Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

DeduDaniel
Mesaje: 165
Membru din: Mie Iul 20, 2011 21:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de DeduDaniel »

Cortul arata foarte bine si nu prezinta defecte - este format din cortul de baza(de vara - foarte bine aerisit) si winterskinul.
-cortul este dotat cu un groundsheet nedetasabil, se moneteza foarte usor avand 4 bare pliabile din fibra.
- ferestrele dispun de plasa anti-tantari, fereastra PVC si fereastra pentru inchidere totala
- banda de protectie peste cusaturi pentru o protectie 100%; - material: 10.000mm
- se livreaza impreuna cu set de cuie pentru ancorare + husa gen rucsac
- in cort incap fara probleme 2 paturi de dimensiuni mari
- greutate aprox. 12 kg


Pret: 750 ron
tel : 0768278566

DeduDaniel
Mesaje: 165
Membru din: Mie Iul 20, 2011 21:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de DeduDaniel »

up!

DeduDaniel
Mesaje: 165
Membru din: Mie Iul 20, 2011 21:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de DeduDaniel »

up

DeduDaniel
Mesaje: 165
Membru din: Mie Iul 20, 2011 21:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de DeduDaniel »

up!

Avatar utilizator
BogoAripel
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iun 05, 2015 17:33
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de BogoAripel »

DeduDaniel scrie:Cortul arata foarte bine si nu prezinta defecte - este format din cortul de baza(de vara - foarte bine aerisit) si winterskinul.
-cortul este dotat cu un groundsheet nedetasabil, se moneteza foarte usor avand 4 bare pliabile din fibra.
- ferestrele dispun de plasa anti-tantari, fereastra PVC si fereastra pentru inchidere totala
- banda de protectie peste cusaturi pentru o protectie 100%; - material: 10.000mm
- se livreaza impreuna cu set de cuie pentru ancorare + husa gen rucsac
- in cort incap fara probleme 2 paturi de dimensiuni mari
- greutate aprox. 12 kg


Pret: 750 ron
tel : 0768278566
Fişiere ataşate
4.jpg
4.jpg (179.52 KiB) Vizualizat de 1858 ori
3.jpg
3.jpg (176.58 KiB) Vizualizat de 1858 ori
2.jpg
2.jpg (238.26 KiB) Vizualizat de 1858 ori
Nu va chinuiti sa dati bani pe cort ca l-am luat eu, impreuna cu o mare teapa!!<br />Am vorbit cu proprietarul Dedu Daniel, si ne-am inteles la un pret, dupa ce l-am intrebat la telefon daca are defecte. Omul m-a asigurat ca nu are niciun defect. Toate bune si frumoase. Vineri primesc coletul, desfac cortul si ma trezesc ca nu e nici pe departe &quot;fara defecte&quot; asa cum zicea si el si cum zicea si in descrierea anuntului. <br />Il sun pe proprietar, ii zic ca ii returnez cortul si sa imi trimita adreasa.......pauza.....nu mai raspunde nici la telefon nici la mesaj la minic. <br />Vreau sa va intreb ce se poate face in cazul acesta si cum se rezolva probelemele de acest gen. Poate un moderator sau administrator ma poate lamurii daca au mai avut astfel de cazuri de neconformitate. <br />Cortul prezinta cusaturi de circa 10cm si o taietura de aprox. 2cm ( cred ca a fugit ruprura pe langa cusatura, dupa cum se vede in poza), cusaturi groundsheet in dreptul unei agatatori .<br />Vad ca niciunde in Romania asta nu scapam de tepari. <br />Voi atasa si ceva poze cu defectele ce le are cortul.<br />Sper sa fi postat unde trebuie si sa fi incarcat pozele bine, daca nu rog un moderatori sau admin sa modifice comentariul. <br />Eu tot ce vreau e sa imi recuperez bani inapoi.
Nu va chinuiti sa dati bani pe cort ca l-am luat eu, impreuna cu o mare teapa!!
Am vorbit cu proprietarul Dedu Daniel, si ne-am inteles la un pret, dupa ce l-am intrebat la telefon daca are defecte. Omul m-a asigurat ca nu are niciun defect. Toate bune si frumoase. Vineri primesc coletul, desfac cortul si ma trezesc ca nu e nici pe departe "fara defecte" asa cum zicea si el si cum zicea si in descrierea anuntului.
Il sun pe proprietar, ii zic ca ii returnez cortul si sa imi trimita adreasa.......pauza.....nu mai raspunde nici la telefon nici la mesaj la minic.
Vreau sa va intreb ce se poate face in cazul acesta si cum se rezolva probelemele de acest gen. Poate un moderator sau administrator ma poate lamurii daca au mai avut astfel de cazuri de neconformitate.
Cortul prezinta cusaturi de circa 10cm si o taietura de aprox. 2cm ( cred ca a fugit ruprura pe langa cusatura, dupa cum se vede in poza), cusaturi groundsheet in dreptul unei agatatori .
Vad ca niciunde in Romania asta nu scapam de tepari.
Voi atasa si ceva poze cu defectele ce le are cortul.
Sper sa fi postat unde trebuie si sa fi incarcat pozele bine, daca nu rog un moderatori sau admin sa modifice comentariul.
Eu tot ce vreau e sa imi recuperez bani inapoi.
1.jpg (202.88 KiB) Vizualizat de 1858 ori

baboi
Mesaje: 674
Membru din: Mar Ian 17, 2012 22:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de baboi »

asta e ....va bucurati la lucruri ieftine....in loc sa dai 20 mil pe un cort care sa al ai pe viata vezi cortul vandut de mamalacu ,cort pe care al am si eu cumparati toate petardele de 7-10 milioane si pe urma plangeti dupa bani.....cortu asta nici in stare perfecta nu valora 750 ron.

Avatar utilizator
BogoAripel
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iun 05, 2015 17:33
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de BogoAripel »

Sunt la inceput de drum si daca merg de 5-6 ori pe an la pescuit am zis sa fac un compromis si compromis am facut de toti bani.
E prima data cand cumpar ceva de pe forumuri sau tipul asta de comert. Am tot citit pe forum anunturile de vanazare la diferite produse dar nu am vazut nicunde un astfel de caz. Toti au fost multumiti de ce au priimt,nu am sesizat probleme cu produsele vandute sau tepe de genu.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de gabi1 »

baboi scrie:asta e ....va bucurati la lucruri ieftine....in loc sa dai 20 mil pe un cort care sa al ai pe viata
baboi,
Daca crezi in argumentatia ta ne meritam soarta si imaginea pe care o avem in lume datorita unor astfel de specimene(derbedei&tepari). :oops:
Concluzionand, cumparatorul este de vina, conform zicalei tampe: "Hotul cu un pacat si pagubasul cu o mie". :oops: :oops: :oops: :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

baboi
Mesaje: 674
Membru din: Mar Ian 17, 2012 22:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de baboi »

pacat ca ai pierdut banii...dar poate exista vreo solutie sa ai recuperezi ....vezi si tu intereseazate...poate colegii pescari pot interveni cu solutii pentru recuperarea lor

Avatar utilizator
BogoAripel
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iun 05, 2015 17:33
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de BogoAripel »

Se pare ca totusi exista o rezolvare. Din pacate a fost o neintelegere si in acelas timp o pasa mai proasta. De ce zic asta.....Luni am reusit sa vorbesc cu domnul Daniel la telefon, el a fost plecat in strainatate in tot acest timp si nu a putut vorbi la telefon. M-am inteles cu dansul sa trimit cortul inapoi pe cheltuiala mea si pana la urma totul se rezolva cu bine.
Mai ramane sa ii livreze curierul pachetul si e ok, sa ma vad si eu cu "sacii" in caruta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”