Salut

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Salut

Mesaj de gabi1 »

tomulescule,
La varsta ta trageam de niste beldii de zahar din 3 buc, cu bani stransi de sarbatori cu ''buna dimineata''!... :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

tomulescu
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 17, 2015 15:07

Re: Salut

Mesaj de tomulescu »

Bai gabi ti-am bagat mana in buzunar cumva daca verei sa faci ceva fa daca nu nu si gata s

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Salut

Mesaj de gabi1 »

tomulescu scrie:Bai gabi ti-am bagat mana in buzunar cumva daca verei sa faci ceva fa daca nu nu si gata s
''Lingica'' vezi cum te adresezi, nu suntem din aceeasi generatie.
De ''mangleala'' iti fac cado' un trening de ginerica, stii tu ca la moldoveni retarzi ca tine se poarta la nunta.
daca verei sa faci ceva fa
Am un ciobanesc caucazian iti face el in ''tub''.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

tomulescu
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 17, 2015 15:07

Re: Salut

Mesaj de tomulescu »

gabi1 scrie:
tomulescu scrie:Bai gabi ti-am bagat mana in buzunar cumva daca verei sa faci ceva fa daca nu nu si gata s
''Lingica'' vezi cum te adresezi, nu suntem din aceeasi generatie.
De ''mangleala'' iti fac cado' un trening de ginerica, stii tu ca la moldoveni retarzi ca tine se poarta la nunta.
daca verei sa faci ceva fa
Am un ciobanesc caucazian iti face el in ''tub''.
Fati ca ai nevoe mare

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Salut

Mesaj de ionut72 »

Costin Tudora scrie:baiatu ceruse niste lansete prapadite doar mai oameni buni !

la ce s-a ajuns ...pfoa =)))
Pai tocmai ca, in loc sa ceara niste sfaturi, eventual 1-2 partide alaturi de la un pescar consacrat care sa-i impartaseasca niscai secrete, a inceput direct cu cerseala. Basca, tre' sa te si chinui sa intelegi ce scrie, ca n-a patit scoala, se pare! Si mai e si impertinent, se supara ca vacaru' pe sat. Ce voiai sa iasa?

Fix ca un cersetor in autobuz, odinioara (strict autentic):
- Saru-mana, da-ti-mi si mie ceva de pomana, ca sunt amarat, imi mor copilasii de foame!
- Ce amarat, mah, ca tot ce primesti te duci si bei la barul X! Dar de munca, ca esti cat dulapu', te feresti ca dracu' de tamaie.
- Taci dreaq, baba dreaq, daca vrei sa-mi dai imi dai, daca nu, nu, ce ma-ta comentezi?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

tomulescu
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 17, 2015 15:07

Re: Salut

Mesaj de tomulescu »

Da ionut vreau o partida de pescuit alaturi de tn Ma poti ajuta

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Salut

Mesaj de Lucian SV »

ionut72 scrie:
Costin Tudora scrie:baiatu ceruse niste lansete prapadite doar mai oameni buni !

la ce s-a ajuns ...pfoa =)))
Pai tocmai ca, in loc sa ceara niste sfaturi, eventual 1-2 partide alaturi de la un pescar consacrat care sa-i impartaseasca niscai secrete, a inceput direct cu cerseala. Basca, tre' sa te si chinui sa intelegi ce scrie, ca n-a patit scoala, se pare! Si mai e si impertinent, se supara ca vacaru' pe sat. Ce voiai sa iasa?

Fix ca un cersetor in autobuz, odinioara (strict autentic):
- Saru-mana, da-ti-mi si mie ceva de pomana, ca sunt amarat, imi mor copilasii de foame!
- Ce amarat, mah, ca tot ce primesti te duci si bei la barul X! Dar de munca, ca esti cat dulapu', te feresti ca dracu' de tamaie.
- Taci dreaq, baba dreaq, daca vrei sa-mi dai imi dai, daca nu, nu, ce ma-ta comentezi?
Hai că nu-i chiar așa! Mai citește odată de la început!
Ați început dintr-o dată să faceți pe șeful de cameră (dormitor, cămin, pârnaie). Iar obositu (ăla cu coliva) repede l-a bănuit de troling.
Ps. Domnule Tomulescu aștept mp. Găsesc eu ceva și pentru ține.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Salut

Mesaj de ionut72 »

Mai citește odată de la început!
Odata si odata, voi mai citi, cand voi avea dispozitie! Altfel, sunt satul de cersetori tupeisti.
Iar obositu (ăla cu coliva)
Astfel de formulari te declaseaza ca om si ca partener de discutie. "Obositul" ala are ani de pescuit probabil cat dublul varstei tale si, implicit, si experienta cu oamenii. Inainte sa dai enter, mai citeste o data, respira adanc si numara pana la 20. Sau lasa textul asa, revino asupra lui peste cateva ore si mediteaza daca ce-ai scris merita sa fie publicat. E un exercitiu util. Scripta manent
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Salut

Mesaj de gabi1 »

...de la Galati la Radauti, somajul, lenea, rachiul baut din castron, incestul si violurile au nivelat ''valorile''.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

tomulescu
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 17, 2015 15:07

Re: Salut

Mesaj de tomulescu »

Vrei sati dovedesc cati ani am ? Si eu nu va-m jignit pe tn ar trebui sa se iau masuri ? Nu torelez asemene lucruri

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”