[Recomandare Lanseta]

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Iuly
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 20, 2014 17:17

[Recomandare Lanseta]

Mesaj de Iuly »

Salut , as vrea sa ma ajuta-ti in legatura cu un lucru .
Am inceput si eu sa pescuiesc si imi trebuie si mie ca tot omu' o lanseta de pescuit la crap.

Pana acum m-am oprit la aceasta lanseta :

- Hakuyo MTX 14 de 3.60 M - 280 lei .

Avand bugetul de 300 lei nu pot decide inca serios care este cea mai buna . Puteti sa imi recomandati si alte lansete . De preferat sa fie de 3.60 si pana in 3.90 .

Astept parerile voastre ! , Multumesc anticipat !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Dan Mitranescu »

Iuly scrie:Salut , as vrea sa ma ajuta-ti in legatura cu un lucru .
Am inceput si eu sa pescuiesc si imi trebuie si mie ca tot omu' o lanseta de pescuit la crap.

Pana acum m-am oprit la aceasta lanseta :

- Hakuyo MTX 14 de 3.60 M - 280 lei .

Avand bugetul de 300 lei nu pot decide inca serios care este cea mai buna . Puteti sa imi recomandati si alte lansete . De preferat sa fie de 3.60 si pana in 3.90 .

Astept parerile voastre ! , Multumesc anticipat !
In curand MTX14 de 3,90m la 300 lei ( momentan este 370 lei) . Varianta cu inel de plecare de 40.

Iuly
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 20, 2014 17:17

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Iuly »

Multumesc frumos , stii cumva o mulineta pana in 120 lei asa mai bunicica din gama hakuyo ?
Inca ceva : sunt bune mulinetele de la hakuyo ?
Si pretul lansetei v-a ramane de 300 lei ? , Momentan imi strang bani .

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Albert »

Sunt la vanzare in Bazar niste lansete Garbolino,3.90, 3lbs. 3 bucati la 300RON bucata. Ti le recomand. Fiind la inceput cred ca lansetele astea sunt fix ce-ti trebuie. Corecte in lansare si superbe in dril.
Nu le vand eu, nu cunosc vanzatorul dar am avut lansete asemanatoare(aceiasi gama dar lungime si actiune diferita) si le recomand oricui nu vrea distanta cu momitor .Raport pret calitate extrem de bun :)

Iuly
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 20, 2014 17:17

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Iuly »

Multumesc mult pentru propunere , dar astept raspunsul Domnului Dan Mitranescu in legatura cu Hakuyo MTX14 .
Cu siguranta o sa le inspectez si daca se intampla ceva o sa iau una deaia .

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Albert »

Ca sa primesti mai multe raspunsuri spune cum si unde pescuiesti,ce pesti urmaresti ce-ti doresti de la lansetele si mulinetele pe care vrei sa le cumperi.

Iuly
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 20, 2014 17:17

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Iuly »

Mulineta am gasit . Lanseta o vreau pentru pescuit in general , am zis ca , decat sa imi adun bani si sa imi cumpara una la 70 lei , mai bine cumpar una la 300 lei si sa ma tina , eu vreau sa fie si buna in drill sa simt pestele , atunci care ar mai fii rostul pescuitului ? , totusi inca astept pe D-l Dan Mitranescu in legatura cu pretul lansetei Hakuyo MTX 14 . Vreau sa vad daca o sa ramana la suma de 300 lei , doar atat vreau sa stiu ,pentru ca nu pot sa platesc chiar atunci cand se schimba pretul . Trebuie sa mai astept pana strang banii necesari . Nu imi trebuie mie sa arunc 100m , daca arunc atat mie suficient .

Andu Dascalescu
Mesaje: 690
Membru din: Vin Sep 27, 2013 10:44
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Andu Dascalescu »

Iuly scrie:Salut , as vrea sa ma ajuta-ti in legatura cu un lucru .
Am inceput si eu sa pescuiesc si imi trebuie si mie ca tot omu' o lanseta de pescuit la crap.

Pana acum m-am oprit la aceasta lanseta :

- Hakuyo MTX 14 de 3.60 M - 280 lei .

Avand bugetul de 300 lei nu pot decide inca serios care este cea mai buna . Puteti sa imi recomandati si alte lansete . De preferat sa fie de 3.60 si pana in 3.90 .

Astept parerile voastre ! , Multumesc anticipat !
Ai mp! :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Dan Mitranescu »

Iuly scrie:Mulineta am gasit . Lanseta o vreau pentru pescuit in general , am zis ca , decat sa imi adun bani si sa imi cumpara una la 70 lei , mai bine cumpar una la 300 lei si sa ma tina , eu vreau sa fie si buna in drill sa simt pestele , atunci care ar mai fii rostul pescuitului ? , totusi inca astept pe D-l Dan Mitranescu in legatura cu pretul lansetei Hakuyo MTX 14 . Vreau sa vad daca o sa ramana la suma de 300 lei , doar atat vreau sa stiu ,pentru ca nu pot sa platesc chiar atunci cand se schimba pretul . Trebuie sa mai astept pana strang banii necesari . Nu imi trebuie mie sa arunc 100m , daca arunc atat mie suficient .
Pretul o sa ramana de 300 lei pana la epuizarea stocului actual. Se poate face o rezervare, sunand la magazin.

Iuly
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 20, 2014 17:17

Re: [Recomandare Lanseta]

Mesaj de Iuly »

Am gasit o lanseta , multumesc pentru toate parerile . Nu in ultimul rand ii multumesc lui stress care m-a ajutat cu alegerea unei lansete perfecte pot spune , desigur pentru mine ;)) .
Pute-ti inchide topicul :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”