Federatie

In acest topic au acces doar membrii clubului sportiv Senzor
Stefan B
pescar de competitie
Puncte: 0

Re: Federatie

Mesaj de Stefan B »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan B scrie:... doar va expun O REALITATE (ca am mai auzit si duma asta ......ca domne Babita pune presiune pe noi - e vb de tine Valdut si Adi ....nu stiu daca tot pastille ....???)

Mai departe ....reprezentantii clubului ....decid ......cum vor sa participe .....DECIZIA ESTE A LOR !!!
Ce presiune Stefan ? Noi am vb de 2 ori la telefon, strict creativ, fara barfe si discutii despre altii din club !
Am hotarat ca ne trebuie atat pescari buni, dar mai ales CARACTERE !

Referitor la lot, noi ne numim Senzor, dar partcipam din partea CS Senior Crap, al carui presedinte sunt.
De aceea, imi asum responsabilitatea creari unui lot performant, de a carui rezultate voi raspunde DOAR EU ! Bineinteles ca nu fac nimic de capul meu, ma sfatuiesc cu toti din lot, dar decizia finala mi-o asum...
Exact, asta am discutat nimic altceva ...tocmai de aceea ...cand vad pastile si sopirle aruncate ....ma fac sa rad ....numai ca trebuia sa mi le adreseze mie ....nu altora mai sufletisti .....si sa strice toata armoia ....

Stefan B
pescar de competitie

Mesaj de Stefan B »

Vladut Mateianu scrie:
Adi Forest scrie: M-a intrebat daca sunt suparat si i-am raspuns ca da si e normal cand vezi ca se cauta "pescarii mercenarii, iar cei din club sunt uitati" , i-am spus ca il inteleg perfect si pe Stefan dar pana una alta cu oamenii astia din club s-au obtinut performantele de anul trecut, care dupa mine sunt cele mai bune din ultimii cinci ani din istoria clubului. In loc sa se gaseasca o solutie de armonizare si colaborare mai buna a membrilor din lot, tot incercam sa cautam mercenarii care din pacate, nu prea mai sunt disponibili sa vina sa pescuiasca din placere. Asa cum a spus si Vladut inainte de fi pescar, mai trebuie sa fi om si sa ai si un pic de caracter. Cred ca politica clubului Senzor din totdeauna a fost aceea de a realiza o familie si nu aceea de a inregimenta mercenarii pentru a putea castiga o batalie..
Foarte buna si corecta pozitie, sunt 100% de acord cu tine !!!

Pai, hai sa fim putin ...corenti ca aici lucurile se cam bat cap in cap ......si incep sa ma deranjeze un pic ....... Sa va reimprospatez memoria:

Anu trecut prin ianuarie, febr ...nu stiu exact m-a sunat Mari sa-mi zica daca vreau sa particip cu el, sub sigla Senzor in anu respective 2015, la CN .....

I-am zis Mari eu am semnat deja cu Carping dar lasa-ma sa vb cu Cristi Rudeanu sa-i explic ca eu nu vad la ei inca un lot care sa emita pretentii ...ca biaetii sunt la inceput de drum ....si ca vin la Senzor pt ca VAD O SANSA ...alaturi de Dan Mitranescu ...de a forma un lot care emita pretentii ......cel putin la podium ! A mai fost si Butelie cu Cornel ....sub alt nume .....dar cu un rezultat trist ......

Dupa ce m-a inteles Cristi R, ....am venit la voi ....in acel an .....cu inima deschisa si incredere ca vom reusi PERFOMANTA !

N-am inteles sa mergem la Cupa Rig sa vedem cum ne impartim ca lot ....chiar in sedinta s-a discutat ...... Era vorba de cel putin 3 echipe participante .......

Atunci eu v-am rugat la sedinta sa participam cat mai multi din club sa vedem cine se descurca cu diferitele aspecte si particularitati ale lacului Corbu ...... Cu greu ...am reusit sa avem 2 echipe ....una sustinuta de mine, Marian si partenerul meu MIhai si alta de Dan alaturi de nea Florica si Adi Visan .......si am reusit sa tragem la sorti si locuri alaturate ! A mai fost si Butelie cu Cornel ....sub alt nume .....dar cu un rezultat trist ......

Si am mers asa schiopatand catre CN ....cu a treia echipa ....care am incercat sa o formam in prima etapa de CN si era sa ne coste calificarea .....

Pana una alta, acest REZULTAT este realizat de lotul SENZOR, unde erau 2 mercenari (Stefan si Marian) .......ca doar in februarie am discutat unii cu altii ....deci nu puteam sa ma numesc membru veteran al clubului Senzor, adica 1/3 din lot erau mercenari si au obtinut calificarea in prima runda cu cele 4 puncte de pe B-uri ...ca n-au tremurat chilotii la ultimul cantar ca aparuse si Green Lake cu pretentii, si am avut 477 kg la 469 kg....noroc ca am tras pana la final ... ..ca asa sunt eu incapatanat .....dupa care in mansa finala , au reusit, aceeasi mercenari sa aduca un titlu de campion national si contributia la locul III al intregului lot Senzor !

Ca v-a deranjat ce am spus ....cu nu aveam a treia echipa ....va repet ....NU o avem in formula actuala si ma vad nevoit sa va las sa continuati asa cum doriti voi .......

Dragilor nu trebuie sa va incrincenati in felul acesta .......nu se merita .....nu se poate obtine nimic bun, atata vreme cat unu si altu are orgolii ......

Pacat, eu si azi dimineata mai trageam speranta ca lucrurile se vor indrepta, si ca sunteti baieti mari si intelegeti cu maturitate de ce este nevoie de PERFORMANTA !

Adi, Vladut ca si conducatori ai Clubului .....ca un ultim sfat, va recomand daca tot faceti un effort financiar ....mai bine incercati sa duceti cat mai multe echipe la concursuri sa vedeti cum puteti forma un lot !

Dan M a incercat cu clubul celor 6 .....si rezultatul a fost dezastruos ....

Dar cine are timp si bani de aruncat ....poate sa incerce cat vor ......

Numai bine, si incercati sa vedeti mai departe decat de orgoliile personale !

Stefan B
pescar de competitie

Mesaj de Stefan B »

Stefan B scrie: A mai fost si Butelie cu Cornel ....sub alt nume .....dar cu un rezultat trist ......
Am scris-o de doua ori, odata unde NU trebuie si odata acolo unde trebuia !!

Vladut Mateianu
CS SENZOR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan, te pripesti. Respect pozitia ta inca de la inceput, nici tu si nici Mari nu sunteti MERCENARI (mercenari sunt cei cu experienta care se vand pe bani, sau pe alte lucruri...), deci nu vad de ce sa te superi.

La un CM din trecut (2007) echipa mea (eu cu Andrei) am tras tot lotul in jos cu un loc 9 pe sector, in conditiile in care am prins cei mai multi pesti de pe sector, dar putini punctabili.... Celalate 2 echipe se bateau ptr locul 1 pe sector ! Crezi ca ne-a condamnat cineva ? Nu, toti au fost alaturi de noi si ne-au incurajat ! Sti de ce ? Ptr ca eram o familie !

PS Pana atunci aceiasi echipa castiga locuri 1 la CN, podiumuri la ultimele trei CM, etc... eram locomotiva lotului ! Dar se pot intampla si accidente...ESTE DE CONDAMNAT ?

PS 2 Daca anul acesta iesi pe 5 la CN , crezi ca te va condamna cineva ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan B
pescar de competitie

Mesaj de Stefan B »

Vladut Mateianu scrie:Stefan, te pripesti. Respect pozitia ta inca de la inceput, nici tu si nici Mari nu sunteti MERCENARI (mercenari sunt cei cu experienta care se vand pe bani, sau pe alte lucruri...), deci nu vad de ce sa te superi.

La un CM din trecut (2007) echipa mea (eu cu Andrei) am tras tot lotul in jos cu un loc 9 pe sector, in conditiile in care am prins cei mai multi pesti de pe sector, dar putini punctabili.... Celalate 2 echipe se bateau ptr locul 1 pe sector ! Crezi ca ne-a condamnat cineva ? Nu, toti au fost alaturi de noi si ne-au incurajat ! Sti de ce ? Ptr ca eram o familie !

PS Pana atunci aceiasi echipa castiga locuri 1 la CN, podiumuri la ultimele trei CM, etc... eram locomotiva lotului ! Dar se pot intampla si accidente...ESTE DE CONDAMNAT ?

Vladut, eu nu vb de accidente .......

Au fost mai multe incercari ....esuate .....nu una .... !

Eu nu ma supar, eu din start am purtat si port un dialog cu voi ....constructiv....nu altfel !

Stefan B
pescar de competitie

Mesaj de Stefan B »

Mi-ar fi placut totusi sa incercati sa vorbiti cu Marian Constantin, sa incercati sa-l aduceti inapoi ....nu sa-i da-ti viteza ....luandu-i semnatura si dreptul de acces la acest forum .....al clubului ....

Totusi a muncit si este campion national, pana in vara ......

Vladut, ne auzim ....pesemne o sa ne vedem fiecare de drumurile noastre !

Vladut Mateianu
CS SENZOR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan B scrie:Mi-ar fi placut totusi sa incercati sa vorbiti cu Marian Constantin, sa incercati sa-l aduceti inapoi ....nu sa-i da-ti viteza ....luandu-i semnatura si dreptul de acces la acest forum .....al clubului ....

Totusi a muncit si este campion national, pana in vara ......

Vladut, ne auzim ....pesemne o sa ne vedem fiecare de drumurile noastre !
Stefan, cum poti sa zici asa ceva ? Doar ma cunosti...ai vazut si raspunsul meu la topicul deschis de Marian !

Mari i-a dat mesaj lui Danut (adminul) sa-i blocheze accesul la topicul nostru ! Semnatura si-o face fiecare din panoul utilizatorului !

Si ce nu intelegi, nu mai vorbi te rog la plural, doar eu ma ocup de campionatul national 2016 ! Nu Forest, nu Dan, nu George sau altcineva ! Si, repet, eu raspund ptr rezultat ! :wink:

Il sun si pe Mari ca sa vad ce s-a intamplat exact !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Adi Forest

Mesaj de Adi Forest »

Stefan B scrie:
Vladut Mateianu scrie:Stefan, te pripesti. Respect pozitia ta inca de la inceput, nici tu si nici Mari nu sunteti MERCENARI (mercenari sunt cei cu experienta care se vand pe bani, sau pe alte lucruri...), deci nu vad de ce sa te superi.

Vladut, eu nu vb de accidente .......

Au fost mai multe incercari ....esuate .....nu una .... !

Eu nu ma supar, eu din start am purtat si port un dialog cu voi ....constructiv....nu altfel !
Salut Stefan, nu vreau sa intru in nici o polemica cu tine dar in momentul asta senzatia mea este ca tu esti cel care s-a suparat un pic, in momentul in care s-a incercat purtarea unui dialog.
Eu spun asa: te inteleg foarte bine vizavi de punctul tau de vedere ca lotul trebuie intarit, dar hai sa cautam solutii interne in cadrul clubului deoarece ma repet, este foarte greu sa mai poti aduce pescarii de top in ziua de astazi fara sa le dai ceva (si aici fac o parenteza, astia sunt mercenari pentru mine, departe de mine ca eu sau Vladut sa te fi considerat vreun moment mercenar pe tine sau Mari.) Chiar la un moment dat la o discutie avuta cu Vladut am concluzionat ca am avut sansa in 2015 sa aducem in club doi oameni de baza si cu caracter exact ceea ce ne trebuie noua in club.
Daca tu sau altcineva din club gaseste un pescar bun de top cum spui tu si il convinge sa vina la noi in club cred ca nimenea nu va fi nebun sa zica ceva sau sa se impotriveasca, problema este ca nu mai sunt.... pescarii buni si cu caracter. Este ceva rar, acest "tip de om" care sa indeplineasca ambele conditii. Concluzia este ca nu trebuie sa ne suparam si sa ne vdem fiecare de drumul lui, ci dimpotriva trebuie sa socializam mai mult, lucru pe care Mari a incercat sa il faca prin prisma faptului sa ne intalnim mai des (chit ca ne intalnim la doua-trei saptamani la o bere...la un suc... la ce vreti voi o ora, doua nu cred ca e un capat de tara) de la birou sau din mijlocul patului socializarea si relationarea intre membri unui lot e greu de realizat.
Eu cred ca m-ai inteles ce am vrut sa zic si sunt convins ca ne vom strange toti cat de repede posibil dupa aflarea deciziei finale legate de desfasurarea CN (pentru ca inca nu se stie clar acest lucru, cine il tine daca se tine...etc) si vom stabili impreuna ce avem de facut.
PS: In legatura cu Mari el si-a sters de la semnatura CS Senzor dar mai de mult (din motive de markentig pt. firma lui de nada X-treme Baits nu dadea bine), dar accesul la forumul clubului il are in continuare, si chiar o sa il rog pe Mari sa dea un semn pentru a se putea vedea acest lucru.
Totodata va rog, suntem o mana de oameni si nu vreau sa cred ca nu suntem in stare sa purtam o discutie fara suparari si fara presiuni si fara demisii si fara despartiri de drumuri si etc. Astia suntem astia defilam hai sa demonstram ca se poate...va rog.

Adi Forest

Mesaj de Adi Forest »

Apropo nu a vazut nimeni in schimb de propunerea mea legata de Borcan. Ce parere aveti?
Dan este corecta afirmatia ta ca Borcan "are un caracter nu prea frumos, dar ca pescar e pescar".
Daca da, atunci care este parerea ta, vizavi de echipa Dan-Borcan?

Dan Mitranescu
Veteran

Mesaj de Dan Mitranescu »

Adi Forest scrie:Apropo nu a vazut nimeni in schimb de propunerea mea legata de Borcan. Ce parere aveti?
Dan este corecta afirmatia ta ca Borcan "are un caracter nu prea frumos, dar ca pescar e pescar".
Daca da, atunci care este parerea ta, vizavi de echipa Dan-Borcan?
Prea civilizata expresia pe care o pui ca remarca a mea la adresa lui Borcan. :D
Ma uitam ieri pe niste filmulete de la Moara, de la Tancabesti , de la Hermes, ... , cand ne injura o garla intreaga cat peste prindem. Pacat ca a crezut ca poate exista mai frumos de atat in pescuit .
Eu am fost suparat pe el ( daca se poate spune asa) numai pentru ca ma asteptam sa inteleaga ca asta este singurul castig real din competitii.

Nu stiu in primul rand de viata lui de club. De unde si pana unde Borcan "liber de contract" de la Maimutoiu ? Acum ce nu i-a mai convenit ?

senzor planet

Înapoi la “Clubul Sportiv SENZOR TEAM”