Personajul care a anulat un CM in Romania,interes personal !

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de cornelserbu »

nicuB scrie:fara suparare, dar pana acum nu ati produs nimic. cateva simulacre de concursuri...........si multe certuri, procese, etc.
daca partea cu cearta si procesele o pot intelege, oarecum, nu inteleg partea competitionala, rusinoasa, pe care a desfasurat-o pana acum federatia condusa de dvs.
ce anume v-a oprit sa organizati niste concursuri serioase, pe etape, cu concurenti DIN TOATA TARA? ...lipsa concurentilor si a banilor, nu-i asa?
chiar credeti ca are vreo importanta denumirea competitiei desfasurata de catre AGVPSR?
a demonstrat ca este o competitie luata in serios de toti pescarii de crap.......... si tot AGVPS-ul o sa trimita campionii in Italia, cu toata opozitia dvs.
ati pierdut o caruta de bani prin procese. spre binele (bugetului) dvs, ar fi cazul sa va opriti.
apropos, cate federatii au raspuns chemarii dvs? ati primit ignore din partea tuturor?

scuze de off topic.
foarte bine punctat !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de stress »

nicuB scrie:
Stefan Popescu scrie:Nu o zic eu, o zic cei abilitați de lege. Uite ce zic reprezentanții sportului din județul Constanța:
http://www.dsjconstanta.ro/menu/program ... al_27.html

PS Azi am primit și raportul de control efectuat de DJTS Constanța. Este interesant. Cică acolo a fost un OPEN. Așa l-o fi înregistrat Orhei. Oricum, este o piesă bună la dosarul AGVPSR.

fara suparare, dar pana acum nu ati produs nimic. cateva simulacre de concursuri...........si multe certuri, procese, etc.
daca partea cu cearta si procesele o pot intelege, oarecum, nu inteleg partea competitionala, rusinoasa, pe care a desfasurat-o pana acum federatia condusa de dvs.
ce anume v-a oprit sa organizati niste concursuri serioase, pe etape, cu concurenti DIN TOATA TARA? ...lipsa concurentilor si a banilor, nu-i asa?
chiar credeti ca are vreo importanta denumirea competitiei desfasurata de catre AGVPSR?
a demonstrat ca este o competitie luata in serios de toti pescarii de crap.......... si tot AGVPS-ul o sa trimita campionii in Italia, cu toata opozitia dvs.
ati pierdut o caruta de bani prin procese. spre binele (bugetului) dvs, ar fi cazul sa va opriti.
apropos, cate federatii au raspuns chemarii dvs? ati primit ignore din partea tuturor?

frumos si un mare bravo

scuze de off topic.
stefan avram

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de gabrielcalin »

Dle Popescu, acest topic este destinat CN al AGVPS, asteptam deschiderea unui topic de catre dumneavoastra cu CN al FRPS
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Stefan Popescu »

Nu este nevoie să deschid așa ceva. Federația este singura care poate organiza competițiile oficiale ale României, care să selecționeze echipa reprezentativă și care să reprezinte România în competițiile și la organismele sportive internaționale. Datorită câtorva dintre voi, acest drept este îngrădit și nu poate încă fi exercitat. Eu nu merg cu basca către nimeni. Dar aceia care și-au pus semnătura pe niște mizerii la adresa federației pe care le-au trimis la CIPS, vor răspunde penal. Dosarul este în stare de cercetare penală și aștept ca respectivii delatori să fie chemați și audiați de Parchet. Printre ei Oliviu Orhei. Stau și cuget ce să fac; să respect decizia AG a federației și să depun plângerile penale împotriva celor care s-au erijat în echipele reprezentative ale României sau să mai aștept. Dar și răbdarea mea are limite.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de razvan u. »

Stefan Popescu scrie:Nu este nevoie să deschid așa ceva. Federația este singura care poate organiza competițiile oficiale ale României, care să selecționeze echipa reprezentativă și care să reprezinte România în competițiile și la organismele sportive internaționale LA CARE ESTE AFILIATA. Datorită câtorva dintre voi, acest drept este îngrădit și nu poate încă fi exercitat. Eu nu merg cu basca către nimeni. Dar aceia care și-au pus semnătura pe niște mizerii la adresa federației pe care le-au trimis la CIPS, vor răspunde penal. Dosarul este în stare de cercetare penală și aștept ca respectivii delatori să fie chemați și audiați de Parchet. Printre ei Oliviu Orhei. Stau și cuget ce să fac; să respect decizia AG a federației și să depun plângerile penale împotriva celor care s-au erijat în echipele reprezentative ale României sau să mai aștept. Dar și răbdarea mea are limite.
Am completat eu ce ai omis! :twisted:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de petre iulian »

razvan u. scrie:
Stefan Popescu scrie:Nu este nevoie să deschid așa ceva. Federația este singura care poate organiza competițiile oficiale ale României, care să selecționeze echipa reprezentativă și care să reprezinte România în competițiile și la organismele sportive internaționale LA CARE ESTE AFILIATA[/b]. Datorită câtorva dintre voi, acest drept este îngrădit și nu poate încă fi exercitat. Eu nu merg cu basca către nimeni. Dar aceia care și-au pus semnătura pe niște mizerii la adresa federației pe care le-au trimis la CIPS, vor răspunde penal. Dosarul este în stare de cercetare penală și aștept ca respectivii delatori să fie chemați și audiați de Parchet. Printre ei Oliviu Orhei. Stau și cuget ce să fac; să respect decizia AG a federației și să depun plângerile penale împotriva celor care s-au erijat în echipele reprezentative ale României sau să mai aștept. Dar și răbdarea mea are limite.
Am completat eu ce ai omis! :twisted:
------

Am marit mai mult ca poate vede ....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Albert »

N-avea porcu' de la Alba hazna in care sa se lafaie..si i-ati creat-o (si) cu topicul asta. Offf...ce iarna lunga ne asteapta..

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Cristi Y »

gabrielcalin scrie: Dle Popescu, acest topic este destinat CN al AGVPS, asteptam deschiderea unui topic de catre dumneavoastra cu CN al FRPS
sau un topic despre cresterea melcilor pe Marte , aceleasi sanse de realizare :lol: :lol: :lol:

Stefan Popescu scrie:. Federația este singura care poate organiza competițiile oficiale ale României, care să selecționeze echipa reprezentativă și care să reprezinte România în competițiile și la organismele sportive internaționale

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar ... &id_inst=3 :!: :!: :!: :!:

Stefan Popescu scrie:. Stau și cuget ce să fac; să respect decizia AG a federației și să depun plângerile penale împotriva celor care s-au erijat în echipele reprezentative ale României sau să mai aștept.
nu mai astepta !!!! baga actiunea !!!! Costica Cojocaru este in block-start :wink: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Stefan Popescu »

Vlăduț știe multe, dar spune puține. Ce nu spune (deși eu cred că știe) este faptul că prin sentințele Curții de apel București în procesele pe care AGVPSR le-a intentat MTS și federației pentru a anula actele de recunoaștere ale acesteia, toate respinse, judecătorii au scris negru pe alb că federația este înființată legal și că AGVPSR nu este recunoscută ca structură sportivă, deci nu poate organiza competiții de orice fel și nici trimite echipe reprezentative și nici reprezenta România la CIPS. De asta se încearcă acum organizarea de către CCC, nu de AGVPSR. Sentințele respective vor lua drumul către CIPS. Gluma este că, dacă AGVPSR se va autoriza ca structură sportivă, va trebui să se afilieze la FRPS.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:prin sentințele Curții de apel București în procesele pe care AGVPSR le-a intentat MTS și federației pentru a anula actele de recunoaștere ale acesteia, toate respinse, judecătorii au scris negru pe alb că federația este înființată legal și că AGVPSR nu este recunoscută ca structură sportivă, deci nu poate organiza competiții de orice fel și nici trimite echipe reprezentative și nici reprezenta România la CIPS. De asta se încearcă acum organizarea de către CCC, nu de AGVPSR.

da-i drumul la procese Napoleoane :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stefan Popescu scrie: Gluma este că, dacă AGVPSR se va autoriza ca structură sportivă, va trebui să se afilieze la FRPS.
adevarat ragi :lol: :lol: :lol: chiar ca gluma :lol: :lol: :lol:

pregateste banii sobolane . am niste zvonuri ca se pregateste o actiune de executare , reala nu pe forumurile de pescuit !!!!

salutari cordiale de la Costica Cojocaru :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”