Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Tere
Mesaje: 43
Membru din: Vin Apr 19, 2013 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Tere »

surgeon scrie:Felicitari organizatorilor si RIG service!
Felicitari participantilor!
Cat despre rautate si fair-play...acele cluburi atat de consacrate sa invete sa isi faca drillul din standul propriu, daca sunt atat de experimentati, nu sa agate in mod repetat 8-9 ori lansetele vecinilor din stanga (cate 2-3 lansete), sa invete sa respecte regulamentul care nu permite parasirea standului si intrarea in standul vecinilor, drill de la acestia in stand decat cu acordul lor, fire taiate, monturi pierdute, lansete tinute afara din apa aproape jumatate de zi din cauza unuia care nu este in stare sa faca un drill si sa scoata un peste de la el din stand, plus incercarea de fura din standul vecinilor, lansand peste acestia...si multe altele care, cred, ca i-a facut pe vecinii lor din dreapta sa paraseasca concursul cu o zi mai devreme. Dar se pare ca asta este lumea carp-fishingului romanesc, dezvoltata in jurul acestor cluburi consacrate.
Multumim Bogdan, Marius si Culita pentru rabdare si pentru ca ne-ati explicat ca asta este pescuitul competitional "fair-play".
Felicitari Mirel & Co pentru frumosul rezultat!
Sanatate tuturor!

Motivul plecarii celor din B16 a fost unul obiectiv, deces in familie. Ca s-a intamplat ca B15 sa vina de cateva ori la noi in stand, a fost cu acceptul nostru prevenind astfel ruperea firelor. Chiar s-a intamplat sa incurce doua linii dar au stat peste jumatate de ora sa le descurce, chiar nu vad unde este problema. Asa ca lasati rautatile si fiti oameni inainte de toate...

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Stefan B »

surgeon scrie:Multumim Bogdan, Marius si Culita pentru rabdare si pentru ca ne-ati explicat ca asta este pescuitul competitional "fair-play".
Mi-e greu sa cred ca asa v-au invatat cei enumerati de tine ...

Eu nu i-am vazut niciodata comportandu-se asa .....in nici o etapa de CN, finala, concursuri private, etc .....dar poate s-au schimbat ei cu anu asta .....

Ii cunosc personal de ceva ani ....si ceva competitii, CN, etc

stefan pena
Mesaje: 105
Membru din: Lun Apr 25, 2016 9:49
Puncte: 0
Localitate: jilava

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de stefan pena »

multumim lui culita ,dragan si rig service pentru organizare si FIR INTINS

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de pharaoh »

Daca ma intrebati pe mine, as interzice folosirea firelor mai subtiri de 0,25 in orice concurs pe Corbu. Se mai evita din neplaceri.
Marius Sârbu

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Remus Drobota »

Felicitari Remix Fishing Team pentru locul 3 si captura de pe sectorul A de pe un loc slab !!!
Felicitari tuturor castigatorilor si tuturor participantilor !!!
Felicitari organizatorilor si administratiei Corbu!!! (Speram ca nu se inchide la anul cum se zvoneste)
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de marin laurentiu »

Tere scrie:
surgeon scrie:Felicitari organizatorilor si RIG service!
Felicitari participantilor!
Cat despre rautate si fair-play...acele cluburi atat de consacrate sa invete sa isi faca drillul din standul propriu, daca sunt atat de experimentati, nu sa agate in mod repetat 8-9 ori lansetele vecinilor din stanga (cate 2-3 lansete), sa invete sa respecte regulamentul care nu permite parasirea standului si intrarea in standul vecinilor, drill de la acestia in stand decat cu acordul lor, fire taiate, monturi pierdute, lansete tinute afara din apa aproape jumatate de zi din cauza unuia care nu este in stare sa faca un drill si sa scoata un peste de la el din stand, plus incercarea de fura din standul vecinilor, lansand peste acestia...si multe altele care, cred, ca i-a facut pe vecinii lor din dreapta sa paraseasca concursul cu o zi mai devreme. Dar se pare ca asta este lumea carp-fishingului romanesc, dezvoltata in jurul acestor cluburi consacrate.
Multumim Bogdan, Marius si Culita pentru rabdare si pentru ca ne-ati explicat ca asta este pescuitul competitional "fair-play".
Felicitari Mirel & Co pentru frumosul rezultat!
Sanatate tuturor!

Motivul plecarii celor din B16 a fost unul obiectiv, deces in familie. Ca s-a intamplat ca B15 sa vina de cateva ori la noi in stand, a fost cu acceptul nostru prevenind astfel ruperea firelor. Chiar s-a intamplat sa incurce doua linii dar au stat peste jumatate de ora sa le descurce, chiar nu vad unde este problema. Asa ca lasati rautatile si fiti oameni inainte de toate...
nu cred ca este vorba de rautate...ptr unii mai la inceput de drum si poate ptr prima data pe corbu este mai greu de inteles ca un crap intepat pe la 150-160m cu un fir de 018-0.20 e mai greu de controlat... mai ales pe corbu ,datorita faptului ca in anumite zone ale lacului standurile sant in arc de cerc...fara directii de pescuit strict delimitate la inceputul jocului,astfel de discutii erau inevitabile...
pe de alta parte,cu tot respectul ptr George & team,sa scoti pestii cu minciogul prin standul vecinului nu prea e ok si ar fi fost mult mai ...sanatos sa incerce sa evite astfel de discutii chiar cu riscul de a pierde un peste -doi...am surprins personal un astfel de moment..tocmai ma intorceam pe balta cu masina cand am vazut cum un membru al echipei respective se intorcea cu un crap in minciog din standul vecinului...initial am zis..wtf? chiar asa in ziua mare? :lol: ...barem daca era noapte :mrgreen: :lol: :lol: :lol: ...intreb si eu acum...cam cum s-ar fi vazut daca eu ma intorceam cu cativa pesti in minciog din standul din stanga,stand ocupat de membrii Pelicanul? :wink:
in rest,sa ne vedem sanatosi la urmatoarele evenimente
felicitari George Slave & co..frumoase capturi...
felicitari castigatorilor si tuturor participantilor..
felicitari administratie lacului
felicitari organizatorilor in ciuda micilor neplaceri...cu toti avem de invatat din greseli :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Genes Florin »

Felicitari organizatorilor!!!
Balta Puiesti

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de stress »

Felicitari organizatorilor!
Felicitari Rig Setvice in specisl d-ului Carstocea pentru balta frumoasa

Felicitari organizatorilor!
Sa ne vedem sanatosi la o alta competitie organizata de cei de la Carp United!
stefan avram

stefan pena
Mesaje: 105
Membru din: Lun Apr 25, 2016 9:49
Puncte: 0
Localitate: jilava

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de stefan pena »

Eu am fost pentru prima data pe corbu la un concurs cu PESCARI asa buni ,nu am facut ceva bun dar am luptat pana in ultima clipa,ce ma dezamagit a fost vremea pacat ca nu sa prins mai multi pesti; Felicitari castigatorilor si Felicitari participantilor FIR INTINS SI LA ALTE CONCURSURI

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de oanavictor »

de departe cel mai reusit concurs din ultimii ani raportat la numarul foarte mare de concurenti .
FELICITARI ORGANIZATORILOR PENTRU IDEEA CONCURSULUI CAT SI PENTRU MUNCA DEPUSA !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”