Federatie

In acest topic au acces doar membrii clubului sportiv Senzor
Dan Mitranescu
Veteran
Puncte: 0

Re: Federatie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alta treaba, la subiect.
Nu stiu de unde ideea ca se doreste o echipa de "mercenari" ?
Stefan chiar a dat de inteles ca nu accepta ideea sa vina cineva platit la noi.

Ce putem oferi pentru cine vrea si poate sa castige un CN este numai faptul ca am luat un loc 1 si un loc 2 in finala de anul trecut.
Adica se punea problema sa intarim lotul cu o echipa ( care poate sa ramana si pe viitor in Senzor ), cu care cel putin sa ne marim sansele teoretice anul acesta.
Pai eu unul ma las de pescuit daca ajung in situatia ca cineva sa fie platit ca sa joace cu mine in echipa. Si nu sunt din ala suparacios :D , dar peste asta nu pot sa trec. :D

Dan Mitranescu
Veteran

Credeti ca da rau daca punem anuntul public ?
"Cautam echipa cu rezultate pe Corbu care alaturi de : ........., doresc si au convingerea ca pot sa castige CN-ul de anul acesta. "

Eu va spun ca sunt o gramada de dezbinari la ora asta si ca pentru cei mai multi dorinta sa castige este cu mult mai mare decat iluzia "ca banii aduc fericirea". :D Ei stiu ca se amagesc.
Cei cu adevarat buni asa gandesc.

Si eu cred ca avem ce sa oferim prin rezultatul de anul trecut si nu numai atat. :wink:

Adi Forest

Mesaj de Adi Forest »

Dan Mitranescu scrie:
Adi Forest scrie:Apropo nu a vazut nimeni in schimb de propunerea mea legata de Borcan. Ce parere aveti?
Dan este corecta afirmatia ta ca Borcan "are un caracter nu prea frumos, dar ca pescar e pescar".
Daca da, atunci care este parerea ta, vizavi de echipa Dan-Borcan?
Prea civilizata expresia pe care o pui ca remarca a mea la adresa lui Borcan. :D
Ma uitam ieri pe niste filmulete de la Moara, de la Tancabesti , de la Hermes, ... , cand ne injura o garla intreaga cat peste prindem. Pacat ca a crezut ca poate exista mai frumos de atat in pescuit .
Eu am fost suparat pe el ( daca se poate spune asa) numai pentru ca ma asteptam sa inteleaga ca asta este singurul castig real din competitii.

Nu stiu in primul rand de viata lui de club. De unde si pana unde Borcan "liber de contract" de la Maimutoiu ? Acum ce nu i-a mai convenit ?
Borcan este liber de contract de la Carp United, mi-a confirmat Culita, a plecat odata cu Baboieru. Cred ca ai putea sa ii dai un telefon sa vezi prin ce ape se scalda.

Adi Forest

Mesaj de Adi Forest »

Dan Mitranescu scrie:Alta treaba, la subiect.
Nu stiu de unde ideea ca se doreste o echipa de "mercenari" ?
Stefan chiar a dat de inteles ca nu accepta ideea sa vina cineva platit la noi.

Ce putem oferi pentru cine vrea si poate sa castige un CN este numai faptul ca am luat un loc 1 si un loc 2 in finala de anul trecut.
Adica se punea problema sa intarim lotul cu o echipa ( care poate sa ramana si pe viitor in Senzor ), cu care cel putin sa ne marim sansele teoretice anul acesta.
Pai eu unul ma las de pescuit daca ajung in situatia ca cineva sa fie platit ca sa joace cu mine in echipa. Si nu sunt din ala suparacios :D , dar peste asta nu pot sa trec. :D
Dane nu intelege si tu la fel ca Stefan cuvantul de mercenari. Eu deja am schimbat cuvantul asta in ultimile postari in "pescari de top" tocmai ca sa se inteleaga mai bine. Altfel ca sa ma fac inteles mai bine acesti pescari pe care ii cautam, nu vin la noi doar ca vezi "doamne la noi se vrea performanta". Vin pentru a avea ceva de castigat 100%, nu sa pescuiasca pentru un rezultat de palmares. Tomulescu este cel mai bun exemplu, in momentul in care i s-a oferit un salariu la Enorgofish s-a pisat pe cei 5 ani de Carping de la distanta, si exemplele continua (Iohhan, Johny, etc). Daca nu au un interes financiar direct atunci sigur au un interes din punct de vedere al bussinesului sau gen Baboieru (vezi de ce s-a despartit de Bogdan Dragan). Si asa mai departe...asta am spus eu si Vladut, nu avem nevoie de astfel de oameni in club care in orice moment pot sa plece in favoarea unei optiuni mai bune.

Dan Mitranescu
Veteran

In primul rand hai sa ii sunam pe Marian si pe Stefan , iar pe urma pe Borcan.

Adi Forest

Mesaj de Adi Forest »

Dan Mitranescu scrie:In primul rand hai sa ii sunam pe Marian si pe Stefan , iar pe urma pe Borcan.
De ce...nu s-a spus ca e mai simplu sa discutam aici. Nu inteleg, cand a propus Mari sa ne intalnim sa discutam fata in fata, nu a vrut nimeni motivand ca e mai simplu sa discutam asa. Repet daca cineva s-a suparat ca se discuta deschis o problema interna a clubului pe care nu o vedem doar noi... o vad si ceilalti membri ai clubului inseamna cu nu a inteles problema topicului.
Si iti mai spun una Dane, daca poate reusim sa facem un transfer gen Borcan... poate lucrurile vor intra un pic in normal si incepem sa conturam ceva la a treia echipa?!! :roll: si atunci incep sa se rezolve din probleme.... :?: :?: :?:

Stefan B
pescar de competitie

Mesaj de Stefan B »

Din pacate pt mine seara e mai greu sa raspund ....avand o bebelusa ....am un alt program ....

O sa punctez un pic ....

Si DA, nu sunt de acord sa ne intalnim 5 ore si sa nu avem nici o solutionare ....... Dupa ce gaseam o conturare a lotului mergeam mai departe ....cu ce se intampla cu organizarea lui .........

@Adi Visan - Eu nu m-am suparat pe nimeni nici o secunda ....doar ti-am punctat niste aspecte pe care tot l-ai mentionat aici cu rezultatele de anul trecut ......si am vrut sa-ti atrag atentia ca fara Stefan si Marian ....NU ar fii existat !

De asemenea ...te rog sa lasi telefoanele ..... Marian te-a sunat doar pe 26.01, sa te intrebe de ce George nu scrie nici o parere ... iar restul de 2 convorbiri de pe 28.01 si inca una de pe 29.01 (cu insiratu diverselor sopirle)......TI-AU APARTINUT ,.......si nu fac aici anchete ....ia-o ca atare ...ca asa e....si sa inchidem subiectul !

@ Vladut ...ti-a apartinut alegerea lotului si ca atare si rezultatele ....FELICITARI (nu sunt ironic) ....chiar ma bucur ca am reusit (lotul Senzor) sa obtinem un asemenea rezultat !

@ all Clubul Senzor

Toate propunerile de a veni cineva in club, pt CN din 2016, am spus-o din capu locului ca TREBUIE SA FIE MOTIVAT DOAR DE A FI CAMPION NATIONAL .....nimic altceva ....... PUNCT ! SI CA REPREZINTA PAREREA PERSONALA !!!!

Remuneratia ....era exclusa pt ca EU nu as fi participat ... !!!

Daca nu avem cu cine pt echipa a treia, ca toti care au ramas sunt pe bani, interese, etc ....fara MOTIVATIA PRINCIPALA ...., vorbesc DOAR IN NUMELE MEU ....stau acasa !!!!

Si ADI ....nu imi veni din nou cu texte ....lasam clubu la greu ....ca pe Dan la turneu ...l-ati lasat !

(este tot o parere personala ....pe care am sesizat-o din exterior - eu am spus din capu locului, Dan nu te baza pe mine ....nici macar la etapa de pe Magura 9 )

Multe discutii si imbarlicaturi aiurea si obositoare ....ca s-o scurtez ...daca nu reusiti sa il aduceti si pe Marian inapoi ....considerati ca subiectul CN este inchis !

Va doresc o seara linistita si sa depasiti orgoliile personale !

Vladut Mateianu
CS SENZOR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Acum am venit de la sedinta 6 Clubs. Sunt sanse mici ca CN sa se tina, nu isi asuma nimeni rolul de organizator si de incasator !

Dar, va exista iar turneul, doar ca in 3 manse. Participa THE ONE, WLC, ABBARA, SENZOR, CARP UNITED SI CLAUMAR.

Premiul este 5000 eoro/mansa, marele premiu 3000 euro(sponsorizare Cristi Aciubotaritei) plus 1 loc la Balaton.

Mai multe detalii maine, sper sa nu ma lasati acum singur... :D

PS Stefane, vom avea a 3-a echipa exact cum iti doresti. Eu raspund. Doar ca nu stiu daca se va tine CN... :D In schimb, la 6 Clubs as fi onorat sa mergem macar o etapa impreuna ! Bineinteles si cu Mari ! :wink: Ce zici ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran

Adi Forest scrie:..........
Si iti mai spun una Dane, daca poate reusim sa facem un transfer gen Borcan... poate lucrurile vor intra un pic in normal si incepem sa conturam ceva la a treia echipa?!! :roll: si atunci incep sa se rezolve din probleme.... :?: :?: :?:
Numai asa :
http://www.sport.ro/liga-1/clauza-incre ... -pana.html

Vladut Mateianu
CS SENZOR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dan Mitranescu scrie:
Adi Forest scrie:..........
Numai asa :
http://www.sport.ro/liga-1/clauza-incre ... -pana.html

:lol: :lol: :lol: Poate reinventam echipa Max-Borcan, candva castigatoare de sector la Corbu, la CN ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet

Înapoi la “Clubul Sportiv SENZOR TEAM”