Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
stanita ioan
Mesaje: 236
Membru din: Dum Oct 19, 2014 11:24
Puncte: 0
Localitate: București, sector 3

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de stanita ioan »

popescu59 scrie:Mai Vladut ai inteles gresit ce am scris eu ., A intrebat un coleg, balti cu casute ok mai avem ?
Iar eu am intrebat frumos daca ce se vede in postarea mea corespunde , atita tot .
Nu am facut nici un fel de promovare sau reclama nu nu , asa ca scuze.
de ce nu ati facut poze si din interiorul casutelor sau al bailor ( da nu d' alea regizate..) ?
eu am fost la dvs si am plecat tare dezamagit de conditiile din casute...insecte grupa mare, nu tu plase anti insecte, baile pline de "lighioane" de-ti intra inapoi "morcovul"...lenjerii ca la hotelu' ala de pe sos Viilor....noroc ca le-am avut pe ale mele...plus multe altele care trebuie imbunatatite....nu zic ca proiectul dvs nu este de viitor....dar mai bagati si mana prin buzunare si lucrati la conditiile de cazare ( vezi Solacolu)....in rest balta minunata, peste mult si atat....nici drumul nu este "prieten" cu pescarul....daca da cea mai mica ploaie ..nimeni nu intra si nimeni nu pleaca fara ajutorul tractorului.
Stanita Ioan
Presedinte A.C.S. "LAUDA"

Avatar utilizator
stanita ioan
Mesaje: 236
Membru din: Dum Oct 19, 2014 11:24
Puncte: 0
Localitate: București, sector 3

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de stanita ioan »

Costin Tudora scrie:balti cu casute ok mai avem ?
Solacolu...si cam atat( care sa ofere conditii mai mult decat decente)
Stanita Ioan
Presedinte A.C.S. "LAUDA"

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de popescu59 »

Relatarile dv foarte adevarate dar sa stiti ca s-au remediat la urgenta . Daca reusiti anul acesta sa reveniti veti ramine profund impresionat . Singura problema sunt rezervarile , balta are rezervari pina in luna septembrie .
Fişiere ataşate
064.jpg
064.jpg (76.35 KiB) Vizualizat de 1891 ori

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Vladut Mateianu »

popescu59 scrie:Mai Vladut ai inteles gresit ce am scris eu ., A intrebat un coleg, balti cu casute ok mai avem ?
Iar eu am intrebat frumos daca ce se vede in postarea mea corespunde , atita tot .
Nu am facut nici un fel de promovare sau reclama nu nu , asa ca scuze.
Balta asta daca merge asa bine cum de nu are 50 euro/luna ptr promovare ? Sau ii iei tu si scri mereu de ea peste tot numai de bine ?

Ps. Puncte slabe nu are ? :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Exo_luci »

Am fost si eu la Lazar de 2 ori...conditii cum nu am mai gasit in Romania, in special locul de campare...de fapte o casuta(cu aer conditionat , televizor, foisor dotat cu vesela,curent electric inclusiv la pontoane..) , care are si curte destul de frumoasa si bine amenajata si spatiu suficient , inclusiv pentru pescuit .

Puncte minus : la baie era cam nasol cu muste ,gaze,tantari,etc(ma bucur daca s-a rezolvat) , in camera eu am avut plase intiinsecte si am stat la 2 casute diferite. Pestele e destul de obisnuit sa stea la stuf sa ii cada mancarea in gura din cauza plantatului..asa ca daca mergi la casute cu distante de peste 170m de mal cam greu de pescuit din mana. Balta are peste ,cel putin anu trecut era invadata de crapceni 2-4kg,dar am prins si mai mari...Drumul de acces pe balta e nasol , daca ploua acolo ramai.


p.s1 - ca preturi nu va plangeti ..e loc pentru 8 bete lejer si nu intreaba nimeni cati oameni sunt pe casuta , curte..poti pune si 3 corturi in curte .. Noi mergeam 4 cu 8 bete si te costa cam 75 ron/pers/24h.


p.s2 - Nae cred ca are dreptate cu ocuparea baltii...am fost o data pe an , 2 ani la rand si de fiecare data am facut cam cu o luna inainte rezervare(nu stiu daca faceam mai tarziu , poate gaseam, dar nu am vrut sa risc) ..pe balta de fiecare data era plin cand ajugeam.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de popescu59 »

(Balta asta daca merge asa bine cum de nu are 50 euro/luna ptr promovare ? Sau ii iei tu si scri mereu de ea peste tot numai de bine ?)

(Ps. Puncte slabe nu are ?)

Vladut , stii foarte bine ca nu ma pretez la bani chiar nu vad de ce ma incluzi pe mine la capitolul asta .Problema cu promovatul aici este foarte simpla , aici pe forum sunt citeva persoane care in orice postare da in orice postare despre balta Lazar au avut comentarii de prost gust fara ca macar SA FI CALCAT VREODATA PE ACEASTA BALTA , deci e clar ca nu se doreste sa afle lumea de pe acest forum noutatile despre balta.

Si sa nu uitam ca cea mai buna promovare este omul , cel care a calcat pe balta Lazar in 2016 nu are decit cuvinte de lauda .Si asa din gura in gura balta Lazar a ajuns destul de cunoscuta si cautata de pescari .

Ps. punctul slab al acestei balti este ca nu are destule casute si locuri de pescuit la cita cerere este la ora actuala .
Sunt destule rezervari facute si pentru luna Septembrie .
Si un exemplu foarte foarte simplu eu cel care promovez permanent balta LAZAR in decursul luni MAI nu am gasit in nici un sf de saptamina un loc de pescuit la o casuta asa ca simbata si duminica 28-29 Mai am fost sa pescuiesc pe MV2 , deci mai este ceva de comentat?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Vladut Mateianu »

Toti pescarii doresc sa afle noutati despre balti, relatari de la alti pescari, impresii, etc. Deci, daca patronul de acolo ar fi dorit promovare ar fi putut sa o faca, sa aiba forumul lui (cu drept de moderare) si ar fi putut sterge postarile clonelor care isi doresc doar sa defaimeze balta.
Dar costa 50 euro/luna, se pare ca nu merg chiar asa bine incasarile ! :roll: Sau a vazut ca merge si asa, moka, fara sa se prinda adminul de reclama mascata... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de popescu59 »

Daca , cumva se crede ca vreau sa fac reclama aici te rog sa stergi postarile mele , cit despre promovare stim cum este am derulat anul trecut un contract , am avut si drept de moderare dar asta insemna sa nu mai dormi trebuia sa stai non stop pe topic fiindca cele 4-5 personaje foarte cunoscute care se ocupa cu circu aici pe forum nu aveau somn .Si asta fiindca nu reusiti sa scapati de cei citiva care genereaza numai si numai scandaluri pe acest forum.

In rest sa ne vedem sanatosi si aveti mare grije de corpurile voastre .
Va pupa Nae.

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de bogdan5 »

Nea naie,
Daca vrei sa te racoresti mergi bre la baia Grivita, macar nu te mai plangi ca aici e unii miogini care te deranjaza.
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Vladut Mateianu »

popescu59 scrie:Si asta fiindca nu reusiti sa scapati de cei citiva care genereaza numai si numai scandaluri pe acest forum.
Pai atunci de ce ridici in slavi balta asta pe acest forum ? Nu crezi cumva ca utilizatorii acestui forum sunt EXACT clientii de care are nevoie balta ta ? Fi sincer !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”