Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

ptr cele enumerate mai sus, fara dovezi, ptr ca mi-ai prejudiciat imaginea mea si a firmei New Direction, am vorbit cu furnizorul, o sa te dau in judecata ! Iti promit ca cel tarziu luni iti depunem actiunea in instanta ! Asta daca nu iti ceri scuze public... iar daca un senzor are o problema, il poti trimite in service !
Dar nu cum ai facut cu setul ce l-ai trimis inapoi , dupa 2 luni, cu ramburs ! Desi am insistat sa nu il pui cu ramburs, ptr ca trebuie facuta fisa de service si constatare !

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de DumiD »

New Direction scrie:ptr cele enumerate mai sus, fara dovezi, ptr ca mi-ai prejudiciat imaginea mea si a firmei New Direction, am vorbit cu furnizorul, o sa te dau in judecata ! Iti promit ca cel tarziu luni iti depunem actiunea in instanta ! Asta daca nu iti ceri scuze public...
:lol: :lol: :lol:
Da cine esti ma tu, de ti-a stricat omul imaginea??? :lol:
Imaginea, daca aveai una, tocmai ti-ai stricat-o singur

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Vladut Mateianu »

"Furnizorul" a promis acum multe luni ca trimite un set de avertizori ptr CS Senzor, ca sa-l testam si sa scriem un articol despre ei.... La acel moment eram interesati mai multi din club sa ne achizitionam avertizori New Generation. Din pacate setul nu a ajuns nici acum, oare cuiva ii este frica de o parere obiectiva de la niste cunoscatori sau pur si simplu a fost o omitere ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

DumiD scrie:
New Direction scrie:ptr cele enumerate mai sus, fara dovezi, ptr ca mi-ai prejudiciat imaginea mea si a firmei New Direction, am vorbit cu furnizorul, o sa te dau in judecata ! Iti promit ca cel tarziu luni iti depunem actiunea in instanta ! Asta daca nu iti ceri scuze public...
:lol: :lol: :lol:
Da cine esti ma tu, de ti-a stricat omul imaginea??? :lol:
Imaginea, daca aveai una, tocmai ti-ai stricat-o singur
daca nu ma cunosti, ptr tine nu sunt "ma ". In ceea ce te priveste, daca nu stii situatia, cel mai bine asa ar fi, asa ar gandi un om normal...daca eu nu as sti o anumita speta, nu m-as putea implica intr-o discutie...decat daca as avea cine stie ce de castigat , nu ?
Nu sunt pescar de competitie( sunt pescar de weekend)...nu ma pot lauda cu asa ceva, dar am o imagine ca distribuitor unic ptr New Direction in romania... si ca orice om, nu accept sa imi fie manjita imaginea de fel de fel de personaje...
Un personaj ca asta, nu imi poate strica imaginea, ptr ca el are sau poate nu are o problema tehnica cu senzorii mei ! daca o are , dupa cum am mai spus si conform legilor, se trimite la service ! Produsul se afla in garantie si daca apar probleme, se repara/se inlocuieste ...

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Vladut Mateianu scrie:"Furnizorul" a promis acum multe luni ca trimite un set de avertizori ptr CS Senzor, ca sa-l testam si sa scriem un articol despre ei.... La acel moment eram interesati mai multi din club sa ne achizitionam avertizori New Generation. Din pacate setul nu a ajuns nici acum, oare cuiva ii este frica de o parere obiectiva de la niste cunoscatori sau pur si simplu a fost o omitere ?
NU stiu NIMIC despre asa ceva, dar daca vrei, iti pot da un set de senzori sa faci teste... Nu am nici o problema in acest sens ! Senzorii se numesc New Direction... intradevar, suna bine: New Direction ... New Generation. :D
Ba mai mult, iti pot da sa testezi noile seturi de swingere, din attch ! Sa nu mai existe discutii pe viitor priviind calitatea acestora :)
Ultima oară modificat Mar Ian 05, 2016 17:47 de către New Direction, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Vladut Mateianu »

Poate in primavara, cand incepe sezonul, facem niste teste si scriem un articol pe care il vom publica pe Crapmania, cu ce am constatat. Fie bune, fie rele ! :D Si asa terminam si cu carcotasii...sau le dam apa la moara , cine stie ? :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Vladut Mateianu scrie:Poate in primavara, cand incepe sezonul, facem niste teste si scriem un articol pe care il vom publica pe Crapmania, cu ce am constatat. Fie bune, fie rele ! :D Si asa terminam si cu carcotasii...sau le dam apa la moara , cine stie ? :D :wink:
cand doresti... Din partea mea, oricand pot trimite un set ptr teste ! Ceea ce este mai important e ca de facut rau, faci usor...de facut bine...greu ! Dupa ce vei testa senzorii, si sunt convins ca vei fi multumit de ei...cum pot spala imaginea negativa facuta de autorul acestui topic ? Trebuie dat in judecata,...sa aduca dovezi, iar daca a gresit, sa plateasca ! nu e corect asa ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de gabi1 »

Dl Sorin,
Ce inseamna in acceptiunea dv. sintagma "service", aveti un atelier autorizat sau vorbim despre niste "Dorei" care presteaza ca salcia dupa cum bate vantul ?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

gabi1 scrie:Dl Sorin,
Ce inseamna in acceptiunea dv. sintagma "service", aveti un atelier autorizat sau vorbim despre niste "Dorei" care presteaza ca salcia dupa cum bate vantul ?
pe langa aceste produse , eu fac import din 2005 de sisteme de securitate( alarme, camere, automatizari, etc). Sunt ing. electronist si mai am inca 2 ingineri . Pe langa acestia, avem inca 4 ptr instalari( toate persoanele sunt clificate, avizate de IGPR, SRI). Ceea ce tine de partea tehnica la senzorii ND( electronica, mecanica) se ocupa un inginer sau cand am timp,ma ocup eu. Daca NU putem rezolva problema, se inlocuieste produsul...iar cel defect se trimite la furnizor.
Ptr a testa un set de senzori sau un senzor, statia,etc.. initial, o facem la atelierul firmei iar daca este necesar, la o balta din apropiere. Acum, pe vremea asta, e cam greu de testat la balta...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de DumiD »

Pana si popescu ar fi invidios pe o asa idee geniala: sa-ti dai clientii nemultumiti in judecata! Asta da "new direction".

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”