Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Avatar utilizator
Liviu Bulbucan
Mesaje: 132
Membru din: Joi Dec 08, 2011 20:19
Puncte: 0
Localitate: Alba
Contact:

Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Liviu Bulbucan »

Pentru cei care vor sa vada cum arata noile Century Focal System model 2011 si Daiwa Tournament Basia 45 QDX am pus un filmulet cu ale mele.
Lansetele sunt model facut manual pe comanda din Anglia nu cele de serie, si sunt cele ca lungime de 3.90 m si putere de 3.50 lb.
Iar mulinetele sunt cele cu o greutate de 495 gr, tambur de rezerva, etc.
Vizionare placuta, si sper ca am fost de folos celor interesati de aceste scule.

http://youtu.be/t1gBnS-BcOk
PB: 30,85 Kg crap comun, 29,20 Kg crap oglinda!!!

Avatar utilizator
Cristi Olaru
Mesaje: 602
Membru din: Mie Sep 22, 2010 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti-Otopeni

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Cristi Olaru »

Salut, care e diferenta intre lansetele prezentate de tine si cele de serie?
Tot ceea ce spui, vorbeste despre tine...

Avatar utilizator
Mikcutu
Mesaje: 268
Membru din: Lun Mar 23, 2009 12:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Mikcutu »

Salut,

Frumoase scule, fara sa fiu rau intentionat, dar tu poti sa te uiti la filmul ala?
Eu am impresia ca sunt beat cand vizionez clipul. Posibil sa fi fost filmul editat adauganduise un efect de "drunk" dar este foarte enervat.

Si inca ceva, cum adica "noile Century Focal System model 2011"!? Ori sunt noi ori sunt model 2011?!
In Mai 2012 cred ca s-au cam invechit putin.

...altfel, fir intins sa ai cu ele!!!
Za dacs cam from za tracs!

Avatar utilizator
Liviu Bulbucan
Mesaje: 132
Membru din: Joi Dec 08, 2011 20:19
Puncte: 0
Localitate: Alba
Contact:

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Liviu Bulbucan »

@Mikcutu
Se pare ca nu prea stii nimic despre Century, pentru ca daca stiai nu mai puneai intrebarea asta. Este un model vechi care s-a facut pana in 2011 si anume acela cu bila aceea jos si acest model nou pe care-l il prezint eu aici cu imbunatatiri aduse, ca sa te lamuresc si pe tine. Iar referitor la filmare, nu stiu de ce se vede asa in youtube, filmul original este altfel. Probabil cand fac ei conversia pe site s-a intamplat ceva. Imi pare rau dar nu am ce-i face.
@crc
Singurul lucru pe care ti-l pot spune este ca astea facute manual de oameni si nu pe utilaje sunt de o calitate superioara. Alta diferenta nu mi-au spus si nici nu cred ca este.

Eu cand am vrut sa-mi cumpar acest model am cautat pe youtube filmulete cu aceste bete si nu era decat unul de la BigFish Italia, in ideea asta am si pus filmuletul pentru alti pescari care o sa vrea mai multe informatii despre ele inainte sa le achizitioneze.

Fire intinse.
PB: 30,85 Kg crap comun, 29,20 Kg crap oglinda!!!

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de edibss »

sunt aceleasi bete prezentate de bigfish Italia .....poate au filigram de aur in ele de suntt asa speciale???? :oops: :oops:

:oops: Singurul lucru pe care ti-l pot spune este ca astea facute manual de oameni si nu pe utilaje sunt de o calitate superioara. Alta diferenta nu mi-au spus si nici nu cred ca este. :lol: :lol: :lol: :lol: poate inelele ca blancul daca il faceau la mana nu arata asa!!!! :lol: :lol:

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de nicuB »

Bulbucan, ce informatie obtine omul din filmuletul tau? alta decat vizualizarea lansetelor. sincer, eu cred ca ai pus filmul ca sa te lauzi (nu ca am ceva impotriva).
in alta ordine de idei, cand cumperi o lanseta la comanda inseamna ca vrei sa o customizezi, adica, pui mandrina la o anumita lungime, vrei sa-ti pui semnatura pe lansete, etc. blancul e acelasi, indiferent ca lanseta e de serie sau custom, parerea mea.
tu nu poti da nciun detaliu despre lansete, sti doar "ca-s facute de oameni" :lol: , foarte utila informatia :lol:

fara suparare!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Alin Galbenu »

Asta e topicul in care ne laudam fiecare ca avem basia ?
Alt rost nu vad la acest thread.
Imagine

Avatar utilizator
Liviu Bulbucan
Mesaje: 132
Membru din: Joi Dec 08, 2011 20:19
Puncte: 0
Localitate: Alba
Contact:

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Liviu Bulbucan »

Vad ca lumea este foarte rea si orice informatie o ia ca lauda. Din poze nu iti dai seama prea bine cum are aceasta lanseta mandrina, blancul, sau cum arata ea in totalitate. Majoritatea sunt facute pe parti, in ideea asta am pus filmuletul, nici de cum ca sa ma laud. Pescuitul pentru mine este un hobby si nici de cum o lauda, cum probabil este pentru altii, din ce inteleg eu aici.
Fire intinse va doresc! Se poate inchide topicul daca nu este de folos.
PB: 30,85 Kg crap comun, 29,20 Kg crap oglinda!!!

lucian_dj
Mesaje: 317
Membru din: Lun Mar 14, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de lucian_dj »

sincer din ce vad eu in filmulet sunt lansete de serie au mandrina de serie si inele de serie eu le am din martie si nu vad nici o diferentza ale mele sunt model de serie cumparate de la bigfish italia daca erau facute manual sunt cele facute de bruce ashby cu mandrina daiwa carphunter si inele fuji deci din ce vad eu te cam lauzi ,scuze daca am deranjat pe cineva dar cred ca ma-m facut intzeles.

Avatar utilizator
Liviu Bulbucan
Mesaje: 132
Membru din: Joi Dec 08, 2011 20:19
Puncte: 0
Localitate: Alba
Contact:

Re: Video Century FS 2011 si Daiwa Basia 45 QDX

Mesaj de Liviu Bulbucan »

Eu le-am cumparat in Aprilie, aduse din Anglia si firma de unde le-am cumparat mi-a spus ca sunt facute manual. M-au intrebat si ce mandrina vreau pe ele, si daca vreau numele scris pe ele, si toate aceste detalii. Eu am vrut sa fie clasice in ideea ca o sa le vand vreodata si imi va fi mult mai usor daca nu scriu numele pe ele si alte modificari.

@lucian_dj chiar ca numa de lauzi aici pentru ca nu dai nici un detaliu despre aceste lansete, nu faci decat sa te lauzi ca le ai si tu. Nu vrei sa spui si cat de mult ai dat pe ele? :))
PB: 30,85 Kg crap comun, 29,20 Kg crap oglinda!!!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”