RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Scrie răspuns
marian222
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iun 16, 2010 12:41

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de marian222 »

Comandati baieti direct la Harisson si nu veti mai avea probleme, nici cu pretul si nici cu garantia ! Steve este un superom, face discounturi si suporta si transportul. Si nu vreau sa continui sa va zic ce parere are despre distribuitorul lui din Romania care nu stie sa se poarte cu clientii...

@Gabi

Acum ai ajuns subiect de barfa prin magazin, nu te-as sfatui sa mai calci pe acolo ! :D

gaby_po23
pescar de competitie
Mesaje: 1094
Membru din: Joi Oct 15, 2009 8:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de gaby_po23 »

Sa mai calc.... stai linistit ca nu or sa mai calce multi...mai ales cei care i-am dus acolo... Asta i-am zis-o patronului la telefon...si stie si el asta.
Iar ca subiect de barfa nu am ajuns eu... ci acest magazin excroc.Eu sunt un simplu pescar...ei sunt un brend..sau mai bine zis...au fost. !!!

gaby_po23
pescar de competitie
Mesaje: 1094
Membru din: Joi Oct 15, 2009 8:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de gaby_po23 »

era sa uit... ii dau drept la replica... sa zica daca e asa sau nu.. Sa zica daca am mintit cu ceva.
Am postat si pe alte situri la rubrica " de evitat " dar nici un raspuns...
Da cand am dat 50 mil si am adusc clienti... nu mai eram subiect de barfa ???

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Andrei Popescu »

francisc vatoshi scrie:acelasi lucru patit la livrare prin curier rapid, am cerut drept la garantie dar prea tarziu deoarece se facuse transferu la bani prin banca. stiu doar ca este vorba despre un domn oprea care zice ca am rupt eu lanseta la incercare si ca firma de curier nu este vina ! bani dati., iar lanseta rupta este la mine, nu raspunde nimeni la mail sau la telefon.
iar nada de la solar nu este chiar solar, nu stiu cum face cu ambalare buna !
Suna la nr 0721331833, cred ca pot sa te ajut.
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Megabass
Mesaje: 81
Membru din: Mar Mai 18, 2010 18:28
Puncte: 0
Localitate: Romania sau pe unde ma trimite Compania

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Megabass »

E foarte bine ca impartasim experientele pe care le-am avut.Eu am fost mai norocos.Nu am ajuns niciodata sa ma confrunt cu GARANTIA. Fie ca am cumparat on line, fie ca am cumparat direct, nu am avut astfel de probleme, si anume de a face furnizorul sa-si respecte promisiunea.Senzor, crapmania.ro, totalfishing,whatever.. inclusiv magazinu lu peste, au fost la inaltimea asteptarilor.Importatori, distribuitori, sha lalala..fac AFACERI.Avem nevoie de ei si ei au nevoie de noi.Pana nu o sa avem producatorii direct aici o sa tot avem probleme. :D

speedy
Mesaje: 312
Membru din: Joi Apr 29, 2010 12:05
Puncte: 0
Localitate: Codlea

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de speedy »

sa stiti ca mai sunt si oameni sau magazine ok ......putine dar mai sunt .
eu mi-am rupt la o lanseta cumparata de la Sacele varful .......i-am dus-o dl Sipos care patroneaza magazinul (nu dau numele magazinului )si intr-o saptamana mi-a adus-o ca noua , fara niciun cost suplimentar cu toate ca nu am respectat marja de greutate in care se incadra lanseta , suprasolicitand-o cu o greutate mai mare ,deci clar a fost vina mea .
oricum inca normalitate n-o sa avem prea curand.....dar macar putem lua atitudine ....

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de carpmaster »

speedy scrie:sa stiti ca mai sunt si oameni sau magazine ok ......putine dar mai sunt .
eu mi-am rupt la o lanseta cumparata de la Sacele varful .......i-am dus-o dl Sipos care patroneaza magazinul (nu dau numele magazinului )si intr-o saptamana mi-a adus-o ca noua , fara niciun cost suplimentar cu toate ca nu am respectat marja de greutate in care se incadra lanseta , suprasolicitand-o cu o greutate mai mare ,deci clar a fost vina mea .
oricum inca normalitate n-o sa avem prea curand.....dar macar putem lua atitudine ....
normal ca exista si oameni si magazine ok ..
eu am magic uri , unu am rupt cand am lansat montura la boilesmania , dupa concurs am primit imediat o lanseta nou (nu doar tronsonul rupt)...a fost de ajuns sa zic o singura data cum s-a rupt si nu e vina mea , atat...
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

gaby_po23
pescar de competitie
Mesaje: 1094
Membru din: Joi Oct 15, 2009 8:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de gaby_po23 »

eu am cumparat husa individuala senzor... si mi s-a descusut putin pe margine...
am vb cu Vladut si mi-a zis ca nu mai are.. dar a zis sa ma duc la el sa imi de-a una de-a lui. Cand am auzit...sincer m-am simtit...prost ca i-am zis.. pt ca Vladut sa stiti si voi... nu ca e situl lui.. dar de cate ori ma duceam in magazin la ei... mereu imi dadea ba o pasta solubila,,, ba o galetusa de bile...
.. ma intreba unde ma duc la peste.. si sfaturi..

Mi-a dat o lanseta Magic sa dau cu ea 3 zile si a zis ca daca se rupe el e de vina ca nu a facut-o bine.
Nu am cumparat cine stie ce de la el.. dar..jos palaria ... Cred ca daca imi dau drumul la gura.. cum se comporta Vlad, Andrei , Coco, Fane... dau faliment celelalte societati.
Doar bani nu mi-a dat...

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de carpmaster »

gaby_po23 scrie:eu am cumparat husa individuala senzor... si mi s-a descusut putin pe margine...
am vb cu Vladut si mi-a zis ca nu mai are.. dar a zis sa ma duc la el sa imi de-a una de-a lui. Cand am auzit...sincer m-am simtit...prost ca i-am zis.. pt ca Vladut sa stiti si voi... nu ca e situl lui.. dar de cate ori ma duceam in magazin la ei... mereu imi dadea ba o pasta solubila,,, ba o galetusa de bile...
.. ma intreba unde ma duc la peste.. si sfaturi..

Mi-a dat o lanseta Magic sa dau cu ea 3 zile si a zis ca daca se rupe el e de vina ca nu a facut-o bine.
Nu am cumparat cine stie ce de la el.. dar..jos palaria ... Cred ca daca imi dau drumul la gura.. cum se comporta Vlad, Andrei , Coco, Fane... dau faliment celelalte societati.
Doar bani nu mi-a dat...

idem
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de FloroiuCiprian »

gaby_po23 scrie:Daca imi cere 5 mil si imi facea varful... o lasam asa..
Da a cerut 8-9 mil. si cand a vazut ca am venit cu blancul...a luat-o razna.
Cred ca a zis... : ai luat blancul moca... ia da tu mie 380 lei pe 2 inele si un lac.

Auzi vorba.. numai daca ti se rupe lanseta de pe la mijloc in jos.. atunci e garantie.si sa fie sectionata perfect.. asa am primit explicatie.... Basca ca blancul ciobit nu mai mi l-a dat inapoi. A zis ca l-a facut bucati cand a luat inelele de pe el .

Pai asa a fost a mea,s-a rupt tronsonul de jos(manerul)de la imbinarea spigotului circa 2 cm mai jos,iar ruptura arata ca si cum ar fi fost taiata cu laserul,dar...........! :evil:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA FORUM”