Blasova

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Lod
Mesaje: 130
Membru din: Joi Sep 27, 2012 17:34
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Blasova

Mesaj de Lod »

Am fost si eu 2 zile si am avut 2 trasaturi (in prima zi vant puternic si nici o trasatura),amandoua la placuta cu srot desi am dat cu tot ce se poate da.Un crap de aprox 1,5 kg a fost singura captura.Balta era plasuita noaptea in rest nu am avut nici o problema cu paznicii etc.Am vorbit cu niste amici care inainte sa plasuiasca (cu 2 saptamani inainte) au avut capturi totale de 17 kg respectiv 45 kg.Peisaj deosebit,o balta care merita vizitata.....pacat de "minunatii" pescari care au umplut toate locurile de pescuit cu gunoaie.De.......e foarte greu sa le strangem intr-o punga sau sac si sa le luam cu noi la plecare!

nicolaebatlan
Mesaje: 270
Membru din: Mie Iul 14, 2010 19:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Blasova

Mesaj de nicolaebatlan »

Sal!
Ceva noutati de la balta?

Avatar utilizator
fratelo555
Mesaje: 36
Membru din: Mie Noi 24, 2010 23:02
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de fratelo555 »

sant ceva nouatati pe blasova anul acesta?

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Blasova de Paste
Fişiere ataşate
Dublu dril
Dublu dril
20130504_132642(1).jpg (132.4 KiB) Vizualizat de 70972 ori

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Din pacate foarte mult peste mort intre 3 si 5kg
Fişiere ataşate
20130504_151717(1).jpg
20130504_151717(1).jpg (57.93 KiB) Vizualizat de 70969 ori
20130504_151708(1).jpg
20130504_151708(1).jpg (61.89 KiB) Vizualizat de 70969 ori

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Postam mai multe poze dar am ramas fara baterie la tableta si nu am mai reusit sa fac . Una peste alta o partida adevarata si o recomand ca balta pescarilor adevarati care stiu sa prinda peste
P S Am rugamintea ca toti papagalii si braconierii sa se abtina de la comentarii pt ca parerea mea este ca tot acel peste mort pe care l am vazut ,a murit din cauza la sutele de kg de porumb uscat care l ati aruncat in apa
Pacat

bebel
Mesaje: 258
Membru din: Dum Ian 02, 2011 11:01
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Re: Blasova

Mesaj de bebel »

Cat mai e taxa de pescuit la blasova
Numai bine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mihai Teodor scrie:Postam mai multe poze dar am ramas fara baterie la tableta si nu am mai reusit sa fac . Una peste alta o partida adevarata si o recomand ca balta pescarilor adevarati care stiu sa prinda peste
P S Am rugamintea ca toti papagalii si braconierii sa se abtina de la comentarii pt ca parerea mea este ca tot acel peste mort pe care l am vazut ,a murit din cauza la sutele de kg de porumb uscat care l ati aruncat in apa
Pacat
:lol: :lol: De la porumb este sigur... se vede ca te pricepi ! :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Vladut Mateianu scrie:
Mihai Teodor scrie:Postam mai multe poze dar am ramas fara baterie la tableta si nu am mai reusit sa fac . Una peste alta o partida adevarata si o recomand ca balta pescarilor adevarati care stiu sa prinda peste
P S Am rugamintea ca toti papagalii si braconierii sa se abtina de la comentarii pt ca parerea mea este ca tot acel peste mort pe care l am vazut ,a murit din cauza la sutele de kg de porumb uscat care l ati aruncat in apa
Pacat
:lol: :lol: De la porumb este sigur... se vede ca te pricepi ! :mrgreen:
Din cate stiu eu Vlade , tu de meserie esti inginer piscicol. Eu nu am de unde sa stiu cauza exacta pt ca,ai dreptate, nu ma pricep. Este doar parerea mea
Motivatia acestei pareri ar fi faptul ca acum cativa ani mergand pe o balta la Constanta , administratorul ,ne a interzis sa folosim porumb uscat pe motiv ca ii imbolnavim pestele. Atat

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Vladut Mateianu »

Porumbul uscat se digera greu, un crap care a mancat bine este scos ptr mult timp din lupta... :D Dar nu il omoara, mai ales ca la balti gen Blasova, de sute de hectare si adancimi mari ar trebui cateva zeci de tone (multe) sa devina periculos...

PS Se prinde bine la Blasova si la boilies ! In special de capsuna... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”