Haromfo - asteptam stiri

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

S-a marcat pe prima pagina Mirceo - BRAVO ! Eu nu mai am decit stiri sporadice de al ei , pesemne ca sunt luati rau de tot cu concursul si nu mai au timp de comunicare . Macar sa aflam simbata ca au sters si astea 60 kg care ii separa de primul loc .

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Val, mie mi se pare ca e cam groasa. Deja la ora asta se stie care pe ce stand a nimerit. Daca au avut noroc sa traga unul bun si, foarte important, Anaconda a picat pe unul ca cel de acum doua zile ... Doamne ajuta, au toate sansele.
Si media pestilor a scazut, se prind mai mici decat la inceput. Anacondezii astia au 21 de bucati.

Si azi se pescuieste cu Pelzer.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mirceo groasa nu are cum sa fie ca si locul 2 e super in nenorocirea aia de balta plina de ragalii , verdeata si etc . Pelzer nu e o nada chiar asa proasta , plus ca Senzorii au destula experienta cu Pelzer. Poate fac acum "cheia" si se trezesc maine dimineata cu vreo 10-12 bucati !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

GREU, GREU, dar parca e si mai greu cind astepti :!: :!: :!:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ai copiii pe front Cornele si esti fiert ca nu stii nimic de la ei ! Te inteleg batrine ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Salut la toata lumea, in ultima mansa a concursului Challenge Week. Aseara am tras ca nebunii am capturat cam 33 de kile pe standul 9, pe coada lacului. Apa mica, era super, la inceput. Am prins 5 pesti, unul scapat.
In fine am ajuns pe locul 2, am devansat echipa slovena cu 3 kile.
Azi avem nada de la Pelzer, am hotarat ca pe mansa asta sa dam la "dulapi", ne trebuie circa 3 pesti de peste 20 de kile :D :D . Pe acest lac se poate.
Am tras ultimii, ne-a ramas locul 12, asta incat echipa Anaconda a tras din nou standul 9.
Pe 12 s-a prins captura de 20 de kile, asa ca speram.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pe privat de la Loti

Am ajuns iarasi in fata calculatorului, sunt frant de atata despachetare si impachetare.

Ieri am tras cap de stand, standul 9, unde am sperat in ultimul moment ca vom ajunge din urma echipa Anaconda. Am reusit sa reducem din diferenta pana dimineata. Adica asa ne gandeam noi, caci astia, au picat iarasi pe standul lor favorit, conform spuselui unuia dintre ei. Aici am tras lansetele la apa mica si adanca in acelasi fel, speram sa putem prinde cateva capturi mai tresarite. Asa era pana la ora 3, dar dupa ora 3 dimineata s-a schimbat complet situatia: nici o trasatura, nici un tac. A scazut presiunea atmosferica, in acest fel pestii s-au bagat in apa adanca, langa dig.
Dimineata am aflat cu stupoare, in timp ce trageam la sorti ca echipa Anaconda a prins cam 60 de kile.
Am tras standul 12 asta in timp ce Anaconda a tras la 9, exact ce vroiau iei. Standurile lor era pana acum 17 - 11 - 3 - 11 - 9. Toate bune in afara celui 3 unde nici nu au punctat. Noi eram pana acum 1 - 17 - 16 - 9 - 12. Fiecare cu structuri diferite, fiecare cu alt caracter. In acest concurs, ca de altfel in general, trebuie sa ai si un pic de bulan, caci daca cazi de 2 ori pe acelasi stand, care poate fi bun, te ajuta mult. Asa au patit cei de pe primul loc.
Acest concurs este 50 % localizare corecta (aici puneti si experienta precedenta) 30 % noroc si 20% nada. Asta am observat eu, ca unul care poate urmari si celelate echipe.
Anvergura acestui concurs o poate simtii doar cel care participa, va sfatuiesc ca macar o data in viata de pescar de crap sa ajungeti la Haromfa si sa faceti un pescuit de cateva zile, si veti afla despre ce vorbesc.
Avand in fata mea statistica concursului pot sa vad ca echipele din fata au fost toti pe standul 17, respectiv 11 si 9 a contat mult in rezultatele de pana acum.
Pana in momentul de fata suntem fara peste in aceasta mansa, dar sunt sigur ca pana ce ajung inapoi pe stand asta se va schimba.

Apropo: ieri a fost prezenta televiziunea maghiara, au luat un mic interviu de la baieti, in care au fost felicitati pentru rezultatele lor de pana acum atat individual, cat si in echipa nationala. Asta e de bine, ceea ce inseamna ca lumea crapista se uita la noi, curiosi cum putem dovedi de fiecare data forta carpfishingului romanesc.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Asa e Val.Copii sunt acolo in lupta si nu mai stiu nimic de ei. vor se ma perpeleasca. :lol:
Nu-i nimic poate imi fac o surpriza miine.
Daca vin pe 1 rezerv masa la Rustic. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Poze noi de la Loti

Imagine

Imagine

horiacrap
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 19, 2006 16:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap »

Hai baieti sa va dea Domnu noroc ,putere si intelepciune !
Sa le transmiteti salutari si le suntem aproape.
A venit o vreme urata cu ploi fara sfarsit de 2 zile, dinspre Ungaria sper sa nu-i fi afectat. La noi ne-au stricat toate planurile de week-end, se cam lasa cu inundatii.
KKT pe bete !
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”