Magura 9

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9???

Mesaj de dancalinescu »

Stefan B scrie:Am postat un nou concurs de amatori .....pe forum ....
Eu sunt un mare fan al nadelor voastre si asta e motivul principal pentru care mi-am facut cont si voi urmari cu mare interes tot ce se discuta acolo.
Intentionez sa cochetez si cu concursurile de amatori dar voi face asta dupa ce invat sa lansez drept la fiecare aruncare. (momentan una din 3 aruncari e cam stramba :P) Nu vreau sa incurc/supar pe nimeni aruncand pe teritoriul standului vecin. :)

andu105
Mesaje: 29
Membru din: Mar Apr 28, 2015 23:11

Re: Magura 9???

Mesaj de andu105 »

nu cred ca ai cum sa arunci "stramb" 30m :) ..cam asta este distanta intre posturi

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9???

Mesaj de dancalinescu »

andu105 scrie:nu cred ca ai cum sa arunci "stramb" 30m :) ..cam asta este distanta intre posturi
Pe balta unde merg eu de regula, e cam de 10 metri standul si ca incepator, am tendinta sa lansez pe directia in fata-dreapta si trebuie sa recunosc ca intr-o partida de 48 de ore am lansat de 3-4 ori peste liniile firelor vecinilor. Ce-i drept, nu le-am deranjat senzorii etc. :))

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Magura 9 - prima partida !

Mesaj de Filip Mihai »

Buna seara, stiu ca magura 9 este destul de pescuita, vineri-sambata voi face si eu prima iesire aici, poate cineva sa ma indrume ce tactica sa abordez, ce nada si momeala? Cateva detalii ?

Va multumesc !

mihvo
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Mai 04, 2013 12:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9 - prima partida !

Mesaj de mihvo »

Salut,

Incearca mai intai sa localizezi pestele, eu iti recomand sa mergi cu 2 lansete cat mai sus lipite de malul opus. Atentie la sarma ghimpata care se afla la aprox 1m de malul opus.
Despre momeala si nada poti sa mergi linistiti pe bile. (solubile si tari pentru nadit) de preferat bile tari la ac de la 16 mm pana la 20 mm, in functie de cum raspunde petstele. iti recomand sa nadesti la inceput dupa care in functie de raspuns mai intretii usor patul de nada. Poti sa folosesti si plumbi pentru pasta si din cate stiu in proportie destul de mare substratul este destul de tare ( depinde acum si de locul in care pescuiesti).
Fir intins

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9 - prima partida !

Mesaj de Filip Mihai »

mihvo scrie:Salut,

Incearca mai intai sa localizezi pestele, eu iti recomand sa mergi cu 2 lansete cat mai sus lipite de malul opus. Atentie la sarma ghimpata care se afla la aprox 1m de malul opus.
Despre momeala si nada poti sa mergi linistiti pe bile. (solubile si tari pentru nadit) de preferat bile tari la ac de la 16 mm pana la 20 mm, in functie de cum raspunde petstele. iti recomand sa nadesti la inceput dupa care in functie de raspuns mai intretii usor patul de nada. Poti sa folosesti si plumbi pentru pasta si din cate stiu in proportie destul de mare substratul este destul de tare ( depinde acum si de locul in care pescuiesti).
Fir intins
Ok, multumesc de sfaturi !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9???

Mesaj de Stefan B »

Noi evenimente pe parcursul lunii octombrie ..........vizualizari pe forum .....

guvidu20
Mesaje: 213
Membru din: Lun Mai 20, 2013 23:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9???

Mesaj de guvidu20 »

Ponton 7.Ponturi ceva pentru un 12 ore.Ceva locuri productive?

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9???

Mesaj de Stefan B »

Aglomeratie .....la bilete .....va astept cu drag ......

Mai multe detalii la noi pe forum .....

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9???

Mesaj de Stefan B »

Inca cateva locuri la amicalul de 48 h din octombrie ...

Mai multe detalii ....pe forumul Magurei 9 ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”