C.N.2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Val Pangica

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@ Vladut

nu-i corect...da ip-urile alea la toate clonele, sa stim si noi !!!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

dinulaurentiu
Mesaje: 10
Membru din: Joi Feb 28, 2008 13:52

Mesaj de dinulaurentiu »

Vladut Mateianu scrie:@laurentiu

Tocmai ca nu inteleg nici eu... :roll: Dar se pare ca ne-a lamurit Marian !
DINU LAURENTIU,ALEIA POSTAVARULUI NR.17....SECTOR 3, BUCURESTI.
APROAPE DE MAG.BILLA.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

E interesant cea ce spui Andrei ....Scuze nu am mai intrat de mult pe site..... dar problma e de ce nu chemi capitanii echipelor sa voteze sistemul si de ce ceri 25-26 mii Euro cant toata deplasarea costa 10mii.
Si de ce vrei 3 manse ca mi se pare aberant privind baza de selectie pe care o ai. In afara de cei pe care i_ai mintzit ca ii bagi in federatia ta de crap pe care o visezi daca vin anul acesta la calificari ......


Demonstreaza ca ai dreptate si poate venim


Radu Badica

Vizitator

busse again

Mesaj de Vizitator »

Si apropo potzi sa scrii in revistele pe care le monopolizezi acum cat vrei ca sunt giga contra problema e ca sunt unul dintre cei mai vechi participantzi la concursurile de crap si care bun rau mai particip inca si merit un raspuns numai pentru cei care incep acum vor sa intre in lumea crapului de competitie.

Radu Badica

PS. Valpi te felicit pentru celebrul loc2 la Avicola din toamna unde cu greu ai reusit sa obtzii un rezultat notabil dupa ce cu o saptamana inainte Mihai Florescu ingenunchiase balta. Bravo Valpi stiu ca potzi si mai ales stiu ca Bibu poate mai mult ......:))))

dinulaurentiu
Mesaje: 10
Membru din: Joi Feb 28, 2008 13:52

Mesaj de dinulaurentiu »

Radu Badica, exista si o alta varianta pentru CN.2008 si daca da, care este??? Chestia cu bani multi, sunt costuri mari pt. Africa de Sud si nu inteleg de ce tu sau altcineva implicat nu a postat o alta oferta.Cu federatia nu cred ca ai dreptate, federatia nu este a lui Vladeanu, este a tuturor cluburilor, toti au aceleasi drepturi. Nu sunt avocatul lui Vladeanu, dar este in acest fenomen,pescuit la crap, si pe urma eu vad la multi o invidie pe cei buni.Aceasta este parerea mea.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ dinulaurentiu

tine-o bine sa nu-ti scape (parerea, binenteles)

la asa o parere nu vad de ce te-ar mai interesa si o alta varianta, mai ales ca a fost postata de mai multe ori, dar se pare ca n-ai ochi decat pentru altceva...

in ceea ce privesc ofertele, stiu ca astea se fac doar in afaceri, aici e vorba de variatiuni pe aceeasi tema :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

In ceea ce priveste parerea mea despre calificari nu are nimic deaface cu peroratiile pe care Andrei Vladeanu le prezinta in aventuri la pescuit sub semnatura lui Cornel Rosioru.

Am spus-o si la discutii, am spus-o si pe net ca dupa mine trebuia ales un selectioner (chiar l-am propus pe Andrei Vladeanu) care sa-si faca echipa nationala si s-o duca pe banii APCR-ului in Africa de sud. Mi s-a spus ca-i o aberatie, ceea ce mi se pare normal atata timp cat scoatem contribuabilii din ecuatie.

In general, am observat ca toate "declaratiile" date de cei ce se opun sistemului de calificari, sunt inventate si ticluite in asa fel incat sa para aberante...nu-i asa, domnilor, nu va lasati indusi de speculatiile facute in acel articol, referitoare la declaratiile anumitor pescari, pentru care, sper ca autorul sa dea socoteala.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

dinulaurentiu
Mesaje: 10
Membru din: Joi Feb 28, 2008 13:52

Mesaj de dinulaurentiu »

cornelserbu scrie:@ dinulaurentiu

tine-o bine sa nu-ti scape (parerea, binenteles)

la asa o parere nu vad de ce te-ar mai interesa si o alta varianta, mai ales ca a fost postata de mai multe ori, dar se pare ca n-ai ochi decat pentru altceva...

in ceea ce privesc ofertele, stiu ca astea se fac doar in afaceri, aici e vorba de variatiuni pe aceeasi tema :lol:
cornel serbu, eu o tin bine si nu-mi scapa, te-as ruga sa-mi spui variatiunile tale sau ale altora care sunt, sau unde le gasesc.Cine nu va lasat sa scrieti si voi in reviste sau sa veniti cu variatiunile v-stre.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

n-am timp in momentul asta sa caut, dar iti promit ca am s-o fac

sa scriem noi in revista... chiar n-ai observat ca alp este oficiosul apcr ????

i-am dat telefon lui vezure si s-a spalat pe maini ca pilat din pont, dar mai urmeaza si altele...sper sa facem ca americanii si sa raspundem cu o lovitura dubla, dar nu in reviste si pe net ci acolo unde doare mai tare...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: busse again

Mesaj de EX-UL »

Busse scrie:Valpi te felicit pentru celebrul loc2 la Avicola din toamna unde cu greu ai reusit sa obtzii un rezultat notabil dupa ce cu o saptamana inainte Mihai Florescu ingenunchiase balta. Bravo Valpi stiu ca potzi si mai ales stiu ca Bibu poate mai mult ......:))))

Se cunoaste ca ai trait printre comunisti . Ai o capacitate de manipulare fantastica. Acum vrei sa ma pui rau cu Bibu , cu remarca finala . :lol: :lol: :lol: A dracului scoala ai - o cunosc si stiu de unde ai aceste influente , dar nu pot scrie din motive de respect fata de acel om , care inca nu m-a jignit personal .
Nu stiu cind ai pescuit tu pe Avicola 1 in concurs ca sa-ti dai cu parerea despre munca noastra , nu stiu cind ai avut tu adversari la Gorgan o echipa ca Maty si C Rudeanu , samd . Iti place sa arunci pastile , poate eu le inghit ca "pelicanul" . Totusi de la Avicola am avut al 2-lea scor in balta la general ! Si daca te pretinzi ca stii Tincabestiul intreaba si tu pescarii care este cel mai bun loc din balta , pescuit de o echipa de pescari - nu de concurentii de atunci ai lui Mihai , care pescuiau in stinga pontonului , cind tot pestele era in alta parte . Culmea este ca atunci vedeam de la "parcare" showul de la Gorgan :lol: :lol:
Dar eu nu te mai recunosc - de fapt nu ai avut niciodata o parere buna despre nimeni - tu chiar crezi ca esti buricul baltii - dar nici tu nu concretizezi NICIODATA ! ( ai vazut valoarea ta anul trecut cind intr-o ora ti-au pierit gindurile de Serbia - cu 3 crapi luati de Tataie din talent ! Ai trecut pe la mine prin stand si mincai volanul de nervi . Asta sa stii ce se cheama soc nervos si lasa urme :lol: )
Pentru mine esti un mare cacanar ! :lol: :lol: :lol: Comunist imbarligator absolvent al Academiei Stefan Gheorghiu .

Imi pare rau de tine - erai un baiat de vorba desteapta si de drum lung , pentru ca prost nu esti , dar nu e vina mea ce ti se intimpla tie acum . Ti-ai ales gresit tinta ! :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”