C.N.2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
din pacate, ne-am lovit de sloganul:
"varianta noastra nu este negociabila, daca nu vreti asa, noi nu venim!"

cu cine sa colaboram?!?
Din pacate si varianta APCR nu a fost negociabila ,astfel incat a-ti apelat la ultima alternativa ,si aceea de dezinformare ,si spun asta pentru ca nu vreau sa ma gandesc la CORUPEREA TOVARASULUI BENTU !!!
NU INTELEG DE CE ASA SUBIT A DEVENIT APARATORUL VARIANTEI APCR ,FARA MACAR SA ASCULTE PANA LA CAPAT VARIANTA MAJORITATII ECHIPELOR CARE DORESC SA PARTICIPE LA C.N ???????????
ORICUM ,CU TOVARASUL BENTU NE VEDEM LA TRIBUNAL ,PENTRU CA IN CEL MAI SCURT TIMP SE VA FACE O NOTIFICARE LA TRIBUNAL IMPOTRIVA AGVPS PENTRU MODUL DISCRETIONAR IN CARE A INTELES SA ARBITREZE ACESTE NEGOCIERI .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D :D :D

PS Sunt deja 7 cluburi inscrise....sssst.....iar le stim pe toate ? :roll: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Daca nu este vorba de boicot, atunci cred ca cele 6 cluburi nu au nimic impotriva sa participe la un concurs privat (ca cel de la Tancabesti organizat de Nae Badulescu) unde sa se intreaca sportiv cu CS Senzor..... :roll:
Membrii celor 6 cluburi i-si doresc sa participe cu sanse egale pentru titlu de CAMPION NATIONAL ,fara discriminare si fara avantajele de care a beneficiat echipa Senzor la celelalte editii care sau desfasurat pana acum ,nu cred ca este cazul sa pomeniti si numele lui Nae in aceasta conjuctura si nu este cazul de un concurs ''PRIVAT''UNDE FIECARE FACE CE VREA .

@Mateianu

sssst sa-i spui cui i-ti permite ,ASTA CA SA NU MA OBLIGI SA TE JICNESC .
:evil: :evil: :evil:
IARTA-L DOAMNE PE CEL SARAC CU DUHUL CA NU STIE CE VORBESTE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ca intotdeauna, cand nu mai aveti argumente treceti la jigniri... :oops:
Eu ma opresc aici, mai mult nu ma duce capu'........ :oops:

PS ..altul era contextul lui ...sssss...
PS 2 7 echipe sunt mai mult decat 6 !!! Parca... :roll:
PS 3 Cum ramane cu concursul lui Nae ? Il sabotati si pe asta ? :?:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: (...) ORICUM ,CU TOVARASUL BENTU NE VEDEM LA TRIBUNAL ,PENTRU CA IN CEL MAI SCURT TIMP SE VA FACE O NOTIFICARE LA TRIBUNAL IMPOTRIVA AGVPS PENTRU MODUL DISCRETIONAR IN CARE A INTELES SA ARBITREZE ACESTE NEGOCIERI .
te-ai gandit bine, nea victore
in materie de pescuit competitional la crap, tribunalul a ramas singurul loc in care (inca) nu ai pierdut!
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Victore
Hai sa incercam sa ne pastram calmul.
Eu si Andrei am avut 2 intilniri a cite 6 ore cu cele 6 cluburi.
Noi doi am avut o intilnire si am discutat 4 ore pe tema calificarilor.
La propunerea ta, urma sa avem o intilnire finala ceea ce nu s-a mai intimplat.
Tu ai ales arbitrajul AGVPS-ului prin Dl. Bentu.
Am fost surprins miercuri cind m-a sunat Bentu sa ma prezint la sediul AGVPS joi 20.02. 2008 pt. discutii privind CN 2008.
Abia atunci am aflat ca discutia era intre mine ca reprezentant APCR si tu reprezentant al celor 6 cluburi aliate, arbitrati de presedintele compartimentului competitii AGVPS.
Eu am venit pregatit cu documentatia bine argumentata semnata si stampilata, tu ai venit cu o hirtie mototolita neoficiala, nestampilata si nesemnata de nimeni.
Eu mi-am sustinut punctul de vedere civilizat, tu l-ai amenintat pe Bentu ca boicotezi CN daca nu se respecta propunerea voastra.
Daca tu asa ai inteles sa negociezi in numele celor 6 cluburi, nu e vina nimanui. Poate a celor ce te-au trimis.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Nu este cazul unui boicot ,nu sa pomenit acest cuvant ,este vorba de 2 variante pentru desfasurarea calificarilor pentru CM si titlu de CN ,o varianta a APCR -Senzor si o varianta a sase cluburi care doresc sa participe la aceasta competitie .
Varianta APCR-SENZOR contine un sistem de trei concursuri eliminatorii ,iar variata celor sase cluburi continea o mansa pe trei lacuri diferite ,competitia incepand in aceeasi zi si la aceeasi ora .,invingatorul urmand sa se califice la CM .
Ne-am intalnit ,si fiecare din parti au sustinut varianta proprie .
Vazand ca nu avem nici o sansa de a ne intelege ,am contactat pe TOVARASUL BENTU ,si in urma discutiilor cu dumnealui dar si la sugestia dumnealui ne-am insusit o varianta in care urma ca dupa acea mansa care se va disputa pe trei lacuri diferite ,primele trei echipe sa mai participe la o finala pe un alt lac .
Deci nu noi nu am fost intelegatori ,noi facand acel pas inapoi ,si acceptand varianta lui Bentu cu inca o mansa finala .
La intrunirea de la AGVPS ,TOVARASUL BENTU NU SI-A MAI RECUNOSCUT VARIANTA PROPRIE ,PE CARE NOI AM ACCEPTAT-O ,ASTFEL INCAT AM FOST NEVOIT SA INTRERUP ORICE DISCUTIE ,DANDU-MI SEAMA CA INTRE CEI DOI A AVUT LOC O INTELEGERE RECIPROCA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Grupul APCR -Senzor,intruneste pescari de competitie ale caror merite si rezultate sunt recunoscute si apreciate pe plan intern si extern.
Poate ca asta a fost si criteriul ptr care comisia de competitii a AGVPS are atata incredere in noi...... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Nu a spus nimeni ca nu sunt cei mai buni pescari din tara ,lumea vrea sanse egale si pentru cei mici si umili ,dar asta nu inseamna ca grupul APCR-SENZOR sunt in posesia adevarului absolut in ceea ce priveste organizarea unei competitii la un nivel atat de ridicat cum este cel pentru CM SI CN

RAPID-UNIVERSITATEA CLUJ 1-2 :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

oanavictor scrie:Nu a spus nimeni ca nu sunt cei mai buni pescari din tara ,lumea vrea sanse egale si pentru cei mici si umili ,dar asta nu inseamna ca grupul APCR-SENZOR sunt in posesia adevarului absolut in ceea ce priveste organizarea unei competitii la un nivel atat de ridicat cum este cel pentru CM SI CN

Tocmai aici e problema. Grupul APCR-SENZOR a acumulat atita experienta incit poate organiza o competitie asa importanta.
Eu sunt deacord ca sansele trebuie sa fie egale. Dar ca sa asiguram progresul, echipele mici si umile trebuie sa se ridice la nivelel echipelor APCR-SENZOR.
Nicaieri in lume nu se face invers.

DINAMO - CEAHLAUL 2-1 :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”