DIN NOU IN STOC

Moderator: Dan Mitranescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

DIN NOU IN STOC

Mesaj de Dan Mitranescu »

Incepand de maine vor intra in stoc urmatoarele produse:
-avertizorii model 2014 ( modelul nou ajunge saptamana viitoare )
- toate modelele de lansete MTX inclusiv cele noi.
- swingerele MKM2 si MKM3

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de Andrei91 »

un pret pentru UNI si senzori :D

ejas
Mesaje: 156
Membru din: Joi Dec 18, 2014 11:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de ejas »

Dan Mitranescu scrie:Incepand de maine vor intra in stoc urmatoarele produse:
-avertizorii model 2014 ( modelul nou ajunge saptamana viitoare )
- toate modelele de lansete MTX inclusiv cele noi.
- swingerele MKM2 si MKM3
Salut Dan,

Inainte de a lua o decizie, ne poti ajuta cu o comparatie:

- MTX 14 vechi,
- MTX 14 stoc nou,
- MTX Uni,
- Class

Multumesc!

catalinSM
Mesaje: 309
Membru din: Dum Ian 26, 2014 15:22
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de catalinSM »

ejas scrie:
Dan Mitranescu scrie:Incepand de maine vor intra in stoc urmatoarele produse:
-avertizorii model 2014 ( modelul nou ajunge saptamana viitoare )
- toate modelele de lansete MTX inclusiv cele noi.
- swingerele MKM2 si MKM3
Salut Dan,

Inainte de a lua o decizie, ne poti ajuta cu o comparatie:

- MTX 14 vechi,
- MTX 14 stoc nou,
- MTX Uni,
- Class

Multumesc!
Nu cred ca are timp sa raspunda la cat are de munca la CN de la Corbu.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de Dan Mitranescu »

Scuze de intarziere, am avut putina treaba pe la Corbu. :)

Am vazut produsele noi si pot sa spun despre ele urmatoarele :

- MTX14 3,90m 3,75 lbs ramane neschimbat , pretul este de 350 lei ( am luat in calcul revenirea la transportul gratuit si o mica diferenta de pret ).

- MTX UNI 3,90m 4 lbs . Pot sa spun ca este diferita simtitor fata de MTX14. Desi a fost pastrata greutatea lansetei ( implicit cantitatea de material ) , lanseta a capatat o noua conicitate, mai pronuntata pe cotor. Pot sa o compar cu CLASS-ul din acest punct de vedere, dar normal, cu diferenta de calitate a materialului. Astfel UNI a devenit ceva mai rapida decat MTX14. Pretul este acelasi : 350 lei. ( finisaje, inele si mandrina la fel ca pe MTX14 ).

- MTX TOP 3,90m . Pe scurt, un CLASS la 560 lei. Este identic cu CLASS-ul ( strat de finisaj 3k , inele K , mandrina Fuji, tot ... ) .
In comparatii uzuale ( de magazin ) intre cele doua lansete nu se observa mari diferente de actiune sau putere. Par la fel, atat ca greutate cat si ca miscari.
Totusi am fost asigurat de producator ca diferenta de putere dintre modele ramane destul de evidenta in testele practice. Asa ca MTX TOP este un MTX CLASS ceva mai moale , dar clar mai tare decat MTX UNI sau MTX14.

- COBRE CARBON de 22 si 24. Am adus si varianta cobrelor din panza de carbon. Sunt mai usoare si cu un finisaj ce multumeste inclusiv pe cei care tin si la acest aspect. Panza de carbon circulara confera aceste calitati suplimentare, fata de varianta initiala in care carbonul turnat avea si mici imperfectiuni.
Cobra de 22 costa 170 lei .
Cobra de 24 costa 210 lei si este in varianta "de distanta", adica mai lunga.

- SWINGERELE MKM3 HAKUYO la un pret cu mult mai mic !!!
Penarul cu 4 swingere costa 180 lei fata de 275 lei !
Swingerul individual mov costa 38 lei fata 60 lei !
( modelul are toate piesele componente inoxidabile, fata de alte variante identice )

ejas
Mesaje: 156
Membru din: Joi Dec 18, 2014 11:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de ejas »

Dan Mitranescu scrie:Scuze de intarziere, am avut putina treaba pe la Corbu. :)
FELICITARI Dane pentru "putina treaba de la Corbu" !!!

Locul 2 pe sector si 4 pe echipe, e SUPER TREABA, in conditiile concurentei pe care ati avut-o !!!

SUCCES in finala !!!

Cit despre intrebarea mea, n-am mai putut astepta raspunsul tau, a trebuit sa iau decizii repede si sa profit de o ocazie, 2 class-uri aproape noi si la un pret foarte bun. Sint super multumit de ele !

PS Imi pare rau de Gabi Tomulescu si echipa The One, ca n-au reusit sa ajunga in finala.. Poate ne povestesc ei intr-o zi pe forum cum a fost de data asta pe Corbu..

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de pharaoh »

Salut Dan,
Iti scriu aici, poate mai sunt si altii interesati, referitor la recomandarea unei lansete pentru pescuitul din barca, de maxim 3 m lungime.
Multumesc anticipat :wink:
Marius Sârbu

Avatar utilizator
niku_doc
Mesaje: 400
Membru din: Dum Aug 30, 2015 18:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de niku_doc »

Pentru pescuitul din barca, eu, consider ca orice bat mai mare de 2,4m mai mult te incurca...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dan Mitranescu scrie:Scuze de intarziere, am avut putina treaba pe la Corbu. :)

Am vazut produsele noi si pot sa spun despre ele urmatoarele :

- MTX14 3,90m 3,75 lbs ramane neschimbat , pretul este de 350 lei ( am luat in calcul revenirea la transportul gratuit si o mica diferenta de pret ).

- MTX UNI 3,90m 4 lbs . Pot sa spun ca este diferita simtitor fata de MTX14. Desi a fost pastrata greutatea lansetei ( implicit cantitatea de material ) , lanseta a capatat o noua conicitate, mai pronuntata pe cotor. Pot sa o compar cu CLASS-ul din acest punct de vedere, dar normal, cu diferenta de calitate a materialului. Astfel UNI a devenit ceva mai rapida decat MTX14. Pretul este acelasi : 350 lei. ( finisaje, inele si mandrina la fel ca pe MTX14 ).

- MTX TOP 3,90m . Pe scurt, un CLASS la 560 lei. Este identic cu CLASS-ul ( strat de finisaj 3k , inele K , mandrina Fuji, tot ... ) .
In comparatii uzuale ( de magazin ) intre cele doua lansete nu se observa mari diferente de actiune sau putere. Par la fel, atat ca greutate cat si ca miscari.
Totusi am fost asigurat de producator ca diferenta de putere dintre modele ramane destul de evidenta in testele practice. Asa ca MTX TOP este un MTX CLASS ceva mai moale , dar clar mai tare decat MTX UNI sau MTX14.

- COBRE CARBON de 22 si 24. Am adus si varianta cobrelor din panza de carbon. Sunt mai usoare si cu un finisaj ce multumeste inclusiv pe cei care tin si la acest aspect. Panza de carbon circulara confera aceste calitati suplimentare, fata de varianta initiala in care carbonul turnat avea si mici imperfectiuni.
Cobra de 22 costa 170 lei .
Cobra de 24 costa 210 lei si este in varianta "de distanta", adica mai lunga.

- SWINGERELE MKM3 HAKUYO la un pret cu mult mai mic !!!
Penarul cu 4 swingere costa 180 lei fata de 275 lei !
Swingerul individual mov costa 40lei fata 60 lei !
( modelul are toate piesele componente inoxidabile, fata de alte variante identice )
M-ai bagat in ceata, nici nu mai stiu acum ce lansete sa iau.... trec personal azi-maine sa le testez personal, apoi voi reveni si eu cu o parere personala...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DIN NOU IN STOC

Mesaj de Dan Mitranescu »

pharaoh scrie:Salut Dan,
Iti scriu aici, poate mai sunt si altii interesati, referitor la recomandarea unei lansete pentru pescuitul din barca, de maxim 3 m lungime.
Multumesc anticipat :wink:
Salut,
Am doua modele aduse special pentru acest tip de pescuit.
ODISSEY este cu varful mai sensibil la trasatura pestilor, dar foarte rezistent ( fibra plina ).O recomand pentru genul de pescuit mai fin, cand avem nevoie de semnalul varfului.
WELS AKTION este o lanseta ceva mai rigida, puternica , dar usoara. Este de preferat in situatia "trasului de peste" ( buturugi, agatatura, ... ) , sau cand lansam plumbi ceva mai grei de peste 150g.
Ambele sunt disponibile in mai multe variante de lungime. Toate sunt aici :
http://danmitranescu.ro/56_81/LANSETE-DIVERSE.php

Asa cum spune si niku , lansetele mai lungi nu sunt de preferat in barca. Eu folosesc de cand ma stiu numai 2,10m. Si numai din barca pescuiesc in afara concursurilor.
Totusi daca se incearca a se combina pescuitul din barca cu cel de pe mal, merge si ceva mai lung ( 2,7- 3m ).
De aici alegerea este a ta ( a voastra ).

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”