chiroiu 4

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de Sorel »

Ha ha ha ...balta naspa ...cum suna :)
Nu Chiroiu nu este o balta naspa ...este o balta minunata ...cu mult peste , cu multa liniste , cu un peisaj mirific, cu o fauna diversificata , cu oameni de treaba ( dar foarte stricti in ceeace priveste regulile )....

Este intr-adevar o balta destul de grea datorita multelor agataturi care iti forteaza echipamentul si nervii, datorita faptului ca trebuie sa gasesti pestele si modalitatea optima de a-l captura ....dar avand in vedere ca in orice clipa poate aparea captura vietii...este o provocare....

Ca o parere bazata pe experienta personala cred ca este o balta completa unde orice pescar indragostit de crap ( C&R) poate sa se relaxeze si sa spere ....doar ca trebuie in acelasi timp sa munceasca si sa gaseasca locurile unde acest partener de distractie isi duce viata .... ;)

In plus la 50 ron 24 h mi se pare o adevarata palma data administratorilor altor balti ..... ;);)

Nu nu este o reclama , sunt doar un fan al acestei locatii....poate deveniti si voi ......

Sorel
The Dancers
You will never drink alone....

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de sebastian_andone »

osc1or scrie:eu tot auzeam prin prieteni ca chiroiu e naspa ca e numai agatatura, si nu ai unde sa dai ca agati absolut peste tot, ca a fost stuff pe toata balta si s-a daiat la fata apei etc...
dar se pare ca daca stii sa dai la peste, prinzi peste calumea pe aceasta balta! am sa imi incerc si eu fortele intr-un weekend, poate chiar va gasesc pe acolo pescari green lake, dau si o bere pt schimb de experienta :)
A fost curatata. Nu mai sunt agataturi ca in anii trecuti. E o balta salbatica totusi.
"X13"

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de clabuc »

Sorel scrie:Ha ha ha ...balta naspa ...cum suna :)
Nu Chiroiu nu este o balta naspa ...este o balta minunata ...cu mult peste , cu multa liniste , cu un peisaj mirific, cu o fauna diversificata , cu oameni de treaba ( dar foarte stricti in ceeace priveste regulile )....

Este intr-adevar o balta destul de grea datorita multelor agataturi care iti forteaza echipamentul si nervii, datorita faptului ca trebuie sa gasesti pestele si modalitatea optima de a-l captura ....dar avand in vedere ca in orice clipa poate aparea captura vietii...este o provocare....

Ca o parere bazata pe experienta personala cred ca este o balta completa unde orice pescar indragostit de crap ( C&R) poate sa se relaxeze si sa spere ....doar ca trebuie in acelasi timp sa munceasca si sa gaseasca locurile unde acest partener de distractie isi duce viata .... ;)

In plus la 50 ron 24 h mi se pare o adevarata palma data administratorilor altor balti ..... ;);)

Nu nu este o reclama , sunt doar un fan al acestei locatii....poate deveniti si voi ......

Sorel
The Dancers
You will never drink alone....

BIG LIKE !!!

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: chiroiu 4

Mesaj de florin pocris »

cine nu a pescuit pe chiroiu 4 sa o faca si apoi sa vorbeasca!!
este o balta de exceptie,si o sa o iubesti din ce in ce mai mult atunci cand vei intelege "mersul ei"...
pesiajul..no comment.....indiscutabil pe acceasi linie cu delta dunarii

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de Lao »

D'aia esti abonat pe mv2. :lol:

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: chiroiu 4

Mesaj de cata grasu »

am o gramada de prieteni pescari care au fost si nu au prins nimic. de ce oare trebuie sa prostiti oamenii cu aceasta balta , doar pentru ca sunteti lasati sa pescuiti gratis ? nu astept raspuns, am vazut singur ce se intampla la chiroiu si cat de favorizati sunt "unii" .
SREVNI ETSETIC !

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de arsinel »

Lao scrie:D'aia esti abonat pe mv2. :lol:
Florine esti urmarit,ai fani ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Prietene vezi ca deocamdata are 3,4 cupe la concursuri pe aceasta balta si cam 4-5 partide de placere pe an. Ce ai vrea sa te duci tot anul doar la o balta ?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de arsinel »

cata grasu scrie:am o gramada de prieteni pescari care au fost si nu au prins nimic. de ce oare trebuie sa prostiti oamenii cu aceasta balta , doar pentru ca sunteti lasati sa pescuiti gratis ? nu astept raspuns, am vazut singur ce se intampla la chiroiu si cat de favorizati sunt "unii" .
Si eu am cateva partide in care nu am vazut un tzac dar asta nu inseamna ca ca am fost prostit sau ca prostesc eu pe cineva daca recomand balta.
Cine pescuieste mocaciune pe chiroiu4 ?
Ce se intampla pe chiroiu ?( creste stuful invers?) Cine si cu ce este favorizat ?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

pate florin
Mesaje: 655
Membru din: Vin Iul 23, 2010 20:18
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: chiroiu 4

Mesaj de pate florin »

EU SUNT DISPUS SA FACEM IMPREUNA O PARTIDA AICI FACEM IN FEL URMAROR:
MERGEM AMANDOI TU ALEGI LOCUL UNDE VREI SA DAM SI ACOLO NE PUNEM
DACA IN 24 DE ORE NU AM CEL PUTIN 4 PESTI PE MAL PLATESC EU TOT PENTRU AMANDOI DACA NU PLATESTI TU ?
:?: :?: :?: :?: :?:
ASTEPT UN RASPUNS
vicecampion national
2014

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: chiroiu 4

Mesaj de florin pocris »

arsinel scrie:
Lao scrie:D'aia esti abonat pe mv2. :lol:
Florine esti urmarit,ai fani ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Prietene vezi ca deocamdata are 3,4 cupe la concursuri pe aceasta balta si cam 4-5 partide de placere pe an. Ce ai vrea sa te duci tot anul doar la o balta ?

lao..tata....

Arsinel....stii tu vorba care se spune despre chiroiu:cine prinde peste pe chiroiu 4,este un pescar aproape complet!!!
restul e can-can....
cat despre cupe.toate sunt pe chiroiu 4...captura...loc 1 si 2!!si castigate din locuri diferite...
la moara vlasiei 2 ma duc ca asa vreeau eu..imi place de nea Victorash!!ai ceva impotriva ca ma duc acolo?cand mai merg pe mv2 te anunt sa ma vezi pe camera!
seara buna.


cat despre chiroiu, cata grasu, daca esti tare in instalatie accepta propunerea lui PATE FLORIN ..sa te vedem atunci!!!

VEZI ca pe Chiroiu 4 a fost tinuta si cupa romaniei!!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”