Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Costin Tudora »

Vladut, de ce sari asa in sus ? am mai fost la solacolu si chiar e de apreciat ce face omu ala acolo plus ca are si peste balta !
...iar daca nu sare sa faca reclama cred ca nu prea are nevoie pentru ca in permanenta casutele lui sunt ocupate(am incercat sa fac rezervare pentru luna Iulie) iar despre balta daca prinzi loc pe balta in weekend esti norocos.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de arsinel »

Balta Curcani. Ieșirea din București se face prin Popești Leordeni și se merge spre Oltenița.
Taxa 100 lei/12 ore cu reținere 5kg crap+ caras în limita bunului simt.
Se prinde foarte bine ciortan intre 1,8kg-3kg . Sâmbătă am trecut pe acolo și toată lumea avea 3-6 bucăți la juvelnic
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de gabi1 »

@Costin Tudora,
Nu ați înteles nimic, mai recitiți...dacă se poate de la stînga spre dreapta.
PS.,,Surdu' nu aude dar le potrivește''.
PPS. Nae afirma ca in 36h a prins un caras de 50g pe Solacolu și tot el o ține langa cu balta Lazar "raiul pe pămînt"
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Dan Mateianu »

popescu59 scrie:Daca , cumva se crede ca vreau sa fac reclama aici te rog sa stergi postarile mele , cit despre promovare stim cum este am derulat anul trecut un contract , am avut si drept de moderare dar asta insemna sa nu mai dormi trebuia sa stai non stop pe topic fiindca cele 4-5 personaje foarte cunoscute care se ocupa cu circu aici pe forum nu aveau somn .Si asta fiindca nu reusiti sa scapati de cei citiva care genereaza numai si numai scandaluri pe acest forum.

In rest sa ne vedem sanatosi si aveti mare grije de corpurile voastre .
Va pupa Nae.
Nea Nae, hai totusi sa nu incep eu sa scriu care e problema cu promovarea, de ce nu se face promovare la aceasta balta aici.. Cred ca stii bine ce zic.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Marian Constantin »

Dan M scrie: Nea Nae, hai totusi sa nu incep eu sa scriu care e problema cu promovarea, de ce nu se face promovare la aceasta balta aici.. Cred ca stii bine ce zic.
Dan , de unde sa plateasca el 50 euro ... atata timp cat nu are bani sa plateasca 50 ron pe un kg de boilies ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de popescu59 »

Aoleu Marieneeeeeeeeeeeeeeeeee te mincat sub limba?
Ai uitat ca te-ai dus la concurs la Cenusaru o balta FARA NUME pentru premiiiiiiiiiiiiii , cind ai vazut 80. de mil locul 1 ai inebunit , ce ai zis lasa ca ma duc eu la taranii aia si le dau cu balta in cap cu bilele mele de 50 lei kg.
Si ce ai facut AOLEUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU MAMA , locul x din 15 echipe , fratilor risul risului cind am vazut MARELE MARIAN CONSTANTIN cu celel mai tari bile de pe piata de 50 lei a cistigat PRAFU DE PE TOBA . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-au dat taranii coate si s-au tavalit de ris , de cine credeti ca rideau ? Cred ca de mine ca nu am 50 de lei sa cumpar 1 kg de bile de la MARIAN CONSTANTIN , bilele faimoase care cu siguranta in orice concurs iti asigura suta la suta cel putin locul 12-13 din 15 echipe.

Si hai sa lamurim problema , nu am nici cea mai mica tangenta cu balta LAZAR , in afara de faptul ca am scris despre aceasta balta o perioada, si asta am facut-o fara sa primesc NIMIC .
Cit despre 50 de eu pe luna pentru pomovare pe acest forum nu ma priveste pe mine , adresati-va administratorului si totul e rezolvat.

Aveti grije de corpurile voastre.
Ultima oară modificat Joi Iun 02, 2016 22:11 de către popescu59, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Vladut Mateianu »

Costin Tudora scrie:Vladut, de ce sari asa in sus ? am mai fost la solacolu si chiar e de apreciat ce face omu ala acolo plus ca are si peste balta !
...iar daca nu sare sa faca reclama cred ca nu prea are nevoie pentru ca in permanenta casutele lui sunt ocupate(am incercat sa fac rezervare pentru luna Iulie) iar despre balta daca prinzi loc pe balta in weekend esti norocos.
Jos palaria ptr balta Solacolu, chiar o recomand ! Nu cred ca ai inteles postarea mea ! Este balta ideala ptr o iesire de vis, nu stiu cine poate scrie ceva de rau despre Solacolu.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de Marian Constantin »

popescu59 scrie:Aoleu Marieneeeeeeeeeeeeeeeeee te mincat sub limba?
Ai uitat ca te-ai dus la concurs la Cenusaru o balta FARA NUME pentru premiiiiiiiiiiiiii , cind ai vazut 80 de mil locul 1 ai inebunit , ce ai zis lasa ca ma duc eu la taranii aia si le dau cu balta in cap cu bilele mele de 50 lei kg.
Si ce ai facut AOLEUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU MAMA , locul x din 15 echipe
Ai uitat sa iti pui ochelarii .. locul 4 din 15 echipe ..

Oricum esti hilar ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de bogdan5 »

NAE...cand nu te face altul de kakao insisti cu cea mai mare ardoare sa o faci singur...!
:lol: :lol:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balti bune 2016 - RECOMANDARI, RELATARI

Mesaj de mihai turiac »

Este cineva de pe acest forum care se asteapta ca "nae" sa prinda vru'n peste pe orice balta ar pescui ?
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”