SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR(LOCATIA LA PROFIL)

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR(LOCATIA LA PROFIL)

Mesaj de Dan Mateianu »

1. Va recomand celor care vand sau cumpara de pe acest forum sa isi treaca localitatea de unde sunt. Acest lucru va ajuta foarte mult ca tranzactiile sa se desfasoare in cele mai bune conditii.

Pentru a seta locatia se procedeaza in felul urmator:

Va autentificati pe forum, mergeti sus in Panoul Utilizatorului -> Profil (in stanga) -> Localitate (completati localitatea) si apoi apasati pe Trimite.


2. Dupa ce ati vandut un produs si topicul se poate inchide va rugam sa trimiteti un mesaj privat unuia dintre moderatori pentru a inchide topicul respectiv. E mult mai usor si ptr noi.

Multumim.

teo89
pescar de competitie
Mesaje: 2587
Membru din: Dum Sep 14, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de teo89 »

Buna seara.
V-am dat acum doua zile un mesaj la sugestia d-lui Alexandru Mihai,legat de inchiderea pe data de 16 decembrie a anunturilor postate de mine,fara nici o atentionare sau avertizare prealabila,asa cum este specificat in regulament.
Asteptam un raspuns si punctul Dvs.de vedere ca si administrator,legat de cele mai sus mentionate.
Asa cum v-am specificat si in mesajul de pe data de 17 dec 2015,nu ma regasesc in nici una dintre culpele posibile ale regulamentului.
In cazul in care ma insel,corect era sa fiu avertizat in prealabil de catre moderatori.
Va rog sa-mi raspundeti macar la prezentul mesaj.
O seara buna.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de odoctee »

Aveți la dispoziție olx/la jumătate etc pentru a va desfășura în voie magazinul on line.
Vânzare plăcută.
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

teo89
pescar de competitie
Mesaje: 2587
Membru din: Dum Sep 14, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de teo89 »

Nu inteleg despre ce magazin on line este vorba.
Daca nu ma insel in primele postari ,cap de lista ,exista user cu 32 de produse si nu s-a pus problema unui magazin on line sau OLX etc..
Daca fac socoteala valoric la toate articolele pe care le postasem in anunturi ,cumulate nu valoreaza cat un echipament profesional de crap .
Dupa trei mesaje date tot nu m-ati lamurit cu ce am incalcat regulamentul si astept in continuare un raspuns.
Trag concluzia ca in raspunsul pe care mi l-ati dat exista o doza de subiectivism legat de refuzul meu in luna septembrie sa accept un troc cu moderatorul ODOCTE.(un suport de umbrela contra unor agrafe sau vartejuri nr.8 sau ceva de genul acesta)
Ca si moderatori ar trebui sa fiti impartiali si sa nu lasati interesele personale sa va incetoseze discernamantul in luarea unei decizii juste.
.
O seara buna.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de gabi1 »

teo89,
Fiecare dintre noi mai vindem cate ceva din cand in cand. Sunt cativa care chiar zici ca au magazin si "mobileaza" o pagina zilnic. In aceste conditii un user modest este ejectat invariabil pe pagina 3, ca deh, rup "digul" cativa angrosisti.
O fi el bazar, dar nici sa-l sechestreze cateva personaje nu-i corect. :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de Bogdan Zaharia »

...
Fişiere ataşate
Snapshot_2015-12-20_084352.png
Snapshot_2015-12-20_084352.png (9.52 KiB) Vizualizat de 4615 ori
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de odoctee »

teo89 scrie:Nu inteleg despre ce magazin on line este vorba.
Daca nu ma insel in primele postari ,cap de lista ,exista user cu 32 de produse si nu s-a pus problema unui magazin on line sau OLX etc..
Daca fac socoteala valoric la toate articolele pe care le postasem in anunturi ,cumulate nu valoreaza cat un echipament profesional de crap .
Dupa trei mesaje date tot nu m-ati lamurit cu ce am incalcat regulamentul si astept in continuare un raspuns.
Trag concluzia ca in raspunsul pe care mi l-ati dat exista o doza de subiectivism legat de refuzul meu in luna septembrie sa accept un troc cu moderatorul ODOCTE.(un suport de umbrela contra unor agrafe sau vartejuri nr.8 sau ceva de genul acesta)
Ca si moderatori ar trebui sa fiti impartiali si sa nu lasati interesele personale sa va incetoseze discernamantul in luarea unei decizii juste.
O seara buna.
RASPUND PUNCTIFORM PENTRU A NU INCARCA TOPICUL INUTIL, DECI:
1. ACEL USER CU 32 DE PRODUSE ARE UN ANUNT STICKY, ADICA PLATESTE PENTRU ACEL ANUNT, IN CARE APROPO VINDE 32 DE PRODUSE (DECI SE POATE)
2. OFERTA FACUTA PRIN MESAJ PRIVAT RAMANE IN PRIVAT, NU ARE REPERCURSIUNI IN GERENAL, DE ALTFEL TI-AM FACUT O OFERTA, AI REFUZAT = SANATATE!
3. FA UN SINGUR ANUNT IN CARE SA-TI PUI TOATE PRODUSELE LA VANZARE + FOTO CU ACESTEA SI AI CUVANTUL MEU CA NU SE IA NIMENI DE TINE, DAR CAND DAI ZILNIC UP LA CATE 12, 13 (NICI NU STIU CATE AVEAI) ANUNTURI ... CU PARERE DE RAU INTOXICAI FORUMUL, FARA SUPARARE
IN CONCLUZIE REFLECTEAZA LA CEEA CE AM SCRIS LA SUS, NU ESTI INAMICUL MEU ASA CUM CREZI SI DA, AM SCRIS INTENTIONAT CU LITERE MARI, SA SE VADA.
SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI TIE!
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de Albert »

odoctee scrie::
1. ACEL USER CU 32 DE PRODUSE ARE UN ANUNT STICKY, ADICA PLATESTE PENTRU ACEL ANUNT, IN CARE APROPO VINDE 32 DE PRODUSE (DECI SE POATE)
..sa nu uitat sa spuneti ca aia de vand cu sticky si dau bani nu-s obligati sa respecte nicio regula. In cazul de fata regula cu pozele. Ati inchis atatia amarati pentru lipsa de poza la asta nici macar n-ati chitait.
Spor la moderat :lol:

teo89
pescar de competitie
Mesaje: 2587
Membru din: Dum Sep 14, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR

Mesaj de teo89 »

Consider raspunsul foarte explicit si pe undeva indreptatit.
Eu am incercat sa respect regulamentul punctual ,insa per ansamblu aveti dreptate.
Daca pe viitor voi mai posta anunturi o sa tin cont de recomandarile moderatorului.
Multumesc pentru explicatii.
Doresc tuturor pescarilor SARBATORI FERICITE si un noul an sa le aduca ,capturile mult visate.
Inca o data multumesc pentru raspuns.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: SFAT PENTRU VANZARILE DIN BAZAR(LOCATIA LA PROFIL)

Mesaj de Dan Mateianu »

Un articol util legat de vanzarile din bazar.
https://www.crapmania.ro/articole/recom ... site-48068

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”