Prezentari

In acest topic au acces doar membrii clubului sportiv Senzor
viorel doloc
pescar de competitie
Puncte: 0

Prezentari

Mesaj de viorel doloc »

Viorel Doloc
Varsta: 42 ani, profesor Educatie Fizica si Sport;
Experienta: 15 ani de pescuit la crap, 7 ani in concursuri: un concurs - Hobaia, doua pe Tancabesti, doua pe Sacel - Sibiu, unul pe Doripesco si unul pe Sarulesti;
1999 – participant la selectia pentru arbitrii la “CUPA MONDIALA DE PESCUIT LA CRAP – SARULESTI…eram student, printre cei mai tineri participanti, fara experienta….nu am fost selectat;
Debut in competitii…dupa ce am participat ca arbitru la “Cupa Pelicanul “- Darvari , in 2007 si apoi arbitru la Campionatul National – Hobaia – 2007…scopul principal a fost sa “fur” meserie, sa-mi gasesc raspunsuri la intrebari legate de pescuitul competitional(strategii de nadire – la inceputul concursului, intretinerea”patului de nada”, pescuitul izolat, aborarea locului de pescuit – marker, pescuitul la punct fix(in clips, marker pe fir) etc, monturi, prezentari ale momelii etc. ;
Am participat doar la 7 concursuri, din motive financiare…am luat 3 podiumuri:
1. CUPA CUPELOR HOBAIA – 2008, am participat la primul concurs…Locul 1 pe sector si captura competitiei;
2. CUPA SACEL-Sibiu – 2009, Locul 2;
3. CUPA SACEL – Sibiu – 2010, Slab;
4. CRAPMANIA – TANCABESTI – 2011, Avicola 4 + Nae&Sec…Slab;
5. DEBUTMANIA – TANCABESTI – 2012, Ponton 5…slab;
6. “GABI VITEZA” – DORIPESCO, 2013 – LOCUL 9/ 24 ECHIPE;
7. CN APCR - SARULESTI, 2013 – LOCUL 3 PE SECTOR
Carp Passion

Adi Forest

Re: Prezentari

Mesaj de Adi Forest »

Vad ca nu se inghesuie nimeni la prezentari personale. Cum a-ti vrea sa va faceti cunoscuti si sa socializam mai mult daca nici macar nu doriti sa scrie-ti cateva randuri.

Alexandru Mihai
pescar de competitie

Mesaj de Alexandru Mihai »

Alexandru Mihai
Varsta: 34 ani, agent imobiliar;
Experienta: pescuiesc de mic copil, principala balta...Lacul Mihailesti.
Din 2010 particip la concursuri de crap;
Debut in competitii Cupa Memoriala Gabi Neamtu.
Am participat la multe concursuri...cel mai important concurs unde am participat a fost CN 2011 unde am terminat pe locul 2.
Alt rezultat foarte bun a fost la Cupa Rig din 2012 pe balta Corbu unde am terminat pe locul 1 pe sector si 4 la general din 75 de echipe.

ps:...multe locuri de 4 in concursuri... :mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Aron

Mesaj de Dan Aron »

Aron Dan - 26 de ani
Ocupație : Economist.
Experiență : pescuiesc de la 6 ani, de-a lungul timpului practicând toate stilurile de pescuit ( crap, feeder, match, spinning,etc).
La concursuri de crap particip de 4 ani, fără rezultate notabile.
anul acesta am disponibilitate redusă pt concursuri, dar sper ca până la toamnă să pot participa măcar la 2.
mă consider foarte pasionat și îmi face mare plăcere să învăț de la toată lumea.
sper să ne vedem cât de curând pe baltă, măcar în vizită la concursuri.

toate cele bune !
CS Senzor Team

cosmin_coach

Mesaj de cosmin_coach »

Cosmin Serbanescu - 25 ani - antrenor baschet
Pescuiesc de cand ma stiu , pasionat de pescuitul la crap , Lacul preferat Moara Vlasiei 2
O singura participare in concursuri , DebutMania 2012 , Premiu pentru captura - Tancabesti
Imi plac partidele de pescuit cat mai lungi dar din cauza programului competitional si al meciurilor , aceste partide lungi sunt destul de rare.

Si asa cum spune si sloganul clubului unde antrenez : ONE TEAM , ONE FAMILY , ONE MISSION ( ECHIPA ESTE , FAMILIA SE FORMEAZA , MISIUNEA : AUR MONDIAL ) .

O ZI BUNA TUTUROR
Born to fish

PB crap 20.45
PB cteno 17.75

mihai.sava

Mesaj de mihai.sava »

Sava Mihai

Varsta - 28 ani
Ocupatie - key account executive
Experienta - Pescuiesc de aprox 20 ani,am luat aceasta "boala" de pe malurile Mostistei la Gostilele.
Competitii:
2009 - Cupa Lacul 2 Bunget
2011 - Senior Cup MV2 loc 2 cant si calit
-Senzor Cup MV2 loc 1 cantitate.
-Cupa Solacolu loc 1 general.
2012 - Cupa Primaverii MV2 loc 5(pierderea podiumului in ultimile 4 ore de concurs din cauza noncombatului unora dintre participanti,fapt care m a determinat sa nu mai particip la alte concursuri in 2013).
Cupa Iernii MV2 loc 12
Planuri de viitor: Sa particip la CN
C.S. CARP ZONE

cornelserbu
Veteran

Re:

Mesaj de cornelserbu »

mihai.sava scrie:2012 - Cupa Primaverii MV2 loc 5(pierderea podiumului in ultimile 4 ore de concurs din cauza noncombatului unora dintre participanti,fapt care m a determinat sa nu mai particip la alte concursuri in 2013).
imi pare rau, dar chestia asta cred ca ar fi mai bine sa n-o mai mentionezi...trebuie sa inveti sa nu te mai afecteze problemele care nu incalca regulamentul, ba mai mult, sa stii cum sa le contracarezi !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Andrei Costache

Mesaj de Andrei Costache »

Andrei Costache

Varsta: 28 ani
Ocupatie: Key Account Executive
Pescuiesc de la varsta de 10 ani, cand ma tineam "scai" dupa tatal meu. :D

Am participat pana acum la 5 concursuri, cu urmatoarele rezultate:

- 2010, cupa Lacul 2 Bunget, .....locul nu mai conteaza, am avut numai de invatat....
- 2011, Cupa Senior, MV2, locul 2 sector C cantitate+locul 2 sector C calitate, locul 4 la general, In echipa cu Mihai Sava.
-2011, Cupa Senzor, MV2, locul 1 sector A la cantitate + locul 4 sector A la calitate, locul 5 la general, in echipa cu Mihai Sava
-2012, Party Cup, Solacolu, locul 4
-2012, Cupa Tarom, Sulimanu, locul 1 pe sectorul B.

Momentan cam atat...sper anul asta sa mai adaug cate cupe pe raft :)

mihai.alecu

Mesaj de mihai.alecu »

Mihai ALECU

varsta 30 ani
ocupatie : inspector la o institutie de stat
pescuiesc de mic copil pe garla din sat :)) pasionat de crap , pescuiesc la crap din 2008
pana la acest moment nu am participat la nici un concurs, anul asta sunt inscris deocamdata la 2 , sper sa am si rezultate
baltile pe care am pescuit mai des sunt : MV2, Pleasa, Teiu, Floarea Popestiului. as vrea anul acesta, si sper sa ne strangem mai multi, pe varlaam si pe horgiesti !!
planuri de viitor : sa deprind o experienta vasta si sa o folosesc in cadrul clubului, sa pot confirma ca sunt un pescar bun .

in rest : sanatosi sa fin ca le facem pe toate !!!
numa' de bine !!!
CS SENZOR TEAM
"În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături."

mihai.sava

Mesaj de mihai.sava »

cornelserbu scrie:
mihai.sava scrie:2012 - Cupa Primaverii MV2 loc 5(pierderea podiumului in ultimile 4 ore de concurs din cauza noncombatului unora dintre participanti,fapt care m a determinat sa nu mai particip la alte concursuri in 2013).
imi pare rau, dar chestia asta cred ca ar fi mai bine sa n-o mai mentionezi...trebuie sa inveti sa nu te mai afecteze problemele care nu incalca regulamentul, ba mai mult, sa stii cum sa le contracarezi !
Aveti dreptate ,tocmai de aceea anul acesta am decis sa o iau de la capat...m am inscris in senzor....din nou in competitii... etc
PS Multumesc mult pt sfaturi
C.S. CARP ZONE

senzor planet

Înapoi la “Clubul Sportiv SENZOR TEAM”