Blasova

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Am avut un vecin de stand ,un domn prietenos, planta la 100 de metri cu barcuta ,care era venit de marti,si dupa ce i am administrat cateva pahare de tuica si o portie zdravana de Plescoi ne a facut marturisirea ca a avut la el 5 ,,cinci,, saci cu porumb uscat cu care a nadit.
Mi am pus intrebarea cati mai sunt ca el? Mai sunt multi?

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Hert »

Pentru a cara 5 saci de porumb cu un navomodel, ma tem ca-ti trebuie multi, dar muuuulti acumulatori. Pe langa timpul necesar....A mai exagerat si omul, poate de la tuica..... :D
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Hert scrie:Pentru a cara 5 saci de porumb cu un navomodel, ma tem ca-ti trebuie multi, dar muuuulti acumulatori. Pe langa timpul necesar....A mai exagerat si omul, poate de la tuica..... :D
La numai 20 lei poti inchiria barca de iti incap 10 saci nu 5 la ce sa descarci acumulatorii si o avea pe stoc :wink:
Fişiere ataşate
20130506_112719.jpg
20130506_112719.jpg (201.94 KiB) Vizualizat de 80054 ori

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Blasova

Mesaj de Dan Arghirescu »

Mihai Teodor scrie:Blasova de Paste
unde este facuta poza cu dublu drill? pe malul cu tabara sau in interiorul potcoavei?

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: Blasova

Mesaj de Mihai Teodor »

Poza este facuta in spatele barului langa tabara. Daca mai doreste cineva detalii va pot da pe privat. Nu vreau sa mai scriu pe acest topic din motive principiale. Multumesc pt intelegere

laurentiu29
Mesaje: 358
Membru din: Mar Feb 05, 2013 10:03
Puncte: 0
Localitate: Prahova.Campina

Re: Blasova

Mesaj de laurentiu29 »

o sa merg eu in acest sfarsit de saptamana o sa va anunt luni...despre ce se intampla acolo
iar legat de alte comentarii. intradevar le da mult de mancare
balta nu a fost vanduta sunt aceeiasi paznici si acelasi patron
iar cat despre nesimtirea pescarilor care incercau sa plece de pe bata cu 70-100 kg sa le fie rusine
nu zice nimeni sa nu iei peste dar al cantitatiile acelea le dau maxima dreptate paznicilor
a si inca un lucru in ultimii 3 ani a mers numai acolo nu am vazut curent bagat sau fire agatate noaptea.

nicolaebatlan
Mesaje: 270
Membru din: Mie Iul 14, 2010 19:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Blasova

Mesaj de nicolaebatlan »

Eu te sfatuiesc sa cauti alta balta pentru ca acolo ziua se arunca cu azot barci intregi si noaptea baga navoadele uneori chiar si peste sculele pescarilor dupa ce ai platit taxa seara vin si iti spun ca baga plasele sa scoti sculele.
nu stiu daca mai are peste in conditile astea, eu am stat 3 zile si nu am prins nimic.

Avatar utilizator
maherac
Mesaje: 145
Membru din: Lun Apr 22, 2013 21:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de maherac »

Eu am fost de pe 01 pana pe 03.05 si euau tone de pesti morti, am pescuit inaitea casei lui Ceausescu, noaptea au bagat navodul.
pe 2 m-am mutat in capatu celalalt la dig si nu am avut nici o trasatura.
Alti prieteni care au dat la foisoare au prins caras si ten de 800 gr.

Nu mai este ce a fost si nu mai zic de azot si alte alea.

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Blasova

Mesaj de iulian_i »

astept ziua cand administratorul de la Blasova va trimite pescarii acasa imediat dupa ce le-a incasat taxa...pt. ca doar asta a mai ramas sa faca
faca pariu cu oricine ca tot se vor gasi unii sa se duca acolo, chiar daca stiu dinainte ce pot pati :lol:

neamtu
Mesaje: 207
Membru din: Vin Ian 14, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Blasova

Mesaj de neamtu »

mare dreptate ai :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”