Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Stefan Popescu »

E, nu ai aflat tu ce s-a întâmplat. În primul rând, Orhei a fost inculpat în dosarul penal 2816/P/2014 si va da cu subsemnatul. Va fi citat săptămâna viitoare la interviu. Așa că va face CM-ul cu mine de față. Mai trebuia să se dea o sentință privind dizolvarea AGVPSR, dar s-a amânat cu o săptămână. O se se dea sentința oricum înainte de a vă lua voi zborul.

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de gabrielcalin »

incupat? poate faptuitor
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:În primul rând, Orhei a fost inculpat în dosarul penal 2816/P/2014 si va da cu subsemnatul. Va fi citat săptămâna viitoare la interviu.
:lol: :lol: :lol: :lol: INCULPAT ???? :lol: :lol: :lol: mare dobitoc esti fanele :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stefan Popescu scrie:Așa că va face CM-ul cu mine de față.
hai sa facem un pariu ca nu va fi asa , te bagi ?
Stefan Popescu scrie: O se se dea sentința oricum înainte de a vă lua voi zborul.
baga tare cimpanzeule ca duminica viitoare pe vremea asta suntem in aeroport ,,, stii unde mergem ? la CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP , ITALIA , :wink: , organizat de cei care ti-au dat tie muje in primavara , CIPS :lol: :lol: :lol:


apropos , la panarama care ai organizat-o pe helesteul de la Alba nu a existat clasament ??? hai ca iti raspund eu , NU ! pentru ca nu s-a prins nici un peste asa ca rezultatele si clasamentul a fost in ordinea alfabetica a numelor fosilelor concurente :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GHINION , populare ai facut dar pestisorul dedicat maretului eveniment nu s-a lasat prins :lol: :lol: :lol:
Fişiere ataşate
10393991_529610460472503_5012215504174423391_n.jpg
10393991_529610460472503_5012215504174423391_n.jpg (139.35 KiB) Vizualizat de 721 ori
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Stefan Popescu »

Am așa o impresie că parcă nu ar fi râsul tău! E mai curând un răget de animal hăituit. Nu uita că urmezi la interviu.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:Am așa o impresie că parcă nu ar fi râsul tău!
mi-a curs o lacrima din p..a de emotie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stefan Popescu scrie:Nu uita că urmezi la interviu.
astept citatia la PO BOX , pana atunci , mai du-te-n p;;a noastra de smochina impotenta :lol: :lol: :lol: :lol:


auzi ... INCULPAT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

alintudose
Mesaje: 45
Membru din: Mie Aug 07, 2013 22:29

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de alintudose »

Stefan Popescu scrie:O să luați voi de o să vă iasă pe nas. Vezi că v-am trimis o scrisoare, de încurajare!
Simulacrule , vezi ca-ti migreaza componentii lotului bla-bla-bla , au intrebat daca se pot intoarce la AJVPS Alba , ca le-a ajuns circul federal. Ce dreaq faci , scapi cratita din mana... Felicitari , ai avut o braila nationala de pomina , daca mai traiesti pana la anul si mai ai doritori , de vor fi cuminti le bagi si pesti ? Sau poti sa-i duci la bazinul olimpic , se poate organiza si iarna , ca-i incalzit. Ar fi primul campionat in sala , gandeste-te... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cum dreaq poti fi atat de penibil , cum mai scoti nasul in strada...chiar nu exista tratamente ? Macar ceva experimental incearca...
PS vezi ce te dizolvam , dupa care ne indreptam impotriva persoanei fizice , e nasoala treaba rau... Cumpara-ti vaselina , ca ai nevoie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Cristi Y »

alintudose scrie:vezi ce te dizolvam , dupa care ne indreptam impotriva persoanei fizice
asta ar trebui sa inteleaga cimpanzeul daca tot aduce vorba de surprize :!: dar daca e surpriza , sa ramana surpriza :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Stefan Popescu »

Mamă, ce m-am speriat! Tudose nu-i în stare să-și care burta, dar să mai dizolve pe cineva! El nu-i în stare să se îndrepte pe el, dar să se mai îndrepte împotriva mea. A reușit să mă binedispună! Mare dobitoc!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Cristi Y »

METAMORFOZA ŞOBOLANULUI SAU DĂ-I PROSTULUI PUTERE

Cum reușesc unii să primească în dar funcții ce le permit să-și bată joc de cei pe care ar trebui să-i ajute? Simplu, se linguşesc sau se căciulesc pe lângă cineva cu o funcție mare, şi obţin un ciolănaş.
Dă-i prostului putere și o va folosi să-și verse frustrările, prostia și trăirile interioare pe cei care îi pică în mână, tratându-i şmechereşte, arogant şi conducându-i după cum interpretează visele avute în noaptea dinaintea zilei de muncă, obligându-i să nu-şi pună mintea la contrubuție, ci să execute şi cele mai tâmpite dispoziţii.
Şobolanului metamorfozat în big boss, de pe locul călduț și aşezat pe piedestal de marmură, i se pare că lumea e mică și oamenii furnici. Se cred boieri și sunt convinși că bieţii subalterni îi iubesc la nebunie. Eu le spun că prostia, prefăcătoria, mârlănia și necinstea care-i caracterizează nu sunt forțe divine ci părțile componente ale materiei cenușii, adică doi neuroni plasaţi şi ei în partea dorsală, ce-o folosesc să-și numere degetele de la mâini atunci cănd calculează anii petrecuți în funcțiile grase și aducătoare de foloase personale și nicidecum de merite deosebite.
Proștii metamorfozați în șefi sunt mai periculoşi decat șefii înșiși pentru că produc pagube incalculabile instituţiilor unde lucrează şi pot oricând să-și folosească experiența acumulată în anii petrecuți în închisorile minților lor pentru a mușca mâna ce i-a hrănit, pardon, i-a numit.
Fişiere ataşate
sobolan 2.jpg
sobolan 2.jpg (11.27 KiB) Vizualizat de 621 ori
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Topicul lui Popes CUTZU - DAT MOKA

Mesaj de Cristi Y »

si acum , marele campionat federal s-a terminat dar din nefericire , insa cum era de asteptat nu s-a prins nici un peste ceea ce l-a pus pe nea fane bulandrea in imposibilitate de a creea un clasament :lol: :lol: :lol:

neobositul strigoi insa nu s-a dat batut , a oferit fiecaruia dintre cei 9 pensionari participanti cate un premiu de consolare constand in cate un paracetamol si un supozitor cu indometacin iar marele prezident a apelat la serviciile unui taxidermist pentru a-si relaxa hoitul innabusit in formol :lol: :lol:

in incheiere , o ultima imagine generica de la celebrul eveniment federal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fişiere ataşate
1235093_175099169345679_739846601_n.jpg
1235093_175099169345679_739846601_n.jpg (44.66 KiB) Vizualizat de 614 ori
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”