Branesti 4 - 2011

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Branesti 4 - 2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect, dar se va raspandi zvonul si pescarii vor veni din inertie, chiar daca nu o sa mai fie nimic de prins ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Branesti 4 - 2011

Mesaj de Lao »

Ce a precizat oartza e perfect adevarat (mai putin treaba cu fundul dublu ca nu cunosc, dar intradevar crap se prinde rar) . Te omoara platicuta care trage si de bila de 30 si caraselul brichetica. Nu am vrut sa spun eu primul ca sa nu ziceti ca sunt carcotas. Cu mentiunea in plus ca paznicii sunt neamuri proaste. Sincer nu recomand decat din punct de vedere turistic pitoresc.

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Branesti 4 - 2011

Mesaj de Hert »

eu am fost o singura data, in iunie. 2 tzacuri, o platica si un ciortan. cel mai mare prins pe balta avea in jur de 3 kg. nu vreau sa-mi dau cu parerea despre potentialul baltii avind in vedere ca am avut doar o partida de 12 ore acolo. insa o echipa de pescari profesionesti existenti pe balta, si cu care am intrat in vorba, au avut numai cuvinte de lauda despre aceasta locatie. glumind un pic, mi-au zis ca daca mai vin odata acolo si nu prind macar un crap la 3-4 kg, imi platesc ei balta. ei erau chiar foarte multumiti de aceasta locatie si erau impotriva promovarii ei de frica "juvelnicelor pline".
din punct de vedere pitoresc, este intr-adevar ceva de vis pentru baltile din jurul bucurestiului. balta curata, peluza cu gazon, pomisori, padurea "cade pe tine", liniste, aer curat. paznicii mi s-au parut ok cu o singura mentiune: in momentul in care a sosit patronul baltii am fost "nevoit" sa-mi mut masina pentru a parca "seful" cat mai aproape. e singurul lucru care m-a deranjat la administratia baltii. drept urmare, nici n-am mai calcat pe acolo....
Bogdan Chiriac

didelu
Mesaje: 158
Membru din: Vin Oct 22, 2010 12:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Branesti 4 - 2011

Mesaj de didelu »

eu sunt din Branesti ... si nu recomand :(
chiar nici o balta de aici nu mai merita atentie
ce a fost , a fost ... demult
cand se mai civilizeaza lumea ( si loco si vizitatori ) ,
Mi se pare ca " Pantalon " - Patronul baltii , are de vanzare un aparat de " fiert " apa care merge la bateria auto si curenteaza un pic - sper sa nu ma insel ...
stima ,

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”