PESCARIUM - CORBEANCA

Moderator: Dan Mateianu

craparul_braila
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mai 12, 2012 18:50
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de craparul_braila »

Pretul este foarte mare , in raport cu ceea ce se ofera !
Sa fim seriosi , conditiile , bunul simt si oferta lasa de dorit in raport cu cererea pescarului !
Traim in romania si asta se vede . Orice rachet care pune mana pe o balta , intra imediat pe "japca" !
Asta e diferenta intre Romania si Ungaria . Acolo esti respectat , pe cand aici , ca pescar esti deja infractor de cand ai ajuns cu masina la poarta lor !

P.S. Totusi remarc ca aceasta balta este intr-adevar deosebita , doar pretul este exagerat .

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Claudiu Garlea »

310lei /24h? :lol: :lol: :lol: :lol:
Cred ca mai avem de invatat de invatat de la administratorii de pe hotare. Enorm.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Madalin Dirla »

La taxa de 24 h -300 lei mergi la Tancabesti si chiar ai ce fotografia plus peisaj,sa nu mai vorbim de MV2 unde la 100 lei -24 ore te saturi de prins peste si cand zic peste nu ma refer la ciortani de 3 kg.Daca vreau hotel nu trebuie sa bat 30 km,e Bucurestiul plin :lol:

GClaudiu scrie:310lei /24h? :lol: :lol: :lol: :lol:
Cred ca mai avem de invatat de invatat de la administratorii de pe hotare. Enorm.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Claudiu Garlea »

Cred ca mi-ai facut atentia ca am gresit "de peste hotare" .. de pe hotare... big lol.


Nu stiu cat e pe Tancabesti 24h, dar ca sa pescuiesti noaptea te obliga sa iei cabina aia, zici ca inchiriezi apartament. :lol:

Avatar utilizator
sportiv7pescuit
Mesaje: 185
Membru din: Mar Mai 08, 2012 8:43
Puncte: 0
Localitate: Campina
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de sportiv7pescuit »

dnt scrie:
Pescarium scrie:in curand vom avea si taxa pentru pescuit in regim C&R. revenim cu detalii.
Va rog sa se specifice clar daca partida de pescuit(taxa 12 ore) se incheie odata cu retinerea celor 5 kg de peste sau se poate pescui in contiuare,regim C&R, pana la ora stabilita de regulament.

Anul trecut din exprimarea personalului de pe balta rezulta ca odata cu atingerea celor 5 Kg ,ori mai plateai inca un bon,ori plecai acasa.. asta indiferent de cat timp trecuse din partida.Anul trecut nu exista taxa C&R.

Multumesc!
Nu,partida de pescuit nu se incheie dupa retinerea celor 5 kg de peste....Ai 2 variante : pescuiesti in continuare in regim C&R sau mai platesti un bon (daca vrei sa mai retii inca 5 kg de peste).

Avatar utilizator
dnt
Mesaje: 196
Membru din: Mar Iun 07, 2011 22:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de dnt »

sportiv7pescuit scrie:
dnt scrie:
Pescarium scrie:in curand vom avea si taxa pentru pescuit in regim C&R. revenim cu detalii.
Va rog sa se specifice clar daca partida de pescuit(taxa 12 ore) se incheie odata cu retinerea celor 5 kg de peste sau se poate pescui in contiuare,regim C&R, pana la ora stabilita de regulament.

Anul trecut din exprimarea personalului de pe balta rezulta ca odata cu atingerea celor 5 Kg ,ori mai plateai inca un bon,ori plecai acasa.. asta indiferent de cat timp trecuse din partida.Anul trecut nu exista taxa C&R.

Multumesc!
Nu,partida de pescuit nu se incheie dupa retinerea celor 5 kg de peste....Ai 2 variante : pescuiesti in continuare in regim C&R sau mai platesti un bon (daca vrei sa mai retii inca 5 kg de peste).
varianta cu:pescuiestiin continuare in regim C&R,ai aplicat-o,personal?
cpk carp team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CORBEANCA - PESCARIUM”