POLEMICA BALTA BUNGET

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de Dan Marinita »

Lao scrie:
bogkba scrie:
Lao scrie:Pe Bunget nu se fura peste ca nu prea are ce sa se fure... :lol:
Pe Chiroiu e cam greu cu furaciunea cand e de paza magraonul.... :mrgreen:
Mai clono iar nu ai loc de mine,delirezi,ce legatura are asta cu finala CN?
Vladut asta este off-topic,si i-ai mai dat un avertisment!! :idea:
Mai teparule care esti, in locul tau as tacea malc cu baltoaca aia a ta care nu are decat biban si puta ciobanului. L-ai mai pus si pe figura ala de marinita sa minta pentru tine, pentru o amarata de partida gratis de pescuit.
Bai marinita, eu la varsta ta mi-ar fi rusine sa fac asemene gesturi, ca te cam cunoaste lumea si devi penibil cu reclama aia de doi lei. Cred ca poze ati facut cu crapii cumparati de la metro... :lol:
@LAO

In primul rand nu va permit sa va exprimati cu" BAI Marinita" te rog foloseste un limbaj civilizat.
se pare ca pe site-ul celelalt nu prea ai avut succes cu denigrarea baltii si hop hai sa ma exprim pe acest site.Acum totul imi este clar ca nu aveti ceva cu lacul ci cu Bogdan adminul lacului .In aceasta situatie sunt 2 variante asa cum vi sa mai spus si dincolo:
1.Probabil ca nu va iesit ce v-ati propus pe aceasta balta
2.Ori a fost prezentat cineva cunoscut(prieten)ca a furat peste de pe acest lac.
Sau urmariti altceva probabil de natura financiara.De fapt sunt convins de un anumit lucru ca in urma unor discutii a-ti ales varianta bine cunoscuta adica :eu trag cartuse oarbe in scopul creeari de avantaje :idea: .Recunosc ca romanii in vreme de criza au imaginatie .
P.S Figura aia de Marinita care spuneti este acela care va dat tonul la cantec in pescuit.
la ce supermarket a-ti vazut la vanzare crapi de peste 10kg. Ca vreau si eu sa cumpar .Chiar dvs. nu vreti sa bagati in balta unde pescuiti pesti de la 10kg in sus de la metro?
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de Lao »

In afara de marinita care mai stie sa scrie si sa se exprime, dar are un caracter dubios, restul care ridicati osanale bungetului in frunte cu snobul si taranusul de caba, mai treceti pe la scoala si mai cititi un indreptar al bunelor maniere, ca stati tare prost la acest capitolul. Asta daca vreti sa va mai bag in seama, daca nu, il chem pe gunoierul de capul strazii, cu el va intelegeti mai bine. :lol:
Inca o data caba isi da arama pe fata cu aere de taran smecher expirat care pozeaza in baiat bun. :P
In rest bateti campii cu gratii cu pestele din baltoaca si camerele de luat vederi care sunt puse la misto ca vezi doamne ce peste are (puta ciobanului) sa nu-l fure saracii pescari platitori...Pana la urma duceti lipsa cu de toate, si de peste si de pescari si de bun simt..
Marinita eu zic sa-ti vezi de ciorba ta si vorba lui caba: ciocul mic si joc de glezne...nu te baga tu aiurea in ciorba ca te arzi...
Caba, daca aveai peste in supa aia a ta, nu se manca carnea pe tine de oftica si nu sareai in sus pe aici, taceai malc ca stiai ca nu am dreptate. Dar tu nu, precum capra raioasa daca nu tine si coada sus....
Vladut Mateianu, scuze dar am fost provocat de caba cu limbajul lui de Dambovita...

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de vali ionita »

Lao scrie:In afara de marinita care mai stie sa scrie si sa se exprime, dar are un caracter dubios, restul care ridicati osanale bungetului in frunte cu snobul si taranusul de caba, mai treceti pe la scoala si mai cititi un indreptar al bunelor maniere, ca stati tare prost la acest capitolul. Asta daca vreti sa va mai bag in seama, daca nu, il chem pe gunoierul de capul strazii, cu el va intelegeti mai bine. :lol:
Inca o data caba isi da arama pe fata cu aere de taran smecher expirat care pozeaza in baiat bun. :P
In rest bateti campii cu gratii cu pestele din baltoaca si camerele de luat vederi care sunt puse la misto ca vezi doamne ce peste are (puta ciobanului) sa nu-l fure saracii pescari platitori...Pana la urma duceti lipsa cu de toate, si de peste si de pescari si de bun simt..
Marinita eu zic sa-ti vezi de ciorba ta si vorba lui caba: ciocul mic si joc de glezne...nu te baga tu aiurea in ciorba ca te arzi...
Caba, daca aveai peste in supa aia a ta, nu se manca carnea pe tine de oftica si nu sareai in sus pe aici, taceai malc ca stiai ca nu am dreptate. Dar tu nu, precum capra raioasa daca nu tine si coada sus....
Vladut Mateianu, scuze dar am fost provocat de caba cu limbajul lui de Dambovita...

Upss daca tot folosesti un limbaj mai stralucit de ce te ascunzi in spatele ecranului , dute fafa in fata ardei si gata , fumuri cum faci tu fac boscheti, nu-l vaita pe caba ca iti spun eu ca sa nascut smecher si daca este cine este si-a facut renume el . 2. SUPA aia are 85 ha nu sti tu ce inseamna asta ,cumparati balta (dar poate esti pistol cu apa )
Am auzit o discutie acum 2 saptamani si acum pentru uni ca voi as vrea sa faca baieti aia ceva ca vad ca clonele au tupeu mare ,
Am fost si eu la un concurs si m-am lecuit , dar spre surprinderea ta o sa petrec vara pe o balta frumoasa
Apropo treci vineri pe balta aia sa vezi cum se distreaza baieti acolo , am fost si eu invitat dar recunosc nu le tin ritmul ca sau nascut cu mir in frunte
Daca asa arata tarani ca bogdan caba atunci pe balti se strang ......ai vro poza la tine de buletin
SA-TI IEI LA TINE PASTILE CA O SA AI NEVOI CA AI CE VEDEA PE BALTA AIA
sALUTARI D-NUL laO

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de George Andreescu »

vali ionita scrie:Upss daca tot folosesti un limbaj mai stralucit de ce te ascunzi in spatele ecranului , dute fafa in fata ardei si gata , fumuri cum faci tu fac boscheti, nu-l vaita pe caba ca iti spun eu ca sa nascut smecher si daca este cine este si-a facut renume el . 2. SUPA aia are 85 ha nu sti tu ce inseamna asta ,cumparati balta (dar poate esti pistol cu apa )
Am auzit o discutie acum 2 saptamani si acum pentru uni ca voi as vrea sa faca baieti aia ceva ca vad ca clonele au tupeu mare ,
Am fost si eu la un concurs si m-am lecuit , dar spre surprinderea ta o sa petrec vara pe o balta frumoasa
Apropo treci vineri pe balta aia sa vezi cum se distreaza baieti acolo , am fost si eu invitat dar recunosc nu le tin ritmul ca sau nascut cu mir in frunte
Daca asa arata tarani ca bogdan caba atunci pe balti se strang ......ai vro poza la tine de buletin
SA-TI IEI LA TINE PASTILE CA O SA AI NEVOI CA AI CE VEDEA PE BALTA AIA
sALUTARI D-NUL laO
Domnule Ionita, nu v-ati facut destul de ras la calificari cu aceasta balta, cu organizarea si mai ales cu administratorii ? Nu mai incercati acum sa dregeti busuiocul ca va afundati si mai rau in mocirla facand afirmatii de genul - Caba s-a nascut jmecher - ce, l-ati mosit dumneavoastra la nastere ? :). Trebuie sa recunoasteti ca este o balta pestrita cu mai mult peste pentru "baboieri" decat pentru pescarii de crap, probabil asta fiind si motivul pentru care este una din putinele balti din circuit de la care se fura peste. Va spun sincer ca nu inteleg pentru ce atata tevatura cu aceasta balta, mai ales pe acest topic unde este vorba de finala Campionatului National care a avut loc pe Moara Vlasiei 2 si care este o balta ce nu sufera comparatie cu Bungetul si nu numai pentru pestele care se afla sub apa ci mai mult pentru felul in care se poarta administratorul, un om chiar de nota 10.

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de Dan Marinita »

Lao scrie:In afara de marinita care mai stie sa scrie si sa se exprime, dar are un caracter dubios, restul care ridicati osanale bungetului in frunte cu snobul si taranusul de caba, mai treceti pe la scoala si mai cititi un indreptar al bunelor maniere, ca stati tare prost la acest capitolul. Asta daca vreti sa va mai bag in seama, daca nu, il chem pe gunoierul de capul strazii, cu el va intelegeti mai bine. :lol:
Inca o data caba isi da arama pe fata cu aere de taran smecher expirat care pozeaza in baiat bun. :P
In rest bateti campii cu gratii cu pestele din baltoaca si camerele de luat vederi care sunt puse la misto ca vezi doamne ce peste are (puta ciobanului) sa nu-l fure saracii pescari platitori...Pana la urma duceti lipsa cu de toate, si de peste si de pescari si de bun simt..
Marinita eu zic sa-ti vezi de ciorba ta si vorba lui caba: ciocul mic si joc de glezne...nu te baga tu aiurea in ciorba ca te arzi...
Caba, daca aveai peste in supa aia a ta, nu se manca carnea pe tine de oftica si nu sareai in sus pe aici, taceai malc ca stiai ca nu am dreptate. Dar tu nu, precum capra raioasa daca nu tine si coada sus....
Vladut Mateianu, scuze dar am fost provocat de caba cu limbajul lui de Dambovita...
Despre caracterul meu daca este dubios sau nu am sa va intreb cand ne v-om vedea fata in fata .Stiti bine ca ne-am cunoscut domnule Laurentiu. iar daca tot doriti sa va faceti "prieteni" printre administratori si pescari continuati cu aceasta atitudine deoarece asa cum am mai afirmat vad ca va promovati o imagine de toata lauda .Eu in locul lui Bogdan va multumeam pentru reclama.Pentru ca din experienta va spun ca acolo unde iese fum este si caldura.

Daca tot spuneti despre caractere,caracterul dumneavoastra este unul cu care va mandriti in cercurile de prieteni?
.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de andrei vladeanu »

numai la topicul dedicat finalei cn puteti discuta lucrurile astea?
The One Team

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de Dan Marinita »

George Andreescu scrie:
vali ionita scrie:Upss daca tot folosesti un limbaj mai stralucit de ce te ascunzi in spatele ecranului , dute fafa in fata ardei si gata , fumuri cum faci tu fac boscheti, nu-l vaita pe caba ca iti spun eu ca sa nascut smecher si daca este cine este si-a facut renume el . 2. SUPA aia are 85 ha nu sti tu ce inseamna asta ,cumparati balta (dar poate esti pistol cu apa )
Am auzit o discutie acum 2 saptamani si acum pentru uni ca voi as vrea sa faca baieti aia ceva ca vad ca clonele au tupeu mare ,
Am fost si eu la un concurs si m-am lecuit , dar spre surprinderea ta o sa petrec vara pe o balta frumoasa
Apropo treci vineri pe balta aia sa vezi cum se distreaza baieti acolo , am fost si eu invitat dar recunosc nu le tin ritmul ca sau nascut cu mir in frunte
Daca asa arata tarani ca bogdan caba atunci pe balti se strang ......ai vro poza la tine de buletin
SA-TI IEI LA TINE PASTILE CA O SA AI NEVOI CA AI CE VEDEA PE BALTA AIA
sALUTARI D-NUL laO
Domnule Ionita, nu v-ati facut destul de ras la calificari cu aceasta balta, cu organizarea si mai ales cu administratorii ? Nu mai incercati acum sa dregeti busuiocul ca va afundati si mai rau in mocirla facand afirmatii de genul - Caba s-a nascut jmecher - ce, l-ati mosit dumneavoastra la nastere ? :). Trebuie sa recunoasteti ca este o balta pestrita cu mai mult peste pentru "baboieri" decat pentru pescarii de crap, probabil asta fiind si motivul pentru care este una din putinele balti din circuit de la care se fura peste. Va spun sincer ca nu inteleg pentru ce atata tevatura cu aceasta balta, mai ales pe acest topic unde este vorba de finala Campionatului National care a avut loc pe Moara Vlasiei 2 si care este o balta ce nu sufera comparatie cu Bungetul si nu numai pentru pestele care se afla sub apa ci mai mult pentru felul in care se poarta administratorul, un om chiar de nota 10.
Ai dreptate George ce atata tevatura cu balta asta mie mi se pare ca se face reclama mascata si probabil tot Caba e de vina nu?
Ca a oferit balta gratis pt. calificari asa cum este ea cu peste mult sau putin mare sau mic.
Ca a cheltuit circa 600-700mil lei vechi ca noi pescarii de competitie si nu numai sa putem pescui in liniste si aer curat.
Ca nu se fura peste deoarece balta este printre putinele balti din Romania care au sistem CCTV. de supraveghere
Ca se organizeaza concursuri cu taxe de bun simt de genul 500-600 lei /72h
E normal in viziunea unora sa dam cu toporul in cap la asemenea administratori.
Doamne imi aduc aminte prin anii 2001 - 2002 ce urat se vorbea de o anumita balta si acum este cea mai tare din Romania datorita tot administratorului care a ingrijit-o si nu lasat-o prada braconierilor si traistarilor .
Asta este mocirla in care ne complacem sa traim.Cum se ridica cineva cu ceva ZDRANG dai la cap
Acum sariti pe Marinita si balacariti-l ca suge p..a lu unu si lu altul.Vezi doamne CARACTER DUBIOS
VLADUTE te rog sa imi stergi contul de pe acest site deoarece imi este scarba la ce nivel sa ajuns.Si cine a ajuns sa judece nuvelul baltilor si competitiilor.Pe vremuri nu indrazneam sa zic nimic la adresa lui Vladeanu,Mateianu,Cristi Mitrea,Maestru Rosioru Nea Oana si scuze daca nu am pomenit si alti pescari care au promovat acest sport.Priveam cu admiratie.
Am fost furati la calificari pe Bunget
Carpingul a patit ce a patit
iar in acest moment ca sa se distraga atentia hai sa dam prafuri ca sa se uite(pe moment) si hai sa sarim pe Caba cu denigrarea baltii de catre diversi pescari cu infectii si minciuni
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de andrei vladeanu »

cine vrea sa distraga atentia?
The One Team

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de Dan Marinita »

andrei vladeanu scrie:cine vrea sa distraga atentia?
pai asta sa realizat ca ultimele postari deoarece sunt pe langa titlul subiectului.Directia era de ponegrire a lui Caba cu balta lui pe un topic unde intrau multi useri.

Andrei, cu scuzele de rigoare si voi aveti o parte de vina cu privire la aceste persoane si postarile lor.Va bucurati la trafic care se realizeaza cu aceste postari dar in realitate cred ca pierdeti pe alta parte.
Ultima oară modificat Mie Iul 28, 2010 17:39 de către Dan Marinita, modificat 1 dată în total.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de andrei vladeanu »

dane
daca nu sunt clone ce sa le facem?
The One Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”