Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de tibi_m »

Nu uitati, va asteptam astazi de la 19:00 impreuna cu Mircea Gheran, Didi Ionita si George Mihaila

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de the mover »

tibi_m scrie:Nu uitati, va asteptam astazi de la 19:00 impreuna cu Mircea Gheran, Didi Ionita si George Mihaila
Ati mai bagat inca o emisiune??
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de tibi_m »

the mover scrie:
tibi_m scrie:Nu uitati, va asteptam astazi de la 19:00 impreuna cu Mircea Gheran, Didi Ionita si George Mihaila
Ati mai bagat inca o emisiune??
Da. pana la inceputul sezonului de pescuit o sa fie 2 editii pe saptamana, luni si joi de la ora 19:00

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de the mover »

Felicitari ,
Ultima emisiune chiar a fost o incantare, :)
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de tibi_m »

Ne cerem scuze pentru intreruperea emisiei. Aceasta a fost cauzata de motive externe Renegade Radio. Invitatii editiei vor reveni luni 27-02-2012.
Luni 20-02-2012 Invitatii sunt: Razvan Ulmeanu, Dan Mitranescu si Bogdan Dragan.
Tema emisiuni:Momentul zero in pescuitul romanesc

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de tibi_m »

Va asteptam astazi de la ora 19:00 la o noua editie a emisiunii CarpFishing Radio Show.
Invitati: Dan Mitranescu, Bogdan Dragan, Razvan Ulmeanu.

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de tibi_m »

Luni 27-02-2012 la CarpFishing Radio Show, invitati Mircea Gheran, Didi Ionita, George Mihaila.
Va asteptam

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de Val »

O singura replica am aici si nu vreau sa deranjez . Mie imi pare ca lumea a inebunit cu radioul asta ... de fapt este OK , daca ar fi facut de cineva impartial si care sa nu se simta jignovit la fiecare parere adversa ..adica daca faci un jeg de emisiune ..in care dai cuvintul tuturor si REFUZI dialogul , doar asa , pentru ca esti tu la butoane , ce te mira ca lumea te face praf !!
Si mai mult tu ca realizator ai si o opinie .... contrar tuturor normelor deontologice din presa scrisa si vorbita ...adica tu chemi si sustii pe cine este de acord cu tine , iar pe cei care stii sigur ca sunt de alta parere ...te ocupi , chemi la telefoane pe toti , doar sa-i faca praf ! T-am mai zis chestia asta si vad ca o sustii pe smenul - e radioul meu - fac ce vreau ! Pai cine te tine ? Dat tot jeg este !
Un jurnalist adevarat nu face astfel de mofturi de fata mare !!
Iar banarea mea l aradio nu te face mai bun ci iti dovedeste cit de ingust esti la minte ... au mai incercat uni iun sondaj si pe Baricada si au avut o supriza ...lumea era 50 - 50 % in ceea ce priveste dialogul cu mine
Nu va dati mai destepti decit populatia ....va va scoate din peisaj ... si mai devreme sau mai tirziu , cadeti de prosti si ingusti la minte .
Si nu credeti mereu ca ce fac eu este bine .... eu imi asum niste replici , ma doare la creion ...nu e cazul vostru ..va suparati prea usor . Emisiuni gen Trinitas poti face draga Tibi cite vrei , vad ca te pricepi la slujbe si la promotii , este clar ca mai lasa unul si altul cite 100-200 euroi/ nada , dar zau asa , nu te da mai destept, mai smecher si mai sensibil decit normalitatea , pentru ca ce traiesti tu acum in pescuit , noi ( din pacate prea putini ) am trait acum multa vreme si cel putin eu citesc in tine ca intr-o carte ...Apa calda , s-a descoperit de ceva vreme .
Si este clar ca mananci si tu o paine pe la radio-ul asta . Daca la oficial nu a mers , pesemne ca ai banat si pe acolo pe unul si altul , te-au pisat brusc , ti-ai gasit o joaca cu pescarii ...Macar sa iti mearga , dar ai inceput prost . Iar scuze - NICIODATA ! O sa treaca vremea si o sa ma suni si o sa incepi cu Val - imi pare rau ... . dar asta , de fapt ai facut-o odata , de ce nu ai mai face-o inca odata ! Si am am avut rabdare sa-ti explic ca nu poti face radio daca ai pareri personale ...

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de RSC »

Pai acum explica ceea ce nu ti-a placut - concret, la emisiunea de ieri!
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Carpfishing Radio Show revine la Renegade Radio

Mesaj de Val »

Iti explic si pesemne ca ai sa vezi si atitudinea de PATRON a celui de la butoane .
Cind a intrat romanul acela care sta in Olanda ... un cetatean ... a zis si el de una de alta , ceva de tirguri , de turism la pescuit , ma rog subtire ..dar prea ne lua de prosti pe toti care traim pe aici si vroia ca el sa ne arate ca e mai destept . De ce ? Pentru ca sta cu chirie in Olanda ... zau asa , stim si noi astia din tara sa ne facem rost de un banut de multe ori mai bine ca ei ..nu avem nevoie de sfaturi europene . Uite ca usor , usor toate statele astea de ne dau lectii ajung varza pe la standard de tara ....Moody s , Standard , sau ce mai vreti si voi . Azi a intrat si Franta ..

El spunea ca nu are nici un interes , departe de el ideea de a face vreun cent din chestia sta , dar a facut studii de piata ca sa vada ce si cum .. Pai te intreb pe tine , ai doua variante valabile

- vrei sa faci ceva banuti cu prostii aia pe care ii crezi tu prin tara , faci studii de piata si ai opinie , o spui la radio , atunci iti iei si castane ! Tibi nu da drept de intrebare - deci ramine ca el ...noi prosti si el vizionar - pesemne de la iarba ...
- pesemne ca nu ai ce face prin Olanda si ai timp sa faci studii de piata , mai spui ca si lucrezi in logistica - transport si a misca ceva tone de marfa de colo - colo nu e mare smecherie !!
Aici s-a naclait cu mine ...si eu fac transport si logistica de ceva decenii si lucrurile nu stau chiar asa . Sau poate el e esa bazat incit mia de euro nu e mare lucru ...

Pe scurt un dialog timpit , am cerut lamuriri , concrete si baiatul asta destept mi-a spus ca eu niciodata . Ca sa intreb ceva in emisiunea LUI trebuie sa imi cer scuze si sa ii pup dreapta .OK , e parerea lui ... Sa fie linistit , nu se va intimpla niciodata .
De aceea va astept pe blogul meu . Si acolo va spun eu ce face si Tibi Manascu , pentru ca prea cadeti in trei dinti din fata , la unul sau altul care poarta un microfon sau o camera de luat vederi .
Va fura bomboana din gura , nu simtiti si dupa aia luati foc ... :oops:
Mai bine citesti opinii ...decit certuri . Si lasam totul la mintea cititorului .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”