TX2 intensity versus mtx 14 sau top.

In acest topic au acces doar membrii clubului sportiv Senzor
Florin Pata
Puncte: 0

Re: TX2 intensity versus mtx 14 sau top.

Mesaj de Florin Pata »

Si tu ai probleme si curiozitati cu ce fac altii cu banii lor ?

Dan Mitranescu
Veteran

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Sâm Mar 14, 2020 14:16
Nu stiu de ce ma tot intrebi de Albert ! Nu il cunosc , dar cred ca si el lucreaza intr-o multinationala .

Eu sper si cred ca ai inteles bine ce am spus , e in interesul tau sa intelegi .

Nu numai femeile sunt consumatoare de cosmetice si scule de barbierit . Banuiesc ca si tu folosesti sapun , sampon , aparat de barbierit si aftershave...sau nu :lol: ?

Nu stiu daca e ''respectabil'' sau nu dar :

Daiwa Basia pret :
https://bigfish.ro/produse-crap/mulinet ... a-45scw-qd

Printre multe altele am doua randuri de Aerotechnium :

https://www.totalfishing.ro/mulineta-sh ... -7643.html

Cand le-am luat erau 1250 de euro , vad ca s-au mai ieftinit . Deci nu prea imi iese la calcule citez '' ia-ti Daiwa Basia ca are pretul cat toate ale tale la un loc'' .
Spor !
Barbatii consuma 15% din piata de cosmetice, iar 5% dintre cosmetice merg catre barbatii adevarati ( 10% catre aia care vor sa se transforme in doamne). Daca faceai bani din cosmeticele vandute catre barbati adevarati, nu mai aveai bani de Aero. :)
Apropo de asta. Pescarii cu scule scumpe sunt pescari exact ca femeile frumoase cu un kil de faina pe fata ! Fix la fel. :wink: Se boiesc si hai la mol sa ne vada lumea ! :lol:

Am gresit termenul . Ma refeream la betele BASIA. Un bat din ala valoreaza cat toate ale tale. Era numai sa te oftic. E clar ca nu tin cont de astfel de aspecte, atat timp cat tot echipamentul meu valoreaza cat o mulineta ca a ta. :wink:

Problema este alta. Lucrurile cu adevarat importante, cele care dau valoare oamenilor, nu se pot cumpara :!:
Orice infractor, orice beizadea, sau orice fraier care a avut norocul sa castige la loto sau de o mostenire, poate sa isi cumpere orice. Asta inseamna ca este important si ca este un om de valoare ?
Daca imi spui suprafata casei tale, poate ca-mi permit sa ti-o izolez pe exterior cu aero, dar nu ai sa ma vezi ca voi cumpara lucruri a caror utilitate nu este sustinuta de pret. Asa sunt eu si "fac ce vreau cu banii mei " ! :wink:

Jubileaza cu o scoala terminata, cu o inventie, cu o familie frumoasa si educata, cu o idee ce poate ajuta prietenii fara sa ii bagi la cheltuieli, cu un rezultat intr-o intrecere sportiva, .... nu cu fandoseli pe care si le permite orice manelist de dragul de a promova aruncatul cu banii.
Respect faptul ca ti-ai castigat singur existenta plecand de la zero, dar este foarte important si cum ai facut acest lucru.
Poate crezi ca le-ai facut un bine daca le-ai indus ideea ca sunt mai frumoase cu fainurile pe fata, dar nu te-ai gandit la aia care le vedeau dimineata demachiate ? Oamenii aia cu ce ti-au gresit ? :D

P.S. zici ca nu stii nimic de Albert ? :D

norisss

Mesaj de norisss »

[/quote]

Barbatii consuma 15% din piata de cosmetice, iar 5% dintre cosmetice merg catre barbatii adevarati ( 10% catre aia care vor sa se transforme in doamne). Daca faceai bani din cosmeticele vandute catre barbati adevarati, nu mai aveai bani de Aero. :)
Apropo de asta. Pescarii cu scule scumpe sunt pescari exact ca femeile frumoase cu un kil de faina pe fata ! Fix la fel. :wink: Se boiesc si hai la mol sa ne vada lumea ! :lol:

Am gresit termenul . Ma refeream la betele BASIA. Un bat din ala valoreaza cat toate ale tale. Era numai sa te oftic. E clar ca nu tin cont de astfel de aspecte, atat timp cat tot echipamentul meu valoreaza cat o mulineta ca a ta. :wink:

Problema este alta. Lucrurile cu adevarat importante, cele care dau valoare oamenilor, nu se pot cumpara :!:
Orice infractor, orice beizadea, sau orice fraier care a avut norocul sa castige la loto sau de o mostenire, poate sa isi cumpere orice. Asta inseamna ca este important si ca este un om de valoare ?
Daca imi spui suprafata casei tale, poate ca-mi permit sa ti-o izolez pe exterior cu aero, dar nu ai sa ma vezi ca voi cumpara lucruri a caror utilitate nu este sustinuta de pret. Asa sunt eu si "fac ce vreau cu banii mei " ! :wink:

Jubileaza cu o scoala terminata, cu o inventie, cu o familie frumoasa si educata, cu o idee ce poate ajuta prietenii fara sa ii bagi la cheltuieli, cu un rezultat intr-o intrecere sportiva, .... nu cu fandoseli pe care si le permite orice manelist de dragul de a promova aruncatul cu banii.
Respect faptul ca ti-ai castigat singur existenta plecand de la zero, dar este foarte important si cum ai facut acest lucru.
Poate crezi ca le-ai facut un bine daca le-ai indus ideea ca sunt mai frumoase cu fainurile pe fata, dar nu te-ai gandit la aia care le vedeau dimineata demachiate ? Oamenii aia cu ce ti-au gresit ? :D

P.S. zici ca nu stii nimic de Albert ? :D
[/quote]

Barosaneee de cind nu team mai citit ai evoluat mult ca mau trimes astia de la zugravit din spania acasa(corona style) si ma gandeam sa ma apuc de pescuit da zic hai sa citesc clasiciii in viata care e ingineri si scrie frumos cum a invatat ei la politehnica ca sa vad si eu care mai e ultimile tendinte in pescuit cand colo ce gasesc aicea? cred ca dupa ce a citit postul tau pruteanu sa invartit in groapa in tucahara si triplutulup dar da fericire nu da suparare. Mare bos care da cand tiai mutat famelia pa zona Panduri (pentru baeti care o ard extraBucuresti e zona da smecheri unde are lumea bogata case care el sea facut acolo casa din munca cinstita vanzand hakuio) esti dispus la aventuri financiare sa imbraci case in aero. DEci pa scurt eu vreau decat sa te felicit ca tiai angajat corector si frazele tale suna acum mai logic si mai poetic si are virgulele unde trebuie ( hai ca poate e una plus da merge) de parca nu e scrise de un inginer. In rest decat respect pentru faptul ca reusesti sa vinzi scule mergand pe marketing pentru marile mase da saraci sai faci si pe ei sa se simta bine ca prind peste la fel ca aia bogatii. Parca ai fiii Vadim in anii 90 cand o ardea popular si national da el se plimba in ultima rupere de 600SEL. Bravo bosss am gasit lucruri bune tineo tot asa!

Florin Pata

Mesaj de Florin Pata »

Vad ca insisti sa jignesti din nou o gramada de oameni , acum chiar incepi si cu atacuri personale si nu stiu in ce calitate o faci .

Se adauga la cei pe care i-am enumerat intr-un mesaj anterior , alte jigniri catre urmatoarele categorii :

- barbatii care se ingrijesc , dupa niste criterii doar de tine stiute
- ''barbatii...neadevarati'' , care or fi aia de i-ai impartit tu in adevarati si neadevarati , dupa niste criterii doar de tine stiute
- pescarii care au investit in scule scumpe , dupa niste criterii doar de tine stiute
- ''infractorii'' pe care ii imparti tu in infractori si ''neinfractori'' , dupa niste criterii doar de tine stiute
- femeile care se ingrijesc , dupa niste criterii doar de tine stiute
- pe toti copiii si tinerii care s-au nascut din parinti cu bani (care o fi vina lor ? ), dupa niste criterii doar de tine stiute
- oamenii care au castigat la loto pe care ii faci fraieri , dupa niste criterii doar de tine stiute
- oamenii care au primit o mostenire , dupa niste criterii doar de tine stiute
- etc.

Partea tragi-comica e ca dupa ce jignesti tu o multime de categorii de oameni , daca cineva iti raspunde la jigniri...incepi cu ''alea'' cum esti tu o domnisorica virgina atacata si mare victima si cum are cineva ceva cu afacerea ta .

Mai pe intelesul tau , asa cu procente sa zicem ca 20% poarta sapca , 20% poarta basca , 20% poarta palarie , 20% poarta fes si 20% nu suporta nimic pe cap . Apare unul fara nici o autoritate in nici un domeniu si afirma ca cei care nu poarta sapca sunt niste dobitoci . Atunci minim 80% adica toti cei jigniti te vor face si ei de maron si pot afirma ca se stropesc in sapca ta . E pe principiile mecanicii 1 si 2 ! Mi se pare decenta chestia sa raspunzi la jignirile nefondate ale unuia .

Eu daca fac o afirmatie total adevarata te vei supara !
Cum ar fi sa ai pretentii de intelegere a diferentierii unor ''gramezi de game'' incepand cu sapunuri , geluri , periute si paste de dinti , sampoane cosmetice&medicinale , parfumerie , deodorante&stick , tehnica de barbierit , detergenti , ingrijire...de multe feluri , etc. , de la unul care vinde viermusti...rame si mamaliga :lol: !!! Care crede ca FMGC , cosmetica , igiena personala , curatenie , etc. = Machiaj :lol: !

Nici cu betele nu ai nimerit-o , acum vrei sa imi prezint si casa ! Nu-i nevoie !

''Lucrurile cu adevarat importante, cele care dau valoare oamenilor'' sunt diferite pentru fiecare persoana in parte , fiecare ia decizia proprie referitoare la ce e important pentru el si ce nu . De exemplu pe un lucru ''foarte important pentru tine'' altul nu da 2 bani . De exemplu pentru tine sunt foarte importante niste ''cupite'' de la niste ''braile'' numite ifosat concursuri , care pentru mine sunt 0 .

Eu nu m-am laudat niciodata cu echipamentul meu , doar ti-am raspuns la ''n-ai tu nimic respectabil '' .
Eu vad pescuitul ca pe o activitate cu familia si nu sa ma laud peste tot cu poze cu pesti sau echipament si nici nu imi permit sa consider sau sa-i categorisesc pe altii in mai buni/prosti...etc. . De asemenea echipamentul e folosit absolut permanent de toata familia si de aici necesitatea unuia de calitate . Cei care ma cunosc stiu ca nu merg niciodata la pescuit fara familie , daca tot vorbim de plasarea familiei pe primul plan .

Exemplu , vine pe balta unul cu un Range Rover si cu niste scule de pescuit de 2 lei sau INVERS ! Cine esti tu sau eu sa-mi dau cu parerea despre ce a facut omul ala cu banii lui ?

Cu scoala si cu familia sunt extrem de mandru , cei care conteaza pentru mine stiu despre ce e vorba si nu sunt discutii de forumuri .

In plus poate explici asa sa intelegem si noi discordantele din mesajele tale :

- pai pana la urma cine sunt respectabili...nu am inteles , cei cu mulinete Basia...cei cu bete Basia sau tu cu ieftenelile
- esti sarac de nu dai banii de masina de spalat pe scule de pescuit sau esti mega bogat sa-mi izolezi casa cu ''aero''
- cei cu scule mega scumpe Basia sunt respectabili sau citez ''Pescarii cu scule scumpe sunt pescari exact ca femeile frumoase cu un kil de faina pe fata''
- cum se impaca ''familia pe primul plan'' cu saptamanile de stat pe balta cu...baietii
- si unul dintre cele mai importante lucruri , ce te face in masura sa etichetezi pe toata lumea , ce te face in masura sa imparti lumea in buni si prosti , ce realizari te fac sa-ti ''dai cu parerea in toate domeniile'' , eu nu stiu sa fii vreun guru in vreun domeniu...dar unul recunoscut nu autoinchipuit

eugen dragnea
pescar de competitie

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Dum Mar 15, 2020 11:23
Eram curios daca prinzi si peste cu ele... :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Florin Pata

Mesaj de Florin Pata »

eugen dragnea scrie:
Dum Mar 15, 2020 16:57
Florin Pata scrie:
Dum Mar 15, 2020 11:23
Eram curios daca prinzi si peste cu ele... :wink:
Nope d-le D.M. :wink: ! Le tin de frumusete :wink: ! Mai stim si noi cu...clonele !

eugen dragnea
pescar de competitie

Mesaj de eugen dragnea »

Aici ai dat cu oistea-n gard...si din acest moment ma retrag din discutie...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Florin Pata

Mesaj de Florin Pata »

Bine D.M. ! Oricum de pe ''Eugen Dragnea'' nu ai incercat decat un misto de santier . Intra pe celelalte clone...mai sunt !
Plang toti ca te-ai retras din discutie :lol: !
PS - Eu inca incerc sa-ti explic cu eleganta , dar ''Chuck'' ''norisss'' e de belea :D ! Daca las eu eleganta , jignit personal de 1000 de ori ''Albert'' ti se va parea prietenul tau !

DumiD
Pescar de competitie

Mesaj de DumiD »

atat a inteles omul dintr-o postare rezonabila si perfect argumentata...a vrut sa fie ofensat drept urmare a fost. oh well, macar sunteti pe aceeasi pagina la politica🙈😂.

Florin Pata

Mesaj de Florin Pata »

A cui e postarea ''dintr-o postare rezonabila si perfect argumentata'' sa stim la cine te referi ! Ca nu prea se intelege , desi eu banuiesc...interesul ca postarea e minim penibila ! Costa doar o mamaliga...postarea , postarii !
D-l Mitranescu prefera ca toti cei care comenteaza sa-si declare numele , CNP si adresa ! Sau e valabil numai pentru cei care nu convin ? Stiam ca vor aparea clonele , deja am spus !l
Baga numele total si adresa plus performantele in pescuit ! Dupa aia comentezi !

senzor planet

Înapoi la “Clubul Sportiv SENZOR TEAM”