Carlige crap

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Carlige crap

Mesaj de DumiD »

New Direction scrie: am facut un post ptr carlige... daca am deranjat pe cineva...imi cer scz.
Va sugerez sa folositi in continuare bile de 15-20 lei/kg, facute din mancare ptr gaini( cei care produc bile din asa ceva, stiu la ce ma refer). Sau poate bile expirate...
Dupa cum observati, NU am facut nici o reclama la bilele pe care le vand eu, nici un brand..nimic. Nu ma intereseaza sa vand bile in cantitati uriase... vreau sa am doar partide reusite atunci cand ies la o balta...
sa traiti dom' inginer, daca nu sunt indiscret ce contine acele bile pe langa icre de manciuria,salam de sibiu si don perignon? si mult mai important, unde le depozitati, tot in portbagajul masinii personale altaturi de senzori? Sa stiti ca acele bile de 60 de euro ar putea fi si mai prinzatoare, si ati avea partide si mai reusite daca le stropiti cu ghetzem

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Carlige crap

Mesaj de DumiD »

ma intreb daca acest escroc chiar are clienti care dau 270 de lei pe "bile premium"...cat de prost sa fi...si cat de escroc?!?!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Carlige crap

Mesaj de DumiD »

mironalin scrie:Trebuiesc îndeplinite anumite criterii pentru a putea cumpăra "billele din alta clasa"?
conditia primordiala este sa ai iq subunitar. un portofel generos e de preferat, desi cred ca domnu' inginer le da si-n rate daca pui gaj un apartament sau o masina, ca-l vad dornic sa ajute pescarii cu lucruri de calitate

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Carlige crap

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:ma intreb daca acest escroc ...
Escrocii adevarati sunt oameni cu IQ mult peste medie.
Cetateanul la care te referi este un pezevenghi rural grobian.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Carlige crap

Mesaj de Andrei91 »

Nu ma mir ca bilele premium sunt 60 de eur, daca cele din "mancare de gaini" ii ies la 20 de lei :))

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carlige crap

Mesaj de pescarusull »

New Direction, o fi noua directia dar vezi ca e gresita.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Carlige crap

Mesaj de New Direction »

DumiD scrie:ma intreb daca acest escroc chiar are clienti care dau 270 de lei pe "bile premium"...cat de prost sa fi...si cat de escroc?!?!
mama natura nu a fost prea darnica cu tine...te-a inzestrat cu prea putina materie cenusie !
am zis ca da cineva 270 lei/kg ? le vand la cutie de 140g ! per kg, pretul iese aprox. 60 euro. Nimeni nu e nebun sa dea 60 euro/kg odata...

http://bigfish.ro/produse-crap/nade-cra ... aits-12241

acest borcan are 160g, iar daca faci un calcul simplu, pretul ptr 1 kg iese cam 250 lei.
NU stiu ce pun aia in ele, nu le fac eu... cum fac altii, dupa 1-2 concursuri devin producatori de bile...

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Carlige crap

Mesaj de New Direction »

gor965 scrie:
New Direction scrie:Deja devii arogant...
Nu fii nesimtit ca nu am facut armata impreuna ... toate postarile din ultimul timp pe care le-ai facut, au tenta comerciala, punct! Nu stiu sa fi partener al sit-ului si am mai vazut postarile astea pe Facebook...ramai acolo si vide-ti marfa cum crezi de cuvinta! Daca nu-ti permiti sa ai un comportament de comerciant onorabil, baga macar de seama ca aici nu discuti cu niste prosti !
Cred ca am fost destul de explicit atunci cand am intrebat ce parere aveti si in ce situatii ati folosi aceste carlige. Nu am dat nici un link catre o pagina unde se vand aceste carlige...
De aceea revin la aceeasi intrebare... ma intereseaza parerea pescarilor referitoare la aceste carlige.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Carlige crap

Mesaj de gabi1 »

New Direction scrie:... ma intereseaza parerea pescarilor referitoare la aceste carlige.
Imagine

Ce zici de muschii mimicii :roll: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carlige crap

Mesaj de ionut72 »

Am zis 60 euro/ kg de hookbaits. Nu boiles pt nadit !
Incearca sa folosesti ca momeala aceleasi boiliesuri cu care nadesti. Vei avea o surpriza! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”