Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Nu ma refer la el... eu vb de petent.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de ionut72 »

Daca el nu aduce, imi prejudiciaza imaginea ND in romania.
Mai terminati odata cu gugumania asta! Singurul care-ti prejudiciezi imaginea si a firmei pe care o detii, asta esti tu insuti prin postarile din topicul asta! Imaginea firmei tale nu e a ta, ci e rezultanta parerilor clientilor despre ea. Ca atare, tu n-ai nici un asa-zis "drept" asupra parerilor si gandurilor din creierele celorlalti.

De ce ar incerca un client sa returneze un produs daca ar fi multumit de el? Iar daca e nemultumit, asta e, nu esti tu si nimeni altcineva stapan pe parerile lui si nici nu-i poti impune sa-si schimbe parerea despre acel produs si s-o transmita altora.

P.S. Obligatia legala impusa vanzatorilor online de a accepta returnarea produsului in 14 zile, fara un motiv temeinic din partea cumparatorului, mi se pare un abuz clar al statului in relatia dintre vanzator si cumparator. Si cand spun stat, nu ma refer numai la cel roman.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Catalin Nastase
Mesaje: 70
Membru din: Vin Dec 18, 2015 13:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Catalin Nastase »

EDWIN scrie:Ceea ce nu accepta vânzătorul este ca exista posiblitatea ca din 4500 de senzori vânduți unul sa fie cu probleme ! Daca erați o firma care se respecta si in primul rând care-si respecta clientul , trebuia sa ii înapoiati bani ... Lucru ce se întâmpla in țările civilizate! asa era toată lumea mulțumită ! Dar se pare ca tot in lumea a-3-a rămânem !
Gresit !!! Vanzatorul accepta ca un senzor sa fie defect, accepta sa il repare/inlocuiasca, nu accepta sa returneze banii pe el(ei) dupa 2 luni si mi se pare corect. Tu ai da banii inapoi dupa 2 luni sa fii vanzator ? Hai sa cumparam cu totii produse si sa le folosim 2-3 luni si apoi sa le returnam....e o aberatie. Le returnezi in termenii legali, nu cand te plictisesti de ei. Sa constati ca nu sunt ok dupa 2 luni si sa ceri banii inapoi nu mi se pare ok si nici legal.

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de claudiubv »

Catalin sa intimplat dupa 8 zile. Nu dupa 2 luni. .daca nu sti de ce te bagi ?
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

Catalin Nastase
Mesaje: 70
Membru din: Vin Dec 18, 2015 13:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Catalin Nastase »

claudiubv scrie:Catalin sa intimplat dupa 8 zile. Nu dupa 2 luni. .daca nu sti de ce te bagi ?
M-am bagat pentru ca am inteles ca dupa 2 luni, nicidecum dupa 8 zile. Dupa 8 zile ai dreptul sa ii returnezi fara probleme. Sorin daca poate sa demonstreze ziua vanzarii catre tine ar fi perfect si s-ar elucida problema.
Numai bine !
Si inca ceva, il cunosc pe Sorin de foarte putin timp, am senzorii de la el, mi se par super ok, la fel si el. Toti ati tabarat pe el ca e mai necunoscut fata de voi si cum altii au dreptul sa comenteze asa am si eu pana la proba contrarie, adica DOVEZI.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de DumiD »

claudiubv scrie:Catalin sa intimplat dupa 8 zile. Nu dupa 2 luni. .daca nu sti de ce te bagi ?
e cam cusuta si la voi cu ata alba...
Petcu Mihai scrie:Pe 7 sept ai livrat senzorii, pe 19 sept s-a terminat concursul, tot pe 19 ai intrat pe balta de la Peris si din pacate nu ne-am putut intalni (desi l-ai sunat pe Claudiu de cateva ori) iar pe 21 sept te-am sunat si ti-am zis de defecte. Ai propus sa mai testam inca o data si ai solicitat sa fii present sa vezi si balta de la Sanpaul. Am facut rezervare pentru 24.09, nu ai venit, mi-ai zis sa mai fac una ca o sa vii sigur si am facut pentru 12.10, de asemenea nu ai venit. Ne-ai spus sa scriem in China sa vada si aia defectele ca sa-ti iei si tu banii inapoi, am scris....I-ai spus lui Claudiu sa-i trimitem si ne vei da banii, am trimis coletul pe care ai refuzat sa-l platesti....
concursul s-a terminat la 12 zile dupa achizitie, legal nu puteati sa cereti banii din cauza de plictiseala, iar daca senzorii erau defecti, agatau firul si ce mai ziceti voi acolo de ce sa mai accepti sa faci inca o partida de test, si inca una? ii trimiti inapoi si aia e...
asta ca sa vada "new direction" ca nu luam orice opinie de pe forum dea gata, zice unul ca un produs nu-i bun, gata, nu mai cumpara nimeni. in schimb modul popescian in care s-a comportat reprezentantul acestei firme te face sa te gandesti de 2 ori inainte sa achizitionezi ceva de la el, indiferent de calitate.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de DumiD »

Catalin Nastase scrie: Si inca ceva, il cunosc pe Sorin de foarte putin timp, am senzorii de la el, mi se par super ok, la fel si el. Toti ati tabarat pe el ca e mai necunoscut fata de voi si cum altii au dreptul sa comenteze asa am si eu pana la proba contrarie, adica DOVEZI.
nu a tabarat nimeni pe el pentru ca e necunoscut ci pentru ca ameninta forumistii cu tribunalul, vezi doamne i s-au adus prejudicii de imagine. si ce? nu-l mai alege lumea primar? pentru asta este forumul, sa-ti dai cu parerea, buna sau rea, despre echipamente. si nu cred ca sunt cititori ai acestui forum, sau daca sunt, sunt putini, care sa se ia dupa o singura opinie, deci chiar daca apare un incident lumea nu generalizeaza. daca un senzor e sau nu defect crezi ca-i imputa cineva personal omului? i-a facut el handmade si e direct responsabil? sunt chinezarii, si ca la orice chinezarii pot aparea defectiuni. modul cum gestioneaza situatiile e cartea lui de vizita pana isi vor dovedii valoarea sau nevaloarea senzorii, si momentan pe ea scrie "lasa de dorit".

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de pescarusull »

Mi s-a intamplat si mie sa observ cum se intinde firul, ajungand chiar sa se miste varful lansetei destul de evident, iar senzorii sa nu semnalizeze nimic.
A doua oara cand s-a intamplat am reusit sa descifrez si defectiunea.
Pur si simplu s-a lipit firul de inelul de varf, inel care acumulase ceva mizerie gen matasea broastei.
Caldura mare.. uscat mizeria ..fixat firul.. "stricat" avertizorul.
p.s. Nu este vorba de avertizorii despre care se vorbeste aici, nu am eu bani de asa ceva.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de claudiubv »

Nu e cusuta cu ata alba deloc.....omu a zis ca daca dupa concursu de la peris nu ne plac S-au au o problema ne returneaza bani atita tot. ...
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Am spus ca returnez suma , in termenul de 10 zile lucratoare. Primul email privind o problema a unui senzor dupa mult mai mult timp!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”