Balta Sulimanu

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Sorin Calin
Mesaje: 126
Membru din: Joi Ian 15, 2015 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Sorin Calin »

ictor_2006 scrie:Daca nea Dan a preluat din nou fraiele baltii sulimanu asteptam cu nerabdare densitatea de peste care a fost. Candva,concursurile cu taxa mica in care veneai de placere.am avut partide memorabile pe sulimanu dar de cand a plecat dan M. Am crezut ca se va face ceva frumos la cat tam tam se facea ,dar s-a demonstrat ca s-a facut decat agrement si s-a uitat de elementul principal,pestele.
Total de acord cu tine,sa speram ca o sa redevina ce a fost... prea frumoasa balta sa ramana doar o frumoasa locatie de spritz :)
Nume utilizator schimbat din domnitoru'

pascugigi
Mesaje: 24
Membru din: Joi Ian 23, 2014 12:34
Puncte: 0

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de pascugigi »

O balta foarte frumoasa,locatie buna,acces facil.Pacat ca de cind a plecat dl.Marinita s-a simtit lipsa unui administrator competent.
Sper ca va fi populate cit mai curin si sa reintre in circuitul pescuitului sportiv.

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de pycostef »

Tare ciudat ca nimeni nu stie nimic...chiar vream sa fac o rezervare pt luna mai, pt mai multe zile dar la tel de pecsite nu raspunde nimeni, iar mail-ul este al lui Vladut, care nu mai are nicio treaba...asteptam provincia :)
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Dan Marinita »

Balta in acest moment are crap dar densitatea este mica.
Asta stie toata lumea.
Am avut discutii cu Dan B. si se va popula cu puiet care va sta in tarcuri pentru dezvoltare.Cand va ajunge la maturitate va fi eliberat in balta.Mai multe nu zic deoarece abia asteapta meseriasii sa bage forta in balta.
Se va popula cu o cantitate de crap care sa faca posibila pescuiala pt. Cei care retin peste.
Fauna locala nu permite alte variante.
Se poateobserva ca in ori ce situatie nu sunt sanse.
Balta pe vremuri avea si peste si paza.Dar pana nu sau intocmit dosare penale pt.furt nu sa putut mentine densitatea.
Sigur au fost concediati si cativa dintre vechiii paznici ai baltii.
Ce noutati apar vor fi comunicate.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

stangadan
Mesaje: 52
Membru din: Dum Apr 06, 2014 18:08

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de stangadan »

Langa este balta BENGA populata recent cu tone crap si se vede si se prinde cam peste tot.Am fost vineri in zona digului pe malul cu casa si am luat circa 12 crapi intre 2 si 5 kg atat la viermi cat si la poromb flotant, la Sulimanu nu era nici macar paza pe balta.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Marinita scrie:Balta in acest moment are crap dar densitatea este mica.
Asta stie toata lumea.
Am avut discutii cu Dan B. si se va popula cu puiet care va sta in tarcuri pentru dezvoltare.Cand va ajunge la maturitate va fi eliberat in balta.Mai multe nu zic deoarece abia asteapta meseriasii sa bage forta in balta.
Se va popula cu o cantitate de crap care sa faca posibila pescuiala pt. Cei care retin peste.
Fauna locala nu permite alte variante.
Se poateobserva ca in ori ce situatie nu sunt sanse.
Balta pe vremuri avea si peste si paza.Dar pana nu sau intocmit dosare penale pt.furt nu sa putut mentine densitatea.
Sigur au fost concediati si cativa dintre vechiii paznici ai baltii.
Ce noutati apar vor fi comunicate.
Mai direct...esti sau nu pe baricada? Te ocupi de Sulimanu sau doar consiliezi? :) Cam pe cand estimezi ca se revine la vechea densitate?
"X13"

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Dan Marinita »

sebastian_andone scrie:
Dan Marinita scrie:Balta in acest moment are crap dar densitatea este mica.
Asta stie toata lumea.
Am avut discutii cu Dan B. si se va popula cu puiet care va sta in tarcuri pentru dezvoltare.Cand va ajunge la maturitate va fi eliberat in balta.Mai multe nu zic deoarece abia asteapta meseriasii sa bage forta in balta.
Se va popula cu o cantitate de crap care sa faca posibila pescuiala pt. Cei care retin peste.
Fauna locala nu permite alte variante.
Se poateobserva ca in ori ce situatie nu sunt sanse.
Balta pe vremuri avea si peste si paza.Dar pana nu sau intocmit dosare penale pt.furt nu sa putut mentine densitatea.
Sigur au fost concediati si cativa dintre vechiii paznici ai baltii.
Ce noutati apar vor fi comunicate.
Mai direct...esti sau nu pe baricada? Te ocupi de Sulimanu sau doar consiliezi? :) Cam pe cand estimezi ca se revine la vechea densitate?
Nu sunt Sebi
Ma intalnesc cu Dan zilele astea si sper sa va dau o veste buna referitor la popularea cu peste
Nu mai vreau sa administrez imi ajunge( la ce serparie e acolo)cum se ridica balta i se da in cap NU TREBUIE CONCURENTA
Daca pot sa ajut cu ceva o fac cu mare drag
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Marinita scrie: Nu sunt Sebi
Ma intalnesc cu Dan zilele astea si sper sa va dau o veste buna referitor la popularea cu peste
Nu mai vreau sa administrez imi ajunge( la ce serparie e acolo)cum se ridica balta i se da in cap NU TREBUIE CONCURENTA
Daca pot sa ajut cu ceva o fac cu mare drag
Pierdere de timp Dane, nu pestele e problema. A avut peste balta.
"X13"

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Dan Marinita »

sebastian_andone scrie:
Dan Marinita scrie: Nu sunt Sebi
Ma intalnesc cu Dan zilele astea si sper sa va dau o veste buna referitor la popularea cu peste
Nu mai vreau sa administrez imi ajunge( la ce serparie e acolo)cum se ridica balta i se da in cap NU TREBUIE CONCURENTA
Daca pot sa ajut cu ceva o fac cu mare drag
Pierdere de timp Dane, nu pestele e problema. A avut peste balta.
STIU
asta am zis si eu.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

FlorynC.
Mesaje: 199
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:06
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de FlorynC. »

are cineva ceva noutati pe site-ul baltii vad ca sa actualizat cu taxa pe 2016 dar arata ca fiind administrata tot de cei de la senzor , stie cineva mai mult si mai ales daca sau facut si ceva populari?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”