Licitație pentru Campionatul AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

Licitație:
1. Se scoate la licitație denumirea Campionatul AGVPS - ............... se pleaca de la suma de 3000 euro. Cine dorește poate să-mi trimită un mesaj aici sau pe adresa de mail oliviu.orhei@gmail.com . Licitația se face până pe data de 23.03.2018. La tragerea la sorți se va anunța denumirea.
2. Se scoate la licitație spațiul de pe veste. In funcție de cine dorește se va face macheta. Spațiul de reclamă pe veste pleaca de la 300 euro./spatiu. Mulțumesc

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

In cazul in care crapmania.ro nu revine într-un timp cât mai scurt asupra hotărâri comunicate, de renunțare la colaborare pentru Campionatul AGVPS, voi fii nevoit să fac o pagina pe facebook pentru promovarea evenimentului. Numai dacă calculăm simplu 500 de participanți la campionat și toți care PARTICIPĂ au numai 1000 de prietenii care nu sînt comuni.
Oare cum va fi provarea evenimentului.
Evenimentul poate fii văzut de cel puțin 500.000 de persoane.
De exemplu numai eu am 4950 de prietenii.
Mai există și alte alternative de promovare.

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Bre, nu asa se "masoara" promovarea :))))
Gone fishing....

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

Eduard Mosneanu scrie:Bre, nu asa se "masoara" promovarea :))))
Stimate BRE

Poate ne înveți, cum

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de osc1or »

oliviu orhei scrie:In cazul in care crapmania.ro nu revine într-un timp cât mai scurt asupra hotărâri comunicate, de renunțare la colaborare pentru Campionatul AGVPS, voi fii nevoit să fac o pagina pe facebook pentru promovarea evenimentului. Numai dacă calculăm simplu 500 de participanți la campionat și toți care PARTICIPĂ au numai 1000 de prietenii care nu sînt comuni.
Oare cum va fi provarea evenimentului.
Evenimentul poate fii văzut de cel puțin 500.000 de persoane.
De exemplu numai eu am 4950 de prietenii.
Mai există și alte alternative de promovare.
Ce calcul ai facut......... nu-i de mirare ca acest campionat nu e promovat corespunzator...........
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de Eduard Mosneanu »

oliviu orhei scrie:
Eduard Mosneanu scrie:Bre, nu asa se "masoara" promovarea :))))
Stimate BRE

Poate ne înveți, cum

Daca fac reclama "Coca-Cola", intr-un grup de 1.000.000 persoane random, da` din ele vreo 500.000 sunt fani Pepsi, vreo 200.000 beau doar apa si vreo 200.000 beau bauturi decarbogazificate, si din restu` de 100.000, doar 10% cumpara o sticla-n plus de Cola, nu e asa eficienta campania mea.

Din toate numerele alea de mai sus, din "500.000" persoane, mai bine de jumatate nu au treaba cu pescuitu`.
O campanie de promovare trebuie sa se bazeze pe cifre/piata/clienti CONCLUDENTE.
Prietenii fiecaruia de pe facebook, nu reprezinta o nisa, pe cand forumul, era :lol:
Mai repede poti sa faci campanii platite pe Facebook, de promovare, in care sa si targhetezi publicul :mrgreen:
Gone fishing....

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

Eduard Mosneanu scrie:
oliviu orhei scrie:
Eduard Mosneanu scrie:Bre, nu asa se "masoara" promovarea :))))
Stimate BRE

Poate ne înveți, cum

Daca fac reclama "Coca-Cola", intr-un grup de 1.000.000 persoane random, da` din ele vreo 500.000 sunt fani Pepsi, vreo 200.000 beau doar apa si vreo 200.000 beau bauturi decarbogazificate, si din restu` de 100.000, doar 10% cumpara o sticla-n plus de Cola, nu e asa eficienta campania mea.

Din toate numerele alea de mai sus, din "500.000" persoane, mai bine de jumatate nu au treaba cu pescuitu`.
O campanie de promovare trebuie sa se bazeze pe cifre/piata/clienti CONCLUDENTE.
Prietenii fiecaruia de pe facebook, nu reprezinta o nisa, pe cand forumul, era :lol:
Mai repede poti sa faci campanii platite pe Facebook, de promovare, in care sa si targhetezi publicul :mrgreen:
Tot ce am spus eu era fara costuri.
Cu banii se poate promova foarte bine și nu nimai pe facebook.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de Albert »

Hahahahahahahahahahhaa.
Nea, to'arășu' Orhei, hahahahahahahaha.
Hahahahahahaha.
Nici nu stiu ce sa scriu, zau. Asa enormitate n-am mai citit.
Acum inteleg de ce anul trecut ai avut veste de acum 2 ani.
Nu ai habar sa faci bani moca. Adica sa aduci sponsori. Nu e o rusine sau un repros. Problema e ca nu recunosti si scrii bazaconii ca si aia cu pagina de feisbuc.
Hahahahahhaa.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

oliviu orhei scrie:In cazul in care crapmania.ro nu revine într-un timp cât mai scurt asupra hotărâri comunicate, de renunțare la colaborare pentru Campionatul AGVPS, voi fii nevoit să fac o pagina pe facebook pentru promovarea evenimentului. Numai dacă calculăm simplu 500 de participanți la campionat și toți care PARTICIPĂ au numai 1000 de prietenii care nu sînt comuni.
Oare cum va fi provarea evenimentului.
Evenimentul poate fii văzut de cel puțin 500.000 de persoane.
De exemplu numai eu am 4950 de prietenii.
Mai există și alte alternative de promovare.
Nu ai inteles nimic. Fiecare club are sponsori care vor sa fie promovati pe canalele media. Cum este si Crapmania, lider de audienta pe segmentul pescuit.
Cand incerci sa vinzi o denumire(cum faci acum) intai ii spui omului si unde o sa apara si cum o sa fie promovat ! Cam asa se pune problema, nu cu amenintari ca pui pe fb....crezi ca intereseaza pe cineva ?
In rest, te sfatuiesc sa citesti si oferta cu tarifele ptr promovarea pe Crapmania, vei avea nevoie.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Licitație pentru Campionatul AGVPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ps. Cine este pana la urma organizatorul acestui turneu ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”