PROBLEME, INTREBARI CALIFICARI 2006

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Zarguzon Adrian scrie:Domnule Vali eu vreau sa stiu ce se intampla cu banii mei. De ai d-voastra nu ma intereseaza .Si in alta ordine de idei:participati la calificari pt ca la sedinta de pe 21.01.2006 nu ati fost?Si ca sa vedeti legatura va dau un citat din procesul verbal de mai sus: "pescarii care vor face parte din lotul national vor avea asigurate cheltuielile ocazionate de deplasarea in Portugalia din( FOND SOLIDARITATE+ AGVPS+ APCR)".Anul acesta sunt totusi primele calificari organizate oficial sub patronajul AGVPS si APCR. Deci persoane private care sa stranga banii nu isi au locul.
Poate ca domnul Cornel Rosioru nu are timp sa "alerge"personal sa adune banii ptr calificari de la cei care vor sa participe si a desemnat anumite persoane sa faca acest lucru...Daca ati fi platit si nu ati fi fost primit sa participati la calificari era o problema...Ce conteaza unde sau cui dati banii cat timp aveti asigurata participarea la calificari :?:
Dan N.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Zarguzon Adrian scrie:Domnule Vali eu vreau sa stiu ce se intampla cu banii mei. De ai d-voastra nu ma intereseaza .Si in alta ordine de idei:participati la calificari pt ca la sedinta de pe 21.01.2006 nu ati fost?Si ca sa vedeti legatura va dau un citat din procesul verbal de mai sus: "pescarii care vor face parte din lotul national vor avea asigurate cheltuielile ocazionate de deplasarea in Portugalia din( FOND SOLIDARITATE+ AGVPS+ APCR)".Anul acesta sunt totusi primele calificari organizate oficial sub patronajul AGVPS si APCR. Deci persoane private care sa stranga banii nu isi au locul.
daca nu deranjeaza prea mult, te rog taie "Domnule". cred ca daca ne vorbin la "per-tu" nu inseamna ca nu ne respectam.

la sedinta nu am fost, e adevarat. asta nu inseamna ca nu pot sa particip la calificari (sau nu). asta e optiunea mea si nu cred ca nu pot sa-mi spun o parere atata timp cat nu incerc sa afectez fondul problemei.

am spus (sau cel putin asta am vrut sa se inteleaga) ca pentru mine numele maestrului rosioru e o garantie suficienta, indiferent unde platesc taxa de concurs. atata tot si nimic mai mult. ai vre-o indoiala in privinta asta ??? m-as mira...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

P.S. Tot nu am inteles ce legatura au calificarile cu fondul Solidaritatea domnul Adrian....Stiti sigur ce vreti sa faceti cu banii dumneavoastra?Vreti sa va platiti taxa de participare la calificari sau vreti sa faceti o depunere in fondul Solidaritatea?
Dan N.

Zarguzon Adrian

Mesaj de Zarguzon Adrian »

Domnule Vali, nu vad unde apare numele Domnului Cornel. Apare Dogaru Alin care sincer nu stiu cine este si magazinul Senzor.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Adi Zarguzon - chiar nu stii cine e este Alin Dogaru - dupa atitea vizite la magazinul Senzor ?????? Ma mir ! Iti spun eu - sunt 3 baieti in pravalie - care sunt super de treaba - unul e Coco , altul e Fane si cel de-al treilea este Alin ( il cheama si Dogaru ! ) . Pesemne ca fiind CEC-ul peste drum de magazin , este mai comod pentru Maestru sa il roage pe Alin sa-i faca serviciul asta de ridicare a banilor pentru cei din provincie . Asta e tot .
Adi pararea mea este ca incerci sa complici lucrurile si nu inteleg de ce ? Crezi ca o sa fuga Maestru cu banii sau ce ?
Ultima oară modificat Joi Feb 16, 2006 23:18 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Imi pare rau Adi ca azi ai avut multe probleme.
Ce sa fac nu am putut sa-ti raspund pina acum pt. ca a trebuit sa particip la AGVPS la sedinta, eu reprezentind sectiunea competitii crap.
Da Alin a fost desemnat de mine sa se ocupe de adunarea banilor, ca si anul trecut.
Tu care vei trimite banii (sau nu) vei avea dovada pe cotorul mandatului postal. Ba mai mult acolo poti sprcifica si pt. ce sunt trimisi.
Tu pt. ca esti din Buc. poti depune banii la magazinul Senzor si vei primii o chitanta cu stampila APCR.
Pt. asta nu trebuie sa deschid nu stiu ce conturi speciale.
Am precizat si la sedinta daca iti amintesti si toata lumea a fost de acord ca eu reprezint o asociatie juridica si raspund pt. hotaririle luate.
Asa ca daca l-am desemnat pe Alin sa adune banii, inseamna ca am incredere in el.
Crezi ca eu as putea sa le rozolv pe toate? Nu, am o ehipa care mi-am ales-o si ma ajuta sa rezolv problemele.
Pe urma ar mai fii o varianta : daca tot ai dubii referitoare la cei ce organizeaza, nu trebuie sa te inscrii neaparat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Zarguzon Adrian

Mesaj de Zarguzon Adrian »

Imi pare rau ca nu i-am cerut B,I. lui Alin. Iar pt ceilalti in nr.pe februarie dl.Cornel a spus: "pana pe 20 martie trebuie achitata suma pt participare care se va constitui ca un fond de solidaritate pt completarea bugetului necesar participarii la C.M." (pag.47). Existand un cont pe 20 martie se va sti exact cfm unui extras de cont cati participanti platitori sunt si care sunt acestia pt ca discutiile pe aceasta tema sa se poarte numai cu respectivii.

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Am vb azi cu Adi si mi se pare destul de corecta problema de transparenta ridicata de el. Infiintarea unui cont nu ar face decat sa creasca gradul acestei transparente. In principiu, s-ar putea face o verificare foarte clara prin extrasele de cont. In felul asta nu ar mai exista nici un fel de dubii asupra utilizarii banilor, nu am mai face apel la incredere. Participantii ar depune banii intr-un cont, fara ca acestia sa mai treaca prin mainile nimanui. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa nu vad greutatea indeplinirii acestei conditii.

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Caaron scrie:Am vb azi cu Adi si mi se pare destul de corecta problema de transparenta ridicata de el. Infiintarea unui cont nu ar face decat sa creasca gradul acestei transparente. In principiu, s-ar putea face o verificare foarte clara prin extrasele de cont. In felul asta nu ar mai exista nici un fel de dubii asupra utilizarii banilor, nu am mai face apel la incredere. Participantii ar depune banii intr-un cont, fara ca acestia sa mai treaca prin mainile nimanui. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa nu vad greutatea indeplinirii acestei conditii.
Voi acum nu faceti decat conversatie in contradictoriu.Ceva gen"singur impotriva tuturor"Probabil ca fiind iarna va plictisiti in casa si neavand ce face va vin tot felul de idei si le postati pe aici pe forum mai mult din plictiseala.Credeti ca daca cineva ar vrea sa foloseasca in scopuri personale niste fonduri ale APCR(discutate in cazul de fata)care ar fi diferenta ca ar scoate banii dintr-un cont deschis special sau de pe numele unei persoane fizice....Atata vreme cat un om pe care pretindeti ca il cunoasteti si ca il respectati si ca aveti incredere in el va garanteaza ca daca platiti prin posta pe numele unei persoane desemnate de el,sau la magazinul Senzor,care este problema?Daca era vorba de 12 milioane de euro erau sanse sa fuga cu ei :twisted: dar in cazul de fata este vorba de lei...Si daca va este atat de frica,ca altii se pot imbogati de pe urma dumneavoastra,iar dumneavoastra saraciti,puteti sa va pastrati banii,ne fiind obligat sa participati nici la calificari nici la fondul Solidaritatea....
Dan N.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Se pare ca nu ne intelegem.....
Propun desfintarea calificarilor, desfintarea oricarui fond de solidaritate, anul asta sa plece in Portugalia 3 echipe votate de pescari, pe banii lor.
Asa si Zarguzon ar fi multumit.
Asta ca nu-l cunosteai pe Alin, Adriane, spune multe ptr mine.Nu cumva nici pe Coco nu stii ca-l cheama Costin Popescu ?
De fapt cred ca altele sunt problemele tale......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”