea unor articole prevăzute in procesul verbal din data de 21.06.2017:


A.  Punctul 6, la anunțul făcut de dl. Carstocea privind încasarea banilor, care nu mai este de acord  sa se ocupe Clubul Crap Corbu.

Prevederile art.6.:Clubul Crap Corbu isi asuma responsabilitatea pentru incasarea banilor necesari desfasurari campionatului AGVPS, urmand ca acesta sa elibereze facturi pe sumele incasate tuturor participantilor la acest eveniment.


B. Punctul 8 - perioadă până când se pot vira bani către structura care se va ocupa de încasarea banilor.
Prevederilor art.8. Contributia de participare la aceasta competitie este de 4.500 lei pentru un numar estimat la minim 30 loturi. In cazul in care numarul de loturi difera de acest numar se va recalcula. Se va achita un avans in valoare de 1.500 lei pana la data de 1 februarie 2018, iar restul pana la data de 1 martie 2018.


2. Discutarea și aprobarea bugetului de cheltuieli pentru organizarea și desfășurarea Campionatul AGVPS 2018:

         A. Cheltuielile pentru arbitraj;

         B. Cheltuielile pentru realizarea grilelor de desfășurare a competitiei;

         C. Cheltuielile ocazionate de organizarea și desfășurarea competiției a presedintelui Subcomisiei de pescuit la crap atât intern cât și extern. Conform cu art 22 din Regulamentul de pescuit al AGVPS. 

3. Înființarea Comisiei de control(cenzori) a Subcomisiei de pescuit la crap formată din trei persoane.

4. Discutarea modului de organizare pentru tragerea la sorți a grupelor din prima etapă.

5. Discutarea unor propuneri de modifica a REGULAMENTUL OFICIAL DE ORGANIZARE ŞI DESFĂŞURARE A
COMPETIŢIILOR DE PESCUIT LA CRAP . Propunerile urmând să fie înaintate către Comisia de competiții la ședință din luna martie 2018.

6. Discuți generale


La ședință participăcate un reprezentant al  cluburilor afiliate si cele in curs de afilere la AGVPS și al AVPS sau AJVPS înscrise la Campionat.

La ședință pot participă și vota numai persoane care vor avea împuternicire facuta de asociația/ clubul pe care îl reprezintă.


Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de Vladut Mateianu »

Se pare ca avem ceva probleme.... Eu am platit taxa in contul CC Corbu. Acum nu mai vor sa incaseze diferenta sau cum ? Acest club este in federatie ? Ce lucrare este asta ? Vad ca au intervenit pe aici si altii care fac parte din federatie....

In caz ca se schimba ceva, vreau banii inapoi. Plus ceva in plus ptr teapa data... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de oliviu orhei »

Vladut Mateianu scrie:Se pare ca avem ceva probleme.... Eu am platit taxa in contul CC Corbu. Acum nu mai vor sa incaseze diferenta sau cum ? Acest club este in federatie ? Ce lucrare este asta ? Vad ca au intervenit pe aici si altii care fac parte din federatie....

In caz ca se schimba ceva, vreau banii inapoi. Plus ceva in plus ptr teapa data... :evil:
Se schimbă, cine va aduna contribuția de participare.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si ptr asta trebuie sedinta ? Cine imi da banii pe motorina si banii ptr ziu pierduta ?

Eu cred ca sunt alte probleme. Eu am facut plata in urm unui anun5 si al unui proces verbal. Daca se schimba ceva imi rezerv dreptul de a ma retrage si a cere banii inapoi.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de Bogdan Dragan »

Vladut Mateianu scrie:Si ptr asta trebuie sedinta ? Cine imi da banii pe motorina si banii ptr ziu pierduta ?

Eu cred ca sunt alte probleme. Eu am facut plata in urm unui anun5 si al unui proces verbal. Daca se schimba ceva imi rezerv dreptul de a ma retrage si a cere banii inapoi.
Oricum ai dreptul sa te retragi pana la data de 1 martie!

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de oliviu orhei »

Bogdan Dragan scrie:
Vladut Mateianu scrie:Si ptr asta trebuie sedinta ? Cine imi da banii pe motorina si banii ptr ziu pierduta ?

Eu cred ca sunt alte probleme. Eu am facut plata in urm unui anun5 si al unui proces verbal. Daca se schimba ceva imi rezerv dreptul de a ma retrage si a cere banii inapoi.
Oricum ai dreptul sa te retragi pana la data de 1 martie!

Greșită informație.

9. Plata care se considera avans, pentru participarea la campionatul AGVPS 2018 , se poate returna in termen de 7 zile de la inceperea perioadei oficiale a campionatului AGVPS. Perioada de incepere oficiala a campionatului AGVPS 2018, este declarata data de 1 februarie 2018.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de Eduard Mosneanu »

oliviu orhei scrie: ....se poate returna in termen de 7 zile de la inceperea perioadei oficiale a campionatului AGVPS. Perioada de incepere oficiala a campionatului AGVPS 2018, este declarata data de 1 februarie 2018.

Bine ca suntem abia in 20 :lol: :lol:
Gone fishing....

Avatar utilizator
Dan Savin
Mesaje: 126
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de Dan Savin »

Eduard Mosneanu scrie:
oliviu orhei scrie: ....se poate returna in termen de 7 zile de la inceperea perioadei oficiale a campionatului AGVPS. Perioada de incepere oficiala a campionatului AGVPS 2018, este declarata data de 1 februarie 2018.

Bine ca suntem abia in 20 :lol: :lol:

Se poate retrage cand doreste in regulament nu este stipulat un termen pt a te retrage ,e stipulat doar un termen pt recuperarea avansului :D :lol: :lol: :lol:

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Convocarea Comisiei de pescuit la crap pentru data de 26

Mesaj de eugen dragnea »

oliviu orhei scrie:
Bogdan Dragan scrie:
Vladut Mateianu scrie:Si ptr asta trebuie sedinta ? Cine imi da banii pe motorina si banii ptr ziu pierduta ?

Eu cred ca sunt alte probleme. Eu am facut plata in urm unui anun5 si al unui proces verbal. Daca se schimba ceva imi rezerv dreptul de a ma retrage si a cere banii inapoi.
Oricum ai dreptul sa te retragi pana la data de 1 martie!

Greșită informație.

9. Plata care se considera avans, pentru participarea la campionatul AGVPS 2018 , se poate returna in termen de 7 zile de la inceperea perioadei oficiale a campionatului AGVPS. Perioada de incepere oficiala a campionatului AGVPS 2018, este declarata data de 1 februarie 2018.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei
Mai tovarasu Securel,cum pusca mea poate sa inceapa un campionat pe 1 februarie cand tu vrei pe 26 februarie sa stabilesti regulamente, conditii de desfasurare si conditii de plata a taxei (culmea,inca se pot face inscrieri,deci daca se inscriu acum 30 de echipe si decid la urmatoarea adunare sa se desfasoare CN-ul pe Dambovita,trebuie sa te conformezi ca este majoritate !!!),eu inteleg ca tu esti alterat,dar ma intreb cum te mai poate sustine cineva cand esti atat de incapabil...practic esti bun de numit in guvernul Romaniei...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”