FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Aprecieri pozitive sau negative la adresa vanzatorilor si cumparatorilor. Cate un topic pentru fiecare user.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cheloo83
Mesaje: 445
Membru din: Dum Sep 22, 2013 15:13
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de cheloo83 »

vai de mine ce vocabular bogat ..parca e la cort ..dar nu ala de pescuit ..paraca e la tigani ..

da am gresit si imi asum greseala .. probabil trebuia sa fiu mai explicit ...da am tot asteptat sa mi se livreze ma intai suma in cont ca sa pot trimite mulinetele domnule razvang ...da de fapt nici nu stii unde stai mai precis ..am mai primit de la craiova o caramida in valuare de 500 de ron ..nu prietene nu mai procedez asa ..am scris destul de citet ...la virarea banilor in cont asigur transportul gratuit ..dumneata ce te asteptai sa trimit mulinetele si apoi eventual daca mai si doreai poate sa transferi banii sau NU ..dar nu stiu ce cine am de a face ..k sunt destui oameni in Romania care "ne fac cinste"..

si dl gabi1 ..cu ala nu am discutat niciodata dar ne place sa ne bagam in seama aiurea ...SI NU STIU DE CE ..CU CE AM GRESIT SI FATA DE CINE ...ca nu mai inteleg nimic ..

Avatar utilizator
cheloo83
Mesaje: 445
Membru din: Dum Sep 22, 2013 15:13
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de cheloo83 »

chiar as dori ca cineva neutru sa ia o decizie in legatura cu aceste discutii ..

problema ..Razvan Garcea alias razvang m-a sunat intr-o zi mai precis pe 3/ ianuarie duminica in legatura cu 2 mulinete puse la vanzare de catre persoana Stefan Sorin alias cheloo83 ...a doua zi ma duc la garaj sa impachetez mulinetele cu stibilisem la telefon cu o zi inainte ...las mesaj la 11.23 ..sunt baiatul din galati cu mulinetele am nevoie de adresa de livrare ...la 3 minute mai trimit un sms cu datele mele de transfer bancar ..suna dl razvanel apoi la 17.10 ca a uitat telefonul acasa si a umblat toata ziua dupa geaca copilului .. si sa notez adresa de livrare dar dl meu nu o stie k sta in chirie si nu cunoaste adresa ..(aici deja imi da cu virgula si ma pune in garda) .. apoi imi trimite sms la 22.53 cu adresa cu pricina si in mesaj scrie frumos fara ramburs si fara plata la mine ..la telefon discutasem sa trimit coletul cu verificare inainte de plata si cu ramburs si era cel mai simplu ..ajunge coletul ..il vezi si il platesti ..nu s-a dorit asa ca tot e criza s-a dorit a fi cat mai ieftin (la unii si gratis e scump) ..am acceptat asa dar primul lucru care l-am facut cu toti vazatorii de pe olx sau de pe acest forum AM TRIMIS BANII IN AVANS SI APOI AM PRIMIT COLETUL ...niciodata nu am primit coletul si apoi am trimis banii ..ca la fel de frumos as fi putut sa primesc coletul si banii lasa ca stau bine la mine in buzunar ..

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Alin Galbenu »

Eu ti-am sters postarea, si am sa te rog sa vorbesti mai frumos data viitoare.
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de RazvanG »

cheloo83 scrie:chiar as dori ca cineva neutru sa ia o decizie in legatura cu aceste discutii ..

problema ..Razvan Garcea alias razvang m-a sunat intr-o zi mai precis pe 3/ ianuarie duminica in legatura cu 2 mulinete puse la vanzare de catre persoana Stefan Sorin alias cheloo83 ...a doua zi ma duc la garaj sa impachetez mulinetele cu stibilisem la telefon cu o zi inainte ...las mesaj la 11.23 ..sunt baiatul din galati cu mulinetele am nevoie de adresa de livrare ...la 3 minute mai trimit un sms cu datele mele de transfer bancar ..suna dl razvanel apoi la 17.10 ca a uitat telefonul acasa si a umblat toata ziua dupa geaca copilului .. si sa notez adresa de livrare dar dl meu nu o stie k sta in chirie si nu cunoaste adresa ..(aici deja imi da cu virgula si ma pune in garda) .. apoi imi trimite sms la 22.53 cu adresa cu pricina si in mesaj scrie frumos fara ramburs si fara plata la mine ..la telefon discutasem sa trimit coletul cu verificare inainte de plata si cu ramburs si era cel mai simplu ..ajunge coletul ..il vezi si il platesti ..nu s-a dorit asa ca tot e criza s-a dorit a fi cat mai ieftin (la unii si gratis e scump) ..am acceptat asa dar primul lucru care l-am facut cu toti vazatorii de pe olx sau de pe acest forum AM TRIMIS BANII IN AVANS SI APOI AM PRIMIT COLETUL ...niciodata nu am primit coletul si apoi am trimis banii ..ca la fel de frumos as fi putut sa primesc coletul si banii lasa ca stau bine la mine in buzunar ..
Ai maxima dreptate pana la faza cu uitatul telefonului acasă.
Bai băiatule, când a fost vorba de ramburs când eu, ti am spus: hai sa ți dau banii în cont sa nu mai plătim aiurea la alții. Am greșit cu ce, ca ți am spus asta?
De ce nu ai răspuns la telefon? Te băteam sau ce?
Bai băiatule, fa un sondaj cum și în ce fel vrei tu, înafara faptului ca am gura bogată, nimeni, dar nimeni nu are ce sa mi reproșeze.
Sa fii iubit și aștept lumea sa ma ia la botă ca sunt aiurea.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de gor965 »

Sfaturi generale

- Inainte de a efectua o tranzactie cautati cu Google numele persoanei, adresa de mail, nr. de telefon sau orice alte detalii detineti pentru a afla informatii suplimentare despre persoana cu care urmeaza sa tranzactionati.
- Nu va implicati in tranzactii pe care nu le intelegeti. Orice necunoastere a unei metode de vanzare/cumparare, plata, transport, etc. poate fi speculata si folosita impotriva dvs. ca metoda de inselatorie.
- Luati legatura telefonic cu vanzatorul/cumparatorul
- Daca este posibil stabiliti o intalnire intr-un loc public cu persoana cu care urmeaza sa tranzactionati. Daca este vorba de o tranzactie mai importanta mergeti insotit de un prieten sau o persoana de incredere.
- Nu divulgati NICIODATA informatii confidentiale de genul: nr. cartii de credit, codul pin, cod numeric personal

Sfaturi pentru cumparatori

- Nu trimiteti bani prin Western Union, Money Gram sau alte servicii similare care cer informatii minime pentru ridicarea banilor.
- Nu platiti in avans unui vanzator pe care nu il cunoasteti
- Intrebati vanzatorul de toate accesoriile care insotesc produsul
- Nu cumparati produse care au fost furate sau au provenienta dubioasa. Daca sunt furate exista posibilitatea sa ramaneti fara ele atunci cand politia il va prinde pe faptas si va ajunge la dvs.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de RazvanG »

George,
Și ca o adăugare la cele spuse fel tine, i ai fi putut spune baietasului, de cate ori am avut eu plangeri cu privire la asa ceva și cam de cat ne cunoaștem noi. Zic...
Mulțumesc

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de freespirit »

Vanzator de incredere, colegul bituleanu, lanterna Fox este exact cum a descris-o. La 250 lei, e perfecta. :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de PallBogdan »

freespirit scrie:Vanzator de incredere, colegul bituleanu, lanterna Fox este exact cum a descris-o. La 250 lei, e perfecta. :)
Dai o bere! ;)

utu75
Mesaje: 653
Membru din: Dum Mai 04, 2014 21:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de utu75 »

Recomand Madalin Barnea !Primit coletul,corespunde perfect cu descrierea!

stima Madaline!
Nu te tine smecher, pentru ca intotdeauna va exista unul mai mare ca tine!

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de PallBogdan »

Jos palaria pentru userii Atebo si govo...oameni de nota 10! Fire intinse baieti in noul an!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback Vanzari & Cumparari”