SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

Marti, 8 mai, a fost lansata sectiunea Anunturi pe http://www.crapmania.ro

Este o sectiune simpla de anunturi in care utlizatorul adauga un anunt de vanzare/cumparare, poate adauga poze sau video. Odata publicat anuntul pe site, ceilalti utilizatori pot raspunde cu mesaje/comentarii. Este genul clasic de anunturi, pe care il gasiti pe majoritatea site urilor de mica publicitate.

Nimic deosebit, insa asta e doar inceputul.

Intentionam sa facem mai multe lucruri utile in perioada imediat urmatoare: sistem de calificative, istoricul tranzactiilor utilizatorilor, eventual si un sistem automat de licitatii sau orice propuneri interesante aveti si voi. Pe site este si va fi intotdeauna loc de mai bine, vom putea lua la modul serios in considerare propunerile pe care le aveti si voi. Pe forum, mai greu sa facem modificari. Din acest motiv, vrem ca treptat sa mutam marele bazar de pe forum pe site.

Pentru asta insa, avem nevoie sa vedem ca sectiunea Anunturi de pe site merge, ca vreti ceva mai bun.

Asteptam anunturile voastre si pe site ( http://www.crapmania.ro/anunturi/ ) si, de asemenea, asteptam propunerile voastre pentru urmatoarea versiune a sectiunii anunturi.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

E clar..

Avatar utilizator
Stef 12
Mesaje: 353
Membru din: Joi Noi 04, 2010 23:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Stef 12 »

Propun ce am mai propus si acum ceva timp...sa se faca un fel de trader rating atat pe forum, cat si pe site la anunturi in care fiecare utilizator sa acorde calificativ celui de la care a achizionat produsul/produsele. Astfel, se pot diminua si tepele si, respectiv, incuraja seriozitatea userilor (ai trader rating mai mare, automat lumea cumpara mai repede de la tine).

Imagine

Imagine

Imagine
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

Vrem sa facem asta, putem sa facem asta (ma refer la site). Avem nevoie doar sa vedem ca sectiunea Anunturi merge. Ca daca facem si nu foloseste nimeni ...

Avatar utilizator
Rujjuman
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:08
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Rujjuman »

Am mai scris intr-un topic:
Propun sa se valideze doar anunturile care sunt insotite de poze reale ale produsului respectiv(nu link), numar de telefon si pret.
Nu ai poza, nu poti posta anuntul.
Cine vrea sa vanda un produs, macar atata efort sa faca: niste poze clare cu produsul respectiv. Daca nu, sa fie sanatos! :)
Spre exemplu, eu, fie ca e vorba de articole de pescuit, fie ca e vorba de altceva, la anunturile fara poze nici nu ma uit. :)
Si ca mine or mai fi. :)

E doar o propunere. :)

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

Stef 12, exemplul tau este foarte bun, cu siguranta vom implementa ceva similar. Daca ai si alte propuneri astept cu interes..

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

Rujjuman scrie:Am mai scris intr-un topic:
Propun sa se valideze doar anunturile care sunt insotite de poze reale ale produsului respectiv(nu link), numar de telefon si pret.
Nu ai poza, nu poti posta anuntul.
Cine vrea sa vanda un produs, macar atata efort sa faca: niste poze clare cu produsul respectiv. Daca nu, sa fie sanatos! :)
Spre exemplu, eu, fie ca e vorba de articole de pescuit, fie ca e vorba de altceva, la anunturile fara poze nici nu ma uit. :)
Si ca mine or mai fi. :)

E doar o propunere. :)
Ti-am raspuns pe celalalt topic.

F bine, tu si ceilalti ca tine puteti ignora anunturile care nu au poze. Se observa f usor daca un anunt are poza sau nu, asa ca poti trece repede peste el daca n-are.

Bineinteles ca si eu mi-as dori ca toate anunturile cu vanzari sa aiba poza, dar, cel putin momentan, fiind putine anunturi, nu le vom bloca pe cele fara poze.

De altfel, nu stiu niciun site de mica publicitate care sa nu permita anunturi fara poze. Poate imi dai tu un exemplu.

Avatar utilizator
Rujjuman
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:08
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Rujjuman »

Viorel M
Iti raspund aici ca sa nu lungim discutia dincolo!

Inteleg situatia greoaie cu , care va confruntati, insa ar trebui si o selectie asupra anunturilor!
In momentul in care userul vede ca nu poate posta anuntul fara poza, va merge si va face poza. Asta daca vrea cu adevarat sa il vanda.
Daca poza nu e obligatorie, bine merci...merge si asa! Comoditatea e mare.

Asta e parerea mea. Asta nu inseamna neaparat ca e si cea corecta! :)

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Ciuchi »

Care este rolul acestei schimbari?
De ce trebuie postate si pe site?
Dar sincer ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Rujjuman
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:08
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Rujjuman »

Pai trebuie neaparat sa mai existe un forum cu o asemenea regula ?
Nu asta era ideea mea...era o simpla sugestie :)

Ai PM :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”