Ce Lanseta sa ami iau??

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Mircea30
Mesaje: 57
Membru din: Vin Dec 14, 2012 14:41
Puncte: 0
Localitate: Nadlac
Contact:

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Mircea30 »

arsinel scrie:
Mircea30 scrie:mersi mult ca nui baiu de aia :D ca cosu meu acuma e in el 313 lei si am 470-80 la dispozitie de la colinda :D :D ms mult ;)
Mai strangi de plugusor si de la sorcova inca 300 ron si cumperi doua bucati bune la 350 buc . :wink:
ca bine zici :D :D

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Just Fish »

Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Just Fish »

Aceste bete care eu leam folosit echipate tot cu okuma 60 , cred ca modelul cel mai mic sau mijlociu ca nu mai stiu exact , fir tot carbotex dar de 28 eu unul am fost foarte mulțumit de ele si am si scos peste mare cu ele , leam donat mamei mele care si in ziua de azi pescuieste cu ele :mrgreen: . Ce miau plăcut la timpul acela cand leam luat a fost : - Blank foarte subtire credema ( cred ca la mandrina e cât degetul mic chiar si la cotor) pentru ca sunt adeptul lansetelor subtiri , - greutatea lor foarte mică , - finisajul lor dragut cu logo pe cotorul lansetei , - acțiunea lor parabolica si Ai sadisfactie cand prinzi un Caras mai sănătos sau un Crap :mrgreen: Si pot sa zic ca am dat in ele fără mila si din surprinderea mea nu a plesnit nici un bat :wink:

Cand ai timp poți face o vizita la vreun magazin unde au aceste bete si fati o părere despre ele :wink:
Eu nu te oblig sa îți iei aceste lansete doar eu Tiam recomandat ce am avut in mana si ce au putut sa facă de prețul ei :wink:
Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Ma mir ca nu l-a trimis nici un user la meditatie la romana,pana acum... :roll:
catch&release

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de mimisikuuu »

Are timp,cred ca e abia clasa a 6

Mircea30
Mesaje: 57
Membru din: Vin Dec 14, 2012 14:41
Puncte: 0
Localitate: Nadlac
Contact:

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Mircea30 »

Ungureanu Bogdan scrie:Ma mir ca nu l-a trimis nici un user la meditatie la romana,pana acum... :roll:
ce vreti dumneavoastra sa zicetzi cu chestia asta sunt primu in clasa mea ......

Mircea30
Mesaje: 57
Membru din: Vin Dec 14, 2012 14:41
Puncte: 0
Localitate: Nadlac
Contact:

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Mircea30 »

Just Fish scrie:Aceste bete care eu leam folosit echipate tot cu okuma 60 , cred ca modelul cel mai mic sau mijlociu ca nu mai stiu exact , fir tot carbotex dar de 28 eu unul am fost foarte mulțumit de ele si am si scos peste mare cu ele , leam donat mamei mele care si in ziua de azi pescuieste cu ele :mrgreen: . Ce miau plăcut la timpul acela cand leam luat a fost : - Blank foarte subtire credema ( cred ca la mandrina e cât degetul mic chiar si la cotor) pentru ca sunt adeptul lansetelor subtiri , - greutatea lor foarte mică , - finisajul lor dragut cu logo pe cotorul lansetei , - acțiunea lor parabolica si Ai sadisfactie cand prinzi un Caras mai sănătos sau un Crap :mrgreen: Si pot sa zic ca am dat in ele fără mila si din surprinderea mea nu a plesnit nici un bat :wink:

Cand ai timp poți face o vizita la vreun magazin unde au aceste bete si fati o părere despre ele :wink:
Eu nu te oblig sa îți iei aceste lansete doar eu Tiam recomandat ce am avut in mana si ce au putut sa facă de prețul ei :wink:
dar totusi de ce ai dat in ele :))))? ma rog nush pe ce sa ma duc pe cormoran sau pe asta ....... ma ma uit umpic pe am2 sa vad ;)

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de kelu84 »

am avut eu cormoran akx pro crap de 3,60, 3,5 lb.. pentru varsta ta sunt foarte bune, sunt usoare, rezistenta. eu am renuntat la ele pentru ca am schimbat macazul pe feeder. arunca bine, se comporta bine in drill, insa mie mi s-au parut cam"moi" si la drill si la aruncare, INSA pentru varsta ta sunt super ok. ma bucur sa vad ca un pustiulik de 12 ani este atat de interesat de carpfishing. spor la bani de plugusor :D :D

Mircea30
Mesaje: 57
Membru din: Vin Dec 14, 2012 14:41
Puncte: 0
Localitate: Nadlac
Contact:

Re: Ce Lanseta sa ami iau??

Mesaj de Mircea30 »

kelu84 scrie:am avut eu cormoran akx pro crap de 3,60, 3,5 lb.. pentru varsta ta sunt foarte bune, sunt usoare, rezistenta. eu am renuntat la ele pentru ca am schimbat macazul pe feeder. arunca bine, se comporta bine in drill, insa mie mi s-au parut cam"moi" si la drill si la aruncare, INSA pentru varsta ta sunt super ok. ma bucur sa vad ca un pustiulik de 12 ani este atat de interesat de carpfishing. spor la bani de plugusor :D :D
Multumesc :-) si atunci merg pe astea 1 iau in ianuarie 1 una de paste cu tot cu echipamentul si accesoriile de monturi de la Korda eu sincer m.am gandit sa pun o montura fixa in line :D si sa folosesc un combi sau un stiff rig inca nu stiu :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”